W Łodzi powstanie 80-metrowy mural z Wiedźminem

Data: 2021-09-13 14:31:51 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Na 2000 metrów kwadratowych powstanie Mural, który inspirowany będzie postacią Geralda z Rivii, bohatera popularnego cyklu Andrzeja Sapkowskiego. Prace nad muralem zapowiedział łódzki urząd miasta.

Obrazek w treściFot. Jay Maidment / mat. prasowe Netflix

Wiedźmin jest jedną z najważniejszych polskich serii fantasy, która swoją popularność zawdzięcza cyklowi gier komputerowych, a ostatnio – serialowi zrealizowanemu przez amerykańską sieć streamingową Netflix. Już niebawem w Łodzi pojawi się mural poświęcony bohaterowi z powieści Andrzeja Sapkowskiego.

Mural z Wiedźminem w Łodzi

Według zapowiedzi, już wkrótce na ścianach łódzkiego Manhattanu, 26-piętrowego bloku przy ul. Piotrowskiej 182, powstanie największy w Polsce mural, który prezentować będzie postać Geralda.

Może zainteresować cię także...

Chociaż szczegóły grafiki nie są dokładnie znane, wiadomo, że mural inspirowany ma być nie tylko powieściowym bohaterem Sapkowskiego, ale również i obrazem Fredriecha Wędrowiec nad morzem mgły. Łącznie mural zajmie boczną ścianę wieżowca o powierzchni 2000 metrów kwadratowych o łącznej wysokości 78 metrów.

Prace nad muralem potrwają dwa miesiące

Na początku tego tygodnia przy Piotrowskiej pojawić mają się pierwsze rusztowania. W tym tygodniu pojawią się także pierwsi artyści, którzy zaczną prace nad muralem. Wiele zależy jednak od sytuacji atmosferycznej.

Inicjatorzy planują, że mural zostanie odsłonięty w październiku w czasie nadchodzącego  w Łodzi Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier. Nie jest to jednak pewne – sporo zależy bowiem od warunków atmosferycznych.

To nie pierwszy „literacki” mural w Polsce. Swojego muralu doczekał się m.in. Remigiusz Mróz, którego podobizna pojawiła się na ścianie jednej z kamienic w Opolu – mieście rodzinnym pisarza, a jednocześnie miejscowości, w której osadzona została akcja jednej z jego powieści.

Może zainteresować cię także...

Natomiast w czerwcu ubiegłego roku w Szczecinie stworzony został mural przedstawiający wiadomości tekstowe przesyłane pomiędzy Jarosławem Iwaszkiewiczem a Jerzym Błeszyńskim. Miejski obraz został jednak szybko zniszczony przez wandali.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Wiedźmin. Gra wyobraźni
Andrzej Sapkowski1
Okładka książki - Wiedźmin. Gra wyobraźni

Czy czytając książki Sapkowskiego choć przez chwilę chciałeś przenieść się do świata Wiedźmina Geralta? Książka ta jest metodą przeniesienia się na Kontynent...

dodaj do biblioteczki
Reklamy