reklama

Kierowca czytał w trakcie jazdy samochodem 

Data: 2021-09-14 14:29:57 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

W poniedziałkowe popołudnie Wisłostradą w Warszawie pewien mężczyzna jednocześnie jechać miał samochodem oraz czytać lekturą. Zdaniem dziennikarza będącego na miejscu, kierowca nie odrywał wzorku od książki. 

Obrazek w treściFotografia ilustracyjna

Czytanie może być niezwykle zajmujące. Przekonał się o tym pewien kierowca, który w poniedziałkowe popołudnie w korku na warszawskiej Wisłostradzie jednocześnie prowadził pojazd i czytał książkę. 

Prowadził i czytał 

O nietypowym zachowaniu kierowcy donosi TVN Warszawa. W czasie jazdy Wisłostradą reporter TVN, Artur Węgrzynowicz, zobaczył mężczyznę, który w ręce – zamiast smartfona – trzymał książkę. 

Zdarzenie miało mieć miejsce w okolicach godz. 13:30 w Warszawie na wysokości ul. Wioślarskiej przy dojeździe do skrzyżowania z Ludną, gdzie o tej porze tworzy się korek uliczny.

Pierwsze, na co zwróciłem uwagę, to rozłożona na kierownicy książka. Druga rzecz, która przykuła moją uwagę to fakt, że kierowca nie odrywał od niej wzroku

– czytamy na łamach tvn24.pl

Z relacji dziennikarza wynika, że „auto było niemal cały czas w ruchu”. 

Czytasz? Nie jedź 

Chociaż zazwyczaj do czytania się zachęca, to zdecydowanie nie w tym przypadku. Chociaż wydaje się, że czytanie w korku jest niewinną przyjemnością, to w niektórych przypadkach nieuwaga kierowcy może doprowadzić do kolizji lub innych zdarzeń drogowych. 

Może zainteresować cię także...

Przed kilkoma laty książkę w czasie jazdy czytał kierowca ciężarówki, który przemierzał autostradę w północno-zachodniej Anglii. Wówczas kierowcę zatrzymała policja, a za lekturę ukarany został mandatem. Z kolei w USA pewien mężczyzna tak zaczytał się w powieści Jamesa Pattersona, że na autostradzie… zaczął jechać zygzakiem. 

Być może w przyszłości czytanie książek w czasie jazdy nie będzie niebezpieczne – zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę ambicje Elona Muska, twórcy samoprowadzących się samochodów Tesla. Na polskich drogach to jednak wciąż pieśń przyszłości. Jednak kto wie? Może wkrótce marzenie moli książkowych się spełni? 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Dom marionetek
Natasza Socha
Dom marionetek
Oszukany czas
Kinga Tatkowska
Oszukany czas
Szukając nadziei
Adrianna Klara Kłosińska
Szukając nadziei
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Pani z wieży
Magdalena Wala
Pani z wieży
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Pokaż wszystkie recenzje