W Warszawie powstanie mural literacki inspirowany 'Miłością w czasach zarazy'

Data: 2020-07-30 10:13:21 Autor: pobarski

Na ścianie jednej z warszawskich kamienic, w której zlokalizowana jest kawiarnio-księgarnia Big Book Cafe, powstanie literacki mural. Pomysłodawcy właśnie rozpoczęli zbiórkę środków. 

Obrazek w treści

Na elewacji budynku przy ul. Dąbrowskiego 81 w Warszawie planowane jest stworzenie muralu, który inspirowany będzie powieścią Gabriela Garcíi Márqueza pt. Miłość w czasach zarazy oraz pochodzącym z utworu cytatem: Na tym świecie nie ma nic trudniejszego od miłości

Pomysłodawcą stworzenia muralu jest działająca przy Dąbrowskiego Fundacja „Kultura nie boli”, która zajmuje się także organizacją festiwalu literackiego Big Book Festival. Także i w tym roku w lokalu na Starym Mokotowie odbędzie się część wydarzeń tegorocznej edycji, która zaplanowana jest na koniec sierpnia.

Za projekt muralu odpowiada Mikołaj Rejs, stypendysta Miasta Kraków, ilustrator oraz specjalista w dziedzinie sztuki street art. Koszt stworzenia muralu to około 11 tysięcy złotych – środki pozyskane mają zostać od czytelników i fanów Big Book Festivalu za pomocą zbiórki zorganizowanej na portalu zrzutka.pl. Odsłonięcie muralu nastąpić ma przed rozpoczęciem literackiej imprezy, czyli w ostatnim tygodniu sierpnia. 

Czytaj także: Opole: Wycieczki szlakiem Remigiusza Mroza i mural z wizerunkiem pisarza

Mural w Warszawie nie jest jedyną taką inicjatywą w Polsce. Kilka tygodni temu w Opolu odsłonięto mural z wizerunkiem popularnego polskiego autora, Remigiusza Mroza. Z kolei w czerwcu w Szczecinie powstał mural przedstawiający wiadomości przesyłane przez Jarosława Iwaszkiewicza i Jerzego Błeszyńskiego. Mural szybko został jednak zniszczony przez wandali.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Miłość w czasach zarazy
Gabriel García Márquez14
Okładka książki - Miłość w czasach zarazy

Miłość w czasach zarazy w Specjalnym Walentynkowym opakowaniu!Miłość w czasach zarazy, napisana przez Gabriela Gárcíę Marqueza z ogromną...

dodaj do biblioteczki
Recenzje miesiąca
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Zaczekaj na mnie
Monika Michalik;
Zaczekaj na mnie
Topielice
Sylvia Wilczyńska
Topielice
Siódma ofiara
Aleksandra Marinina;
Siódma ofiara
Katastrofalny błąd
Iwona Wilmowska;
Katastrofalny błąd
Cyklon
Przemysław Semczuk
Cyklon
N.P.
Banana Yoshimoto
N.P.
Pokaż wszystkie recenzje