Łączy nas Bałtyk - koncert z występami artystów z krajów nadbałtyckich

Data: 2023-08-04 10:13:02 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Dziś za pośrednictwem Telewizji Publicznej, będziemy świadkami wyjątkowego koncertu, który transmitowany jest z Rygi, a w którym udział biorą artyści z krajów nadbałtyckich, polscy, ale nie tylko. Koncert transmitować będzie kanał polskiej telewizji. Jaki i kiedy?

Grafika z koncertu "Łączy nas Bałtyk" TVP. fot. Centrum Informacji TVP

Wyjątkowe wydarzenie Łączy nas Bałtyk, które jednoczy artystów z kilku krajów, których łączy zaś Bałtyk będzie miał miejsce w Rydze, a widzowie zobaczą go w Telewizji Polskiej. Co o nim wiemy? O której i gdzie można oglądać transmisję? 

Łączy nas Bałtyk – co to za koncert?

Koncert Łączy nas Bałtyk to muzyczne wydarzenie które gości Łotwa, a transmitowane jest ze stolicy tego państwa, Rygi, w którym mieszka także duże Polaków, którzy nie rozstają się z polskością, którą starą się kultywować. Widowisko zorganizowane przez TVP odbywa się na placu Done, a wezmą w nim udział zarówno polscy, jak i zagraniczny artyści. 

   Czytaj również: Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki - koncert z okazji 79 rocznicy wybuchu powstania warszawskiego

Podczas tego wyjątkowego koncertu usłyszymy wiele znanych i mnie znanych utworów muzycznych, ale także zwiedzimy Rygę. Po najciekawszych miejscach stolicy Łotwy poprowadzi nas współprowadząca koncert Inese Sulzanoka, korespondentka TVP World. 

Łączy nas Bałtyk  – kto wystąpi, co usłyszymy?

Podczas koncertu, jaki będzie emitowany w telewizji, usłyszymy polskich i zagranicznych artystów, którzy wraz z widzami zebranymi na placu Done, by wykonać swoje utwory. Na koncercie wystąpią: Edyta Górniak, Maryla Rodowicz, Halina Młynkova, Dominik Dudek, łotewski zespół Tautumeitas, Tulia, Andrzej Rybiński, Karolina Fryt, Krzysztof Cugowski, Alika oraz szwedzki cover band The Visitors, śpiewający utwory Abby.

   Czytaj również:  "Roztańczona Polska - letnia trasa TVP" - wakacyjny koncert w Sochaczewie

Gospodarzami widowiska będą Izabela Krzan oraz Aleksander Sikora.

Łączy nas Bałtyk  - gdzie i kiedy zobaczyć?

Koncert Łączy nas Bałtyk został podzielony na dwie części. Pierwszą z nich obejrzymy w telewizji na kanale TVP 1, 4 sierpnia 2023 roku, o godzinie 20:15, drugą o godzinie 21:10 na tym samym kanale. 

  Czytaj również: Kromer Festival Biecz 2023 - Nie porzucaj nadzieje, koncert z pieśniami Jana Kochanowskiego

Powtórki przewidziane są na sobotę, 5 sierpnia 2023 roku, o godzinie 14:10 na TVP Polonia i w niedzielę, 6 sierpnia, o godzinie 21:50 (część 1) oraz w sobotę, 5 sierpnia, o godzinie 15:05, na TVP polonia i w niedzielę, 6 sierpnia, o godzinie 22:45, na TVP 2 (część 2).

Tagi: filmy w tv, koncerty, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Pokaż wszystkie recenzje