Bestsellery Wydawnictwa UJ to idealny pomysł na gwiazdkowy prezent!

Data: 2020-12-02 14:55:00 Autor: Piotr Piekarski

Grudzień to wyjątkowy czas… Mikołajki, przedświąteczna krzątanina, przygotowywanie upominków. Nie od dzisiaj wiadomo, że książka to prezent uniwersalny, którym można obdarować każdego. Wydawnictwo UJ przygotowało pomocnik prezentowy, poszukajcie tu czegoś dla siebie albo dla bliskiej osoby!

Obrazek w treści

Książkowy pomocnik prezentowy: uczą i bawią

Te dwie popularnonaukowe książki: Szarlatani. Najgorsze pomysły w dziejach medycyny oraz Supernawigatorzy. Jak zwierzęta odnajdują drogę jednocześnie uczą i bawią.

David Barrie w książce Supernawigatorzy… przedstawia cuda zwierzęcej nawigacji i wyjaśnia, w jaki sposób stworzenia duże i małe – a wśród nich człowiek ‒ orientują się w przestrzeni. Ta książka pozwala nam choć trochę zrozumieć złożoność i piękno otaczającej nas przyrody.

W bogato ilustrowanej książce Szarlatani autorzy –  Lydia Kang, Nate Pedersen – zabierają nas w humorystyczną, a chwilami makabryczną podróż po mrocznej stronie historii medycyny. Kąpiele w radioaktywnych źródłach termalnych, strychnina podawana sportowcom jako stymulant albo upuszczanie krwi w celu powstrzymania krwotoków…  Sięgając po tę książkę, przekonacie się, że w dawnych czasach lekarstwo często było znacznie gorsze od choroby!

Więcej książek naukowych Wydawnictwa UJ:

-> https://wuj.pl/serie-wydawnicze/nauka-1

Książkowy pomocnik prezentowy: poruszające reportaże

Dwa reportaże, przejmujący obraz życia w Brazylii oczami dziennikarki Eliane Brum i historia miłości do literatury w czasach wojennej zawieruchy brytyjskiego autora Mike’a Thomsona, wzruszają i dają do myślenia.

Nieznane oblicza Brazylii: kloszard z Porto Alegre, poszukiwacze złota z Belo Monte, matki straconego pokolenia… Kolekcjoner porzuconych dusz to galeria niezwykłych postaci, do których autorka, Eliane Brum, podchodzi z niezwykłą wrażliwością, pokazując świat z ich perspektywy. Jej wysmakowane literacko teksty nie tylko opisują aktualne problemy społeczne, lecz także stanowią prawdziwe ćwiczenie z empatii.  

Reportaż Mike’a Thomsona Biblioteka w oblężonym mieście to historia tajnej biblioteki w targanym wojną mieście i wspaniałych ludzi, którzy doprowadzili do jej powstania. Ryzykując życiem mieszkańcy Darajji, oblężonego syryjskiego miasta stworzyli miejsce, będące dla nich oazą spokoju wśród otaczających ruin. Literatura stała się dla nich symbolem nadziei i wiary w wartość kultury.  

Reportaże Wydawnictwa UJ z serii Mundus:

-> https://wuj.pl/serie-wydawnicze/mundus-1

Książkowy pomocnik prezentowy: literatura Dalekiego Wschodu

Literatura Dalekiego Wschodu od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Nie inaczej jest w przypadku dwóch powieści: Stacja Tokio Ueno japońskiej pisarki Yu Miri i Perfekcyjny świat Miwako Sumidy singapurskiej autorki Clarissy Goenawan.

Stacja Tokio Ueno pokazuje nieznane oblicze Japonii, w której bezdomność i bieda dotykają znacznej części społeczeństwa, zwłaszcza osób w podeszłym wieku. W swej przejmującej powieści Yu Miri oddaje głos wykluczonym, udowadniając, że literatura piękna ma ogromną moc uwrażliwiania na palące problemy społeczne.

Perfekcyjny świat Miwako Sumidy to powieść o dziewczynie skrywającej mroczne tajemnice. Stopniowo wychodzą one na jaw dzięki trzem bliskim jej osobom. Przyjaciółka Chie odkrywa trudną historię rodzinną Miwako. Nieszczęśliwie zakochany Ryusei dowiaduje się, co dziewczyna robiła tuż przed śmiercią, a jego siostra Fumi spotyka ją po śmierci.  Autorka pokazuje świat, w którym każdy ma coś do ukrycia.

Literatura Dalekiego Wschodu w Wydawnictwie UJ:

-> https://wuj.pl/serie-wydawnicze/seria-z-zurawiem

Książkowy pomocnik prezentowy: publikacje naukowe

To nie koniec książek, które chcielibyśmy Wam polecić. Zapraszamy na naszą stronę internetową wuj.pl, gdzie znajdziecie tysiące tytułów naukowych z różnych dziedzin wiedzy: psychologii, politologii, teatrologii, nauk o zarządzaniu i wielu, wielu innych.  

Wydawnictwo UJ życzy Wam zaczytanych Świąt!

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.