Kuchenne rewolucje: Zajazd Je… Je… Jeleń! Jak sprawdza się restauracja w Witnicy? 

Data: 2023-12-14 18:25:01 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Mirosław Kalinowski
udostępnij Tweet

Przed rokiem do Witnicy przybyła Magda Gessler, gdzie zrobiła prawdziwą rewolucję w hotelu i restauracji prowadzonej przez małżeństwo: Kamilę oraz Patryka. Restauratorka stworzyła zajazd „Je… Je… Jeleń!”. Jak dziś sprawdza się lokal po rewolucjach? 

Magda Gessler w restauracji Zajazd Je... Je... Jeleńfot. x-news

Magda Gessler od wielu lat odwiedza różne zakątki kraju, by pomagać restauracjom w najtrudniejszych sytuacjach. Na początku 2023 roku restauratorka pojawiła się w Witnicy, gdzie zrewolucjonizowała funkcjonującą tam restaurację wraz z hotelem. Jak dziś sprawdza się zajazd Je… Je… Jeleń? 

Kuchenne rewolucje: Zajazd Je… Je… Jeleń – opis

Przypomnijmy, że restauratorka przybyła do Witnicy, gdzie zajęła się lokalem prowadzonym przez Kamilę i Patryka. W przeszłości nie mieli zbyt dużego doświadczenia w gastronomii i hotelarstwie. Magda Gessler za cel obrała sobie przede wszystkim „zniszczenie sterylności” restauracji, a zatem ocieplenie wnętrza restauracji. 

Będzie boazeria, będzie dużo starych zdjęć, sztychów, obrazków, będą zmienione krzesła. 

Magda Gessler zaproponowała, by witnicki zajazd nazywał się Je… Je… Jeleń, a kartą nawiązywał do lokalnych przysmaków, w tym – do dziczyzny. 

Zajazd Je… Je… Jeleń – lokalizacja 

Gdzie znajduje się Zajazd Je… Je… Jeleń? Nietypowy zajazd znajduje się w Witnicy przy placu Andrzeja Zabłockiego 5. To tuż niedaleko witnickiego browaru, urzędu miasta i gminy oraz u brzegu płynącej przez miasto rzeki Witna. 

Zajazd Je… Je… Jeleń – parking 

Obok witnickiego zajazdu znajduje się parking, gdzie swobodnie zostawić można samochód na czas wizyty w restauracji. Poza tym wiele wolnych miejsc parkingowych znaleźć można w pobliżu Zajazdu Je… Je… Jeleń. 

Zajazd Je… Je… Jeleń – menu

Jak zawsze, Magda Gessler przygotowała specjalne menu, którym zastąpiła dotychczasowe dania oferowane w restauracji przed rewolucją. W Zajeździe Je… Je… Jeleń postawiła na dziczyznę i to właśnie mięso znalazło się w karcie. A co konkretnie można było zjeść?

  • carpaccio z jelenia na burakach z sosem buraczanym 
  • esencja grzybowa na wywarze z dziczyzny 
  • strudel z pasztetem z dziczyzny 
  • kopytka z majerankiem i czarnuszką podane wraz z gulaszem z jelenia

Poza tym w karcie znalazły się m.in. kopytka z sosem grzybowym, pierogi wiejskie oraz specjalność lokalu – witnickie buły, czyli kanapki np. z szarpaną dziczyzną. 

Zajazd Je… Je… Jeleń – ceny

A jak wygląda sytuacja z cenami w Zajeździe Je… Je… Jeleń? Ceny za dania są umiarkowane – w zależności od dania, zapłacimy od 30 do nawet 70 złotych za danie. Z karty porewolucyjnej najtańsze danie to deser – sernik z ricotty z prażoną gruszką i sosem anglaise, które kosztuje 26 zł. Poza tym za zupę z dziczyzny i prawdziwków zapłacimy 32 zł, a za danie główne – gulasz z jelenia – 45 zł. 

Czytaj także: Kler - nagrodzony i kontrowersyjny film Wojtka Smarzowskiego dziś na TVN 7

Stek z rostbefu to koszt 76 zł, a golonka z dzika wraz z ziemniakami i kiszoną kapustą – 46 zł. Za jedną z witnickich buł – z szarpaną dziczyzną, warzywami, serem i sosem – zapłacimy 39 zł. 

Zajazd Je… Je… Jeleń – czy wciąż działa? 

Tak, Zajazd Je… Je… Jeleń nadal funkcjonuje. Ze względu na charakter lokalu – połączenie restauracji z hotelem – Zajazd działa jednak nieco inaczej, niż klasyczne restauracje. 

Czytaj także: Czarna Pantera – Król może być tylko jeden.

Przede wszystkim w restauracji w zajeździe zjeść można jedynie od poniedziałku do piątku. W weekendy restauracja jest zamknięta ze względu na organizowane imprezy i przyjęcia. 

Zajazd Je… Je… Jeleń – godziny otwarcia 

A w jakich godzinach można zjeść w Je… Je… Jeleń? Właściciele restauracji zapraszają w tygodniu od godziny 16:00 do godziny 21:00. 

 

 

 

Tagi: kuchenne rewolucje,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Magda
Dominik Linowski2
Okładka książki - Magda

MAGDA Fascynująca opowieść o życiu absolutnej królowej polskiej gastronomii i jednej z najbardziej znanych i wpływowych Polek. Szczera i dotychczas...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
The Paper Dolls
Natalia Grzegrzółka
The Paper Dolls
Słowa wdzięczności
Anna H. Niemczynow
Słowa wdzięczności
Izabela i sześć zaginionych koron
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela i sześć zaginionych koron
Pokaż wszystkie recenzje