reklama

Kuchenne rewolucje: restauracja Gorąca patelnia/Kolorowe patelnie, w Krakowie (powtórka programu)

Data: 2022-01-27 10:40:02 Autor: adudek
udostępnij Tweet

W oczekiwaniu na nowy sezon programu rozgrywko-kulinarnego, zatytułowanego "Kuchenne rewolucje, telewizja na kanale TVN pokazuje powtórki sezonu dwudziestego drugiego. Dziś odcinek, który nagrano w Krakowie. 

Obrazek w treści

Kolejny powtórzeniowy program "Kuchenne rewolucje" na antenie TVN już dziś. Sprawdzamy co wydarzyło się w odcinku, w którym znana restauratorka, Magda Gesler pojawiła się w restauracji Gorąca patelnia, która teraz pod nową nazwą, znajduje się w Krakowie. Przyglądamy się jakie zmiany dokonały się w restauracji?  Co nowego pojawiło się w menu? Czy kolejna rewolucja była udana?

Kuchenne rewolucje - Gorąca patelnia — opis odcinka

Powtórzeniowy odcinek odbył się w Krakowie, w restauracji zwanej Gorąca patelnia, która to prowadzona jest przez pochodzących z Ukrainy Maxa i Kristine, którzy przybyli do Polski cztery lata temu, z ogarniętego wojną Doniecka. Przez ten czas bardzo ciężko pracowali, często po kilkanaście godzin, by zebrać trochę pieniędzy i zrealizować swoje marzenie, otworzyć lokat gastronomiczny, czyli restaurację. Przeznaczyli na nią aż 130 tysięcy złotych. 

          Czytaj również: Kuchenne rewolucje: restauracja "Gargoły"/Imber w Łodzi (powtórka programu)

Niestety utrzymanie restauracji to bardzo duże koszty. Właściciele muszą co miesiąc płacić 10 tysięcy czynszu za lokal, co nie jest łatwe, bowiem restauracja na siebie nie zarabia, gdyż brak w niej klientów. Wszystko wskazuje na to, że pojawiającym się w lokalu gościom nie odpowiada kichania polska, jaka podawana jest w lokalu. Para nie poddaje się i postanawia poprosić Magdę Gesler o pomoc. 

Kuchenne Rewolucje — Gorąca patelnia — gdzie jest?

Lokal, którego rewolucję zobaczymy w odcinku, jakie powtarza TVN, odbyła się w Krakowie. Restauracja znajduje się w bardzo dobrym miejscu, gdyż jest oddalona od Sukiennic i Rynku Głównego jedynie w odległości jakiś trzech minut spokojnego marszu. Niestety choć właściciele restauracji Gorąca patelnia starają się jak mogą, nic nie idzie zgodnie z planem. 

         Czytaj również: Kuchenne Rewolucje - restauracja Kura Domowa/Ziemniak czy kartofel w Zamościu

Biznes, który mimo starań nie przynosi zysków, polskie dania serwowane w lokalu, wyraźnie nie odpowiadają kilentom. Na ratunek zostaje wezwana Magda Gesler, która już od wielu sezonów pomaga lokalom na skraju upadku, także z przyczyn pandemicznych. Ponownie przyjęła wyzwanie, zmieniając wygląd lokalu, nazwę i oczywiście wprowadzając zmiany w menu. Po programie "Kuchenne rewolucje" restauracja Gorąca Patelnia zmieniła nazwę na brzmiącą bardzo podobnie - Gorące patelnie. I choć rewolucja przyniosła pozytywne zmiany, to restauratorzy nie mogli, z przyczyn pandemicznych odczuć tego jak bardzo. Przez jakiś czas w lokalu były serwowane jedynie dania na wynos. 

Kuchenne Rewolucje — Gorąca patelnia — czy rewolucja była udana?

"Kuchenne rewolucje" to program rozrywkowo-kulinarny, który króluje na kanale TVN już od dwudziestu trzech sezonów. Na kolejny sezon musimy poczekać, a tymczasem oglądamy programy powtórkowe. Kolejny lokal, niegdyś znany jako Gorąca patelnia, po rewolucjach zyskał ciekawe, różnorodne, bogate w smaki i przede wszystkim smaczne menu. Zmianie uległa także nazwa lokalu, który teraz brzmi Gorące patelnie. 

         Czytaj również: Magda Gessler - biografia, życie i twórczość

Lokal, poddany został kuchennym rewolucjom z powodzeniem. Przez jakiś czas, z przyczyn pandemicznych i zamknięcia z tego powodu dostępu do lokalu klientom, serwował im wyśmienite dania jedynie na wynos. Na odcinek powtórkowy możemy liczyć już w czwartek 27 stycznia 2022 roku, o godzinie 21:40 na kanale TVN oraz w sobotę, 30 stycznia, na tym samym kanale, o godzinie 17:35.

Kuchenne rewolucje - restauracja  Gorąca patelnia/Gorące patelnie – menu

Zmiany, jakie dokonały się dzięki kuchennym rewolucjom w restauracji, teraz znanej jako Gorące patelnie, która znana była wcześniej z serowania dań kuchni polskiej, to oprócz nowego wnętrza, zmiany wystroju, także nowe i ciekawe menu. Z początku były to jedynie dania na wynos, gdyż z powodu pandemii lokal był zamknięty. Później sytuacja się polepszyła. 

        Czytaj również: Kuchenne rewolucje: Okrąglak/Dobrze na OKRĄGŁO w Sosnowcu

W nowym menu restauracji znana restauratorka, Magda Gesler dodała chłodnik i kolorową sałatkę z warzyw i owoców, który przez jakiś czas czekał na swój prawdziwy debiut. Oprócz tego w menu proponowanym w "Kuchennych rewolucjach" pojawiły się: sałatka kolorowa z warzywami i owocami (24 zł), chłodnik litewski (15 zł), carpaccio z pieczonej piersi kaczki z ciepłym pesto zielonym (27 zł), patelnia na biało, czyli boef strogonow z polędwicy wołowej w sosie pieczarkowo-truflowym (59 zł) oraz patelnia na żółto, czyli kurki, pieczona papryka żółta, świeże morele, żółta marchew, ziemniaki (35zł).

Kuchenne Rewolucje - książki

"Kuchenne Rewolucje" to program rozrywkowo-kulinarny, oparty na amerykańskim formacie Kitchen Nightmares. Jego prowadzącą jest Magda Gessler, polska restauratorka i osobowość telewizyjna, właścicielka i współwłaścicielka kilkunastu restauracji, malarka, felietonistka, autorka wielu książek o tematyce kulinarnej.

W jej dorobku znalazły się między innymi takie dzieła jak: Wielkanoc ze smakiem, Kuchenne rewolucje. Nowe przepisy Magdy Gessler, Kuchenne rewolucje. Przepisy Magdy Gessler, Kuchnia Polska Magdy Gessler.

ziemniak

Serdecznie polecamy autobiografię Magdy Gessler o tytule Magda, która powstała przy współpracy z Dominikiem Limanowskim. Książkę w dobrej cenie kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Magda
Dominik Linowski1
Okładka książki - Magda

MAGDA Fascynująca opowieść o życiu absolutnej królowej polskiej gastronomii i jednej z najbardziej znanych i wpływowych Polek. Szczera i dotychczas...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Immunitet
Remigiusz Mróz
Immunitet
Witraże
Agnieszka Lis
Witraże
Consilio
Danuta Marć
Consilio
Królewska rozgrywka
Melisa Łada
Królewska rozgrywka
Czarne Wzgórza
Nora Roberts
Czarne Wzgórza
Jutro pokochamy Rzym
Magdalena Kołosowska
Jutro pokochamy Rzym
Pokaż wszystkie recenzje