Restauracja Margaret dziś w „Kuchennych rewolucjach”. To miejsce nie przetrwało próby czasu! 

Data: 2023-12-07 17:08:02 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Mirosław Kalinowski
udostępnij Tweet

Przed paroma miesiącami Magda Gessler zawitała do Wrocławia, gdzie zajęła się restauracją prowadzoną przez pana Andrzeja. Chociaż rewolucje Magdy Gessler ostatecznie się udały, to – jak już dziś wiemy – losy miejsca po Kuchennych… nie zakończyły się happy endem. Jak dziś wygląda sytuacja Restauracji Margaret? 

Restauracja Margaret po Kuchennych rewolucjachfot. Natalia Dobryszycka / East News / x-news / mat. prasowe

Magda Gessler jest niekwestionowanym autorytetem, który od ponad dekady zmienia polską rzeczywistość gastronomiczną za sprawą swoich Kuchennych rewolucji. W 26 sezonie programu odwiedziła Centrum Gastronomiczne Margaret, które zamieniła w przyjemną Restaurację Margaret. Jak dalej potoczyły się losy miejsca prowadzonego przez pana Andrzeja? 

Kuchenne rewolucje: Restauracja Margaret we Wrocławiu – opis

Przypomnijmy, że przed rokiem – w grudniu 2022 r. – Magda Gessler przyjechała do Wrocławia, a właściwie: na jego obrzeża, gdzie przeprowadziła rewolucję w Centrum Gastronomicznym Margaret. To miejsce prowadzone przez pana Andrzeja i jego syna, które specjalizowało się głównie w cateringu i dowozach, a które restauratorka postanowiła zmienić w pełnoprawną restaurację. 

Rewolucje nie obyły się bez kłopotów. Widzowie byli świadkami konfliktu między restauratorką a szefem „Margaret” o zjedzony schab. Spięcia między restauratorką a właścicielem pojawiły się jeszcze przed etapem ogłoszenia zmian: 

Właściciel dąży nie do tego, żeby dobrze karmić, tylko żeby zarabiać. Oczywiście mogę nauczyć was pięciu dań, ale mam wrażenie, że kiedy wyjdę, i tak wszystko będzie robione na skróty. Nie mam wiary w was, ale daję wam szansę

– mówiła Magda Gessler w 4 odcinku 26 sezonu „Kuchennych rewolucji”. 

Ostatecznie jednak rewolucja przeprowadzona została z powodzeniem.  A jednak – dziś okazuje się, że nawet pomoc słynnej restauratorki nie pozwoliła na utrzymanie restauracji. 

Restauracja Margaret Wrocław – czy jeszcze działa? 

O problemach z Restauracją Margaret po Kuchennych rewolucjach pisały m.in. miejskie portale z Wrocławia. Jak się okazuje, pan Andrzej po pewnym czasie zdecydował się zrezygnować z dalszego prowadzenia restauracji, powracając do cateringu. 

Czytaj także: „Rel” zostało Młodzieżowym Słowem Roku 2023

Dlaczego właściciel zdecydował się zamknąć swoją restaurację? Jak tłumaczył w rozmowie z dziennikarzem portalu wroclaw.pl

Powodem są megakoszty czynszu i mediów. 

Dziś nie zjemy więc w Restauracji Margaret. Zainteresowani mogą skorzystać jedynie z cateringowej oferty właściciela. 

Restauracja Margaret Wrocław – lokalizacja 

Pierwotnie Restauracja Margaret działała w dzielnicy Księże Małe, przy ulicy Krakowskiej 141-145. Było to tuż przy drodze wylotowej w kierunku Oławy. Jak wiadomo, dziś restauracja nie funkcjonuje już w tym samym miejscu, które przed rokiem odwiedziła Magda Gessler.

Resturacja Margaret Wrocławfot. Natalia Dobryszycka / East News / x-news / mat prasowe

Firma cateringowa Margaret ma dziś nowy adres – przeniosła się na drugi kraniec miasta, aż na Psie Pole. Dziś biznes pana Andrzeja działa przy ulicy Jutrosińskiej 29 we Wrocławiu. 

Restauracja Margaret Wrocław – menu 

Co można było zjeść w restauracji po Kuchennych rewolucjach? Magda Gessler miała pomysł, by w restauracji powrócić do dawnych smaków, w tym do kuchni lat 70. 

Czytaj także: Rękopis Davida Bowiego sprzedany za ponad 70 tysięcy funtów!

W menu wymyślonym przez Magdę Gessler znalazły się mus z makreli na białym serze z ostrym pomidorem i papryką, sardynki portugalskie z cytryną, nóżki z octem, solianka oraz bryzol z polędwicy. Na deser pojawił się z kolei krem sułtański. 

Obecnie w menu firmy cateringowej znajduje się np. rosół z makaronem, żurek z jajkiem, krem z dyni, zupa gulaszowa, zestawy obiadowe typu udko z kurczaka z rożna wraz z purée ziemniaczanym czy kotlet de volaille wraz z ziemniakami. Nie ma natomiast dań proponowanych przez Magdę Gessler. 

Tagi: kuchenne rewolucje,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Magda
Dominik Linowski2
Okładka książki - Magda

MAGDA Fascynująca opowieść o życiu absolutnej królowej polskiej gastronomii i jednej z najbardziej znanych i wpływowych Polek. Szczera i dotychczas...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Czarcie Lustro
Magdalena Zimniak
Czarcie Lustro
Nielat
Piotr Kościelny
Nielat
Gwiazdy widzą wszystko
Danuta Korolewicz ;
Gwiazdy widzą wszystko
Medea z Wyspy Wisielców
Magda Knedler
Medea z Wyspy Wisielców
Głosujcie na Wilka!
Davide Cali ;
Głosujcie na Wilka!
Największy błąd
Olek Zielonka
Największy błąd
Wylot
Olesia Ivchenko
Wylot
Pokaż wszystkie recenzje