Kubuś Puchatek zakazany w Chinach!

Data: 2018-12-06 11:12:29 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet
News - Kubuś Puchatek zakazany w Chinach!

Kubuś Puchatek to uroczy niedźwiadek, który bardzo lubi miód, a znany jest z książek dla dzieci A.A. Milne'a. Postać ta to zresztą jedna z popkulturowych ikon znanych na całym świecie, która teraz… została zakazana w Chinach!

Jak donosi brytyjski serwis Independent, chiński rząd wprowadzić miał zakaz na oryginalnego niedźwiadka po spotkaniu w 2013 roku chińskiego prezydenta – Xi Jinpinga i ówczesnego prezydenta Stanów Zjednoczonych – Baracka Obamy. Jedno ze zdjęć okazało się dla polityków dość niefortunne, a oni sami porównani zostali przez internautów do… Kubusia Puchatka i Tygryska!

Od tamtego momentu rząd Chin wprowadzić miał cenzurę na biednego Kubusia – zakazano wyświetlania filmu Krzysiu, gdzie jesteś?, wycofano postać z Disneylandu, a nawet… ograniczono możliwość publicznego rozmawiania o Kubusiu w sieci!

Oficjalnie - powodem wycofania Kubusia Puchatka z Disneylandu była decyzja organizacyjna, a na miejscu niedźwiadka pojawić mają się nowe, inne bajkowe motywy. Kubuś Puchatek stał się jednak w Chinach… symbolem ruchu oporu!

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Bez opamiętania
Paulina Wysocka-Morawiec
Bez opamiętania
Pokaż wszystkie recenzje