Kuchenne rewolucje: restauracja Na Okr庵這/Caponata Siciliana, w Warszawie (powt鏎ka programu)

Data: 2022-02-03 11:20:01 Autor: adudek
udost瘼nij Tweet

W oczekiwaniu na nowy sezon programu rozgrywko-kulinarnego, "Kuchenne rewolucje, telewizja TVN emituje odcinki powtórkowe sezonu dwudziestego drugiego. Dziś kolejny, tym razem nagrany w Warszawie. 

Obrazek w treści

Dziś kolejny powtórzeniowy program "Kuchenne rewolucje" na antenie TVN już dziś. Sprawdzamy co wydarzyło się w odcinku, w którym znana restauratorka, Magda Gesler pojawiła się w restauracji Na Okrągło, która po rewolucji zyskała nową nazwą, i znajdowała się w Warszawie. Niestety wszystko wskazuje na to, że już nie istnieje. Przyglądamy co próbowano zmienić lokalu?  Co nowego pojawiło się w menu? Jaki był koniec kolejnej rewolucji?

Kuchenne rewolucje - Na Okrągło — opis odcinka

Powtórzeniowy odcinek odbył się w Warszawie, w restauracji pod nazwą Na Okrągło, która była włoskim lokalem położnym na warszawskiej Pradze. Biznes gastronomiczny postanowili poprowadzić trzej przyjaciele Tomasz, Łukasz oraz Michał. Dwaj z nich nie mieli gastronomicznego doświadczenia. Tylko jeden z nich, Michał przez kilka lat pracował jako kucharz. Tomasz kiedyś zajmował się finansami, a Łukasz nie miał bladego pojęcia o prowadzenia takiego biznesu. 

          Czytaj również: Kuchenne rewolucje: restauracja "Gargoły"/Imber w Łodzi (powtórka programu)

Trojka przyjaciół zamierzała jednak ciągnąć biznes, a każdy z nich zajmował się czymś innym. Michał gotował, Tomasz zajął się kwestia finansów, zaś Łukasz robił pizzę. Niestety lokal miał bardzo niskie obroty, co przełożyło się na to, że oszczędzano na produktach, z jakich przygotowywano posiłki dla potencjalnych gości. Nie było ich dużo i potrzebna było pomoc fachowca. Dlatego też o ta poproszono znaną restauratorkę, Magdę Gesler. 

Kuchenne Rewolucje — Na Okrągło — gdzie jest?

Lokal, którego rewolucję zobaczymy w odcinku, jakie powtarza TVN, odbyła się w Warszawie. Lokal znajdował się na parterze jednego z wieżowców na warszawskiej Pradze. I choć restauracja znajdowała się w dużym mieście, a właściciele starali się jak mogli, biznes nie przynosił dochodów. 

         Czytaj również:  Kuchenne rewolucje: restauracja Mikołajek/Złoty Pikling w Słupsku (powtórka programu)

Na ratunek została zatem wezwana Magda Gesler, która już od wielu sezonów pomaga lokalom na skraju upadku, także z przyczyn pandemicznych. Przyjęła wyzwanie, zmieniając wygląd lokalu, nazwę i oczywiście wprowadzając zmiany w menu. Po programie "Kuchenne rewolucje" restauracja Na Okrągło zmieniła nazwę na Caponata Siciliana. I choć rewolucja z początku przyniosła pozytywne zmiany, to rewolucja ostatecznie zawiodła.

Kuchenne Rewolucje — Na Okrągło — czy rewolucja była udana?

"Kuchenne rewolucje" to program rozrywkowo-kulinarny, który króluje na kanale TVN już od dwudziestu trzech sezonów. Na kolejny sezon musimy poczekać, a tymczasem oglądamy programy powtórkowe. Kolejny lokal, niegdyś znany jako Na Okrągło, po rewolucjach zyskał nowe, proponowane przez Magdę Gesler menu. Zmianie uległa także nazwa lokalu, która miała brzmieć z włoska - Caponata Siciliana. Miała, bowiem zmiany nie przyniosły pożądanego efektu.

Po ponownym przybyciu do restauracji Magda Gesler pochwaliła tylko zupę, reszta jej menu była przygotowane wcześniej, na niekorzyść ich smaku. Dodatkowo właścicieli pokazali niedzielny utarg, który wyniósł jedynie 32 złotych. 

         Czytaj również: Magda Gessler - biografia, życie i twórczość

Lokal, poddany został kuchennym rewolucjom zakończył się klapą. Obecnie najprawdopodobniej zniknął, być może został zamknięty. Strona restauracji nie istnieje na Facebooku, zamówienie z dowozem nie istnieje, zaś wpisy na innych portalach społecznościowych są bardzo stare.

Na odcinek powtórkowy, nieudanych niestety rewolucji, możemy liczyć już w czwartek 3 lutego 2022 roku, o godzinie 21:35 na kanale TVN oraz w sobotę, 5 lutego 2022 roku, na tym samym kanale, o godzinie 18:00.

Kuchenne rewolucje - restauracja Na Okrągło/Caponata Siciliana – menu

Zmiany, jakie dokonały się dzięki kuchennym rewolucjom w restauracji, która miała nosić nazwę Caponata Siciliana, wcześniej znanej z serowania dań kuchni włoskiej, ale nie tylko, lokalu, który serwował pasty, pizze i burgery, to oprócz nowego wnętrza, zmiany wystroju, także nowe menu. Niestety, choć nowe potrawy na finałowej kolacji gościom bardzo smakowały i bardzo je chwalili, to lokal nie przetrwał. 

        Czytaj również: Kuchenne rewolucje: restauracja Gorąca patelnia/Kolorowe patelnie, w Krakowie (powtórka programu)

W nowym menu restauracji znalazły się włoskie wina, m.in. polędwica marynowana w pesto, caponata, pizza parmigiana czy zupa pomidorowa z kluskami z parmezanu. Niestety nowa rewolucja w odcinku powtórzeniowym zakończyła się porażką. 

Kuchenne Rewolucje - książki

"Kuchenne Rewolucje" to program rozrywkowo-kulinarny, oparty na amerykańskim formacie Kitchen Nightmares. Jego prowadzącą jest Magda Gessler, polska restauratorka i osobowość telewizyjna, właścicielka i współwłaścicielka kilkunastu restauracji, malarka, felietonistka, autorka wielu książek o tematyce kulinarnej.

W jej dorobku znalazły się między innymi takie dzieła jak: Wielkanoc ze smakiem, Kuchenne rewolucje. Nowe przepisy Magdy Gessler, Kuchenne rewolucje. Przepisy Magdy Gessler, Kuchnia Polska Magdy Gessler.

ziemniak

Serdecznie polecamy autobiografię Magdy Gessler o tytule Magda, która powstała przy współpracy z Dominikiem Limanowskim. Książkę w dobrej cenie kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz tak瞠

Musisz by zalogowany, aby komentowa. Zaloguj si lub za堯 konto, je髒eli jeszcze go nie posiadasz.

Ksi捫ka
Magda
Dominik Linowski1
Ok豉dka ksi捫ki - Magda

MAGDA Fascynuj帷a opowie嗆 o 篡ciu absolutnej królowej polskiej gastronomii i jednej z najbardziej znanych i wp造wowych Polek. Szczera i dotychczas...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesi帷a
Opowie嗆 o Kullervo
J.R.R. Tolkien (John Ronald Reuel Tolkien);
Opowie嗆 o Kullervo
Moje 篡cie przed Tob
Anna Ziobro
Moje 篡cie przed Tob
T皻ni帷e 篡cie
Ae-ran Kim
T皻ni帷e 篡cie
Piotr(u) w pakiecie
Anna M. Brengos
Piotr(u) w pakiecie
Zapiski wrednego kota
Katarzyna Terechowicz; Wojciech Cesarz
Zapiski wrednego kota
Droga do raju
Paullina Simons
Droga do raju
Poka wszystkie recenzje