Kancelaria Prezydenta kupiła zakładki do książek za… prawie 40 tys. złotych!

Data: 2019-02-12 10:02:06 Autor: pobarski
News - Kancelaria Prezydenta kupiła zakładki do książek za… prawie 40 tys. złotych!

Wydatki instytucji państwowych czy urzędów ministerialnych finansowane są z pieniędzy podatników. Podobnie ma się także kancelaria Prezydenta RP, która w każdym roku opublikować musi wszystkie poniesione wydatki w ostatnim okresie.

W listopadzie 2018 roku pojawiło się zestawienie poniesionych przez Kancelarię Prezydenta Andrzeja Dudy wydatków związanych z prowadzeniem swojej działalności. Wśród nich wyszczególniono m.in. zakup samochodu BMW i3 za 145 tysięcy złotych, dostawę telefonów za 158 tysięcy złotych, a także… nieco bardziej literackie wydatki.

Na zakup piór Kancelaria wydała 158 tysięcy złotych, następnie wyróżnić możemy też wynagrodzenie dla Andrzeja Dobosza za adaptację Przedwiośnia Stefana Żeromskiego, która to szerokim echem odbiła się nie tylko w mediach związanych z literaturą. Dobosz za uwspółcześnienie Przedwiośnia otrzymać miał 20 tysięcy złotych.

Ciekawy wydaje się także wydatek na… zakładki do książek. Ten skromny, ale jakże znaczący gadżet, kosztował Kancelarię Prezydenta RP 37,8 tysięcy złotych. Za torby papierowe zapłacono 35 tysięcy, natomiast za okładki – 49 tysięcy złotych.

Jak udało się ustalić, w zestawieniu chodzi o zakładki zaprojektowane przez Magdalena Tekieli Design. Zakładki do książek oraz notesy  Paper Love Eco Notebook Paper Love Eco Bookmark powstały dla Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ramach inicjatywy Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy Eksperci pytają Młodych. Fotografie projektów można znaleźć m.in. na Pintereści autorki.

A ile Wy wydajecie na zakładki?

Fot. użyta w nagłówku: Radosław Czarnecki, Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0

 

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz
Ta, która musi umrzeć
Bezmiar
Grzegorz Kapla
Bezmiar
Asiunia
Joanna Papuzińska
Asiunia
Bo trzeba żyć. Apolonia
Ewa Szymańska
Bo trzeba żyć. Apolonia
Bachor
Katarzyna Ryrych;
Bachor
Oczy wilka
Alicja Sinicka
Oczy wilka
Sekret antykwariusza
Paweł Jaszczuk;
Sekret antykwariusza
Apetyt na miłość
Stephanie Kate Strohm
Apetyt na miłość
Łapy i ogony
Magdalena Podbylska
Łapy i ogony
Pokaż wszystkie recenzje