Kolejne literackie wydarzenia na Śląsku

Data: 2019-01-15 15:38:21 Autor: pobarski
News - Kolejne literackie wydarzenia na Śląsku

Już w najbliższym czasie odbędą się kolejne literackie wydarzenia, organizowane przez Stowarzyszenie Śląscy Blogerzy Książkowi. Co po nowym roku czeka na Ślązaków?

Śląscy Blogerzy Książkowi to grupa, która, choć zaczęła swoją działalność w 2013 roku, dopiero w ubiegłym roku zdecydowała się na sformalizowanie. Dziś są stowarzyszeniem, które prężnie działa na Śląsku i w jego okolicach. Głównym celem grupy blogerów jest promocja literatury i mody na czytanie.

W najbliższym czasie odbędą się kolejne wydarzenia organizowane przez Stowarzyszenie Śląscy Blogerzy Książkowi. Na początek, 19 stycznia br. w księgarni Tak Czytam w Gliwicach zorganizowana zostanie wymiana książkowa.

Akcja bookcrossingu organizowanego przez grupę od lat znana jest już śląskim czytelnikom. Podobne akcja stowarzyszenie organizuje w księgarniach, bibliotekach, na targach książki czy festiwalach. Wymiana książkowa w Gliwicach, podobnie jak ubiegłoroczne wymiany, zorganizowana zostanie całkowicie bezpłatnie. Wymienić będzie można beletrystykę, ale także literaturę faktu i reportaże. Co ważne – na wymianę zabrać można jedynie egzemplarze z lat 2005 – 2019.

- Świetne książki to zarówno te wydane dwa, jak i dwadzieścia lat temu. Nasza przestrzeń magazynowa jest jednak dość ograniczona, z tego powodu od lat na naszych wymianach obowiązują tak zwane granice wiekowe. Oznacza to, że czytelnicy mogą przynieść tylko te książki, które wydane zostały w latach mieszczących się w okresie podanym w regulaminie – tłumaczy Zuzanna Kubacz, prezes zarządu Stowarzyszenia. – Jesteśmy jednak pewni, że każdy na naszej wymianie znajdzie coś dla siebie.

Oprócz tego pod koniec miesiąca, 30 stycznia br. Śląscy Blogerzy Książkowi organizują spotkanie autorskie. Tym razem w katowickim oddziale Tak Czytam. Kogo tym razem będą gościć?

- Podczas spotkania przepytamy Martę Matyszczak, autorkę komedii kryminalnych z serii „Kryminał pod psem” – mówi Agnieszka Kolano ze Stowarzyszenia Śląscy Blogerzy Książkowi – 30 stycznia premierę ma kolejna książka z cyklu – Morderstwo w Hotelu Kattowitz, a czytelnicy będący na spotkaniu będą mogli nie tylko zadać autorce ważne dla nich pytania, ale także – kupić najnowszą powieść i od razu zdobyć autograf!

Spotkanie odbędzie się 19 stycznia o godzinie 17:00 w księgarni Tak Czytam mieszczącej się w samym centrum Katowic.

Oprócz tego Stowarzyszenie planuje także kolejne wymiany książkowe, które odbyć mają się na początku lutego i w czasie ferii zimowych. Wszystkie informacje na temat ich działalności znaleźć można na stronie Stowarzyszenia, a także na ich profilu na Facebooku.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Letnie marzenie
Cathy Cassidy;
Letnie marzenie
Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka
Aleksandra Struska-Musiał;
Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka
Pokaż wszystkie recenzje