Kolejne literackie wydarzenia na Śląsku

Data: 2019-01-15 15:38:21 Autor: pobarski
News - Kolejne literackie wydarzenia na Śląsku

Już w najbliższym czasie odbędą się kolejne literackie wydarzenia, organizowane przez Stowarzyszenie Śląscy Blogerzy Książkowi. Co po nowym roku czeka na Ślązaków?

Śląscy Blogerzy Książkowi to grupa, która, choć zaczęła swoją działalność w 2013 roku, dopiero w ubiegłym roku zdecydowała się na sformalizowanie. Dziś są stowarzyszeniem, które prężnie działa na Śląsku i w jego okolicach. Głównym celem grupy blogerów jest promocja literatury i mody na czytanie.

W najbliższym czasie odbędą się kolejne wydarzenia organizowane przez Stowarzyszenie Śląscy Blogerzy Książkowi. Na początek, 19 stycznia br. w księgarni Tak Czytam w Gliwicach zorganizowana zostanie wymiana książkowa.

Akcja bookcrossingu organizowanego przez grupę od lat znana jest już śląskim czytelnikom. Podobne akcja stowarzyszenie organizuje w księgarniach, bibliotekach, na targach książki czy festiwalach. Wymiana książkowa w Gliwicach, podobnie jak ubiegłoroczne wymiany, zorganizowana zostanie całkowicie bezpłatnie. Wymienić będzie można beletrystykę, ale także literaturę faktu i reportaże. Co ważne – na wymianę zabrać można jedynie egzemplarze z lat 2005 – 2019.

- Świetne książki to zarówno te wydane dwa, jak i dwadzieścia lat temu. Nasza przestrzeń magazynowa jest jednak dość ograniczona, z tego powodu od lat na naszych wymianach obowiązują tak zwane granice wiekowe. Oznacza to, że czytelnicy mogą przynieść tylko te książki, które wydane zostały w latach mieszczących się w okresie podanym w regulaminie – tłumaczy Zuzanna Kubacz, prezes zarządu Stowarzyszenia. – Jesteśmy jednak pewni, że każdy na naszej wymianie znajdzie coś dla siebie.

Oprócz tego pod koniec miesiąca, 30 stycznia br. Śląscy Blogerzy Książkowi organizują spotkanie autorskie. Tym razem w katowickim oddziale Tak Czytam. Kogo tym razem będą gościć?

- Podczas spotkania przepytamy Martę Matyszczak, autorkę komedii kryminalnych z serii „Kryminał pod psem” – mówi Agnieszka Kolano ze Stowarzyszenia Śląscy Blogerzy Książkowi – 30 stycznia premierę ma kolejna książka z cyklu – Morderstwo w Hotelu Kattowitz, a czytelnicy będący na spotkaniu będą mogli nie tylko zadać autorce ważne dla nich pytania, ale także – kupić najnowszą powieść i od razu zdobyć autograf!

Spotkanie odbędzie się 19 stycznia o godzinie 17:00 w księgarni Tak Czytam mieszczącej się w samym centrum Katowic.

Oprócz tego Stowarzyszenie planuje także kolejne wymiany książkowe, które odbyć mają się na początku lutego i w czasie ferii zimowych. Wszystkie informacje na temat ich działalności znaleźć można na stronie Stowarzyszenia, a także na ich profilu na Facebooku.

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz
Ta, która musi umrzeć
Bezmiar
Grzegorz Kapla
Bezmiar
Asiunia
Joanna Papuzińska
Asiunia
Bo trzeba żyć. Apolonia
Ewa Szymańska
Bo trzeba żyć. Apolonia
Bachor
Katarzyna Ryrych;
Bachor
Sekret antykwariusza
Paweł Jaszczuk;
Sekret antykwariusza
Oczy wilka
Alicja Sinicka
Oczy wilka
Apetyt na miłość
Stephanie Kate Strohm
Apetyt na miłość
Łapy i ogony
Magdalena Podbylska
Łapy i ogony
Pokaż wszystkie recenzje