Top 10 najciekawszych filmów marca - premiery i zapowiedzi

Autor: tadas
News - Top 10 najciekawszych filmów marca - premiery i zapowiedzi

Marzec 2018 roku od samego początku skoncentrowany był wokół niedawno odbywającej się gali rozdania Oscarów 2018, podczas których największym wygranym okazał się "Kształt Wody" Guillermo Del Toro. Po efektownym podsumowaniu całego roku przyszedł czas na ponowne spojrzenie co obecnie dzieje się w kinie i na jakie filmy warto wybrać się właśnie w tym miesiącu. 

Już drugiego marca w Polsce zadebiutowały dwie interesujące produckcje z charakterystycznymi bohaterkami. „Lady Bird" przedstawia nam losy Christine „Lady Bird" McPherson (w roli Saoirse Ronan), nastolatki buntującej się przeciwko otaczającej ją rzeczywistości, zarówno szkolejnej, jak i domowej, co oczywiście wiąże się z konfliktem z matką Marion (Laurie Matcalf). 

Ponadto zobaczyć już możemy także „Jestem najlepsza. Ja Tonya", czyli historię Tonya'i Harding (Margon Robbie) mistrzyni łyżwiarstwa figurowego, która błyskawicznie robi karierę w Stanach Zjednoczonych. Po pewnym czasie okazuje się, że Nancy Kerrigan (Caitlin Carver) zostaje zaatakowana, a podejrzenia i wskazówki sugerują, że to właśnie nasza bohaterka może mieć coś wspólnego z tą sytuacją...

2 marca zadebiutował również polska produkcja w reżyserii Dariusza Walusiaka, który zdecydował się w filmie „Gurgacz. Kapelan Wyklętych" przedstawić portret księdza Władysława Gurgacza (Wojciech Trela), jezuity, który został mianowany Kapelanem Podziemnej Polskiej Armii Niepodległościowej, starając się ze wszystkich sił wesprzeć walczących także pod względem duchowym. Komunistyczny reżim po kilku latach doprowadził do skazania go na karę śmierci. 

W Dzień Kobiet zdecydowano się wypuścić do kin film Roberta Wichrowskiego o wszystko mówiącym tytule „Kobieta Sukcesu". Mańka (Agnieszka Więdłocha) przechodzi bardzo ciężki czas dla siebie, gdy jej spokojne i ułożone życie pada zarówno na poziomie zawodowym jak i prywatnym, a jakby tego było mało, niespodziewanie przyjadża do niej siostra Lilka, której działania zawsze wiążą się z wyłamaniem się ze schematów. 

W piątek 9 marca w kinach zobaczyć będzie można film „Wieczór gier", opowiadający o Annie (Rachel McAdams)  i Maksie (Jason Bateman), którzy spotykają się raz w tygodniu i wspólnie z przyjaciółmi spędzają czas przy okazji oryginalnych gier. Tym razem brat bohatera, Brooks, zachęca wszystkich do rozwiązania tajemnicy pewnego morderstwa... 

Fani grozy będą mogli wybrać się na „Nieznajomych: Ofiarowanie" - film bazujący na dosyć klasycznym motywie zamieszkania na odludziu. gdzie rodzina Jamesonów niespodziewanie przeżyje najstraszniejsze chwile swojego życia. Odpowiedź na pytanie, czy przeżyją, poznamy już jutro!

Wielkie zimno" to produkcja łącząca Belgię, Francję oraz Polskę. Twórcy postawili opowiedzieć historię pewnej grupki ludzi, która postanawia pochować pewnego nieboszczyka, lecz jak na złość nic nie idzie zgodnie z ich planami. Czarny humor oraz bardzo dobra gra aktorska - to wszystko składa się na zaskakujący film, pełen niespodziewanych wydarzeń.

16 marca będziemy mogli się wybrać na kolejną odsłonę Pitbulla - film „Ostatni pies", w którym Władysław Pasikowski przedstawi walkę o prawdę i schwytanie zabójcy Soczka. Wydział terroru postanawia absolutnie odmienić obraz Warszawy oraz jej podziemnego porządku, który wymagać będzie rozpętania prawdziwej wojny pomiędzy Pruszkowem a Wołominem. Niespodziewanie pojawi się także trzecia siła...

Gnomeo i Julia. Tajemnica zaginionych krasnali" to nie tylko przykład tego, jak bezcelowo wydłużyć jasny i przyjrzysty tytuł (ang. Sherlock Gnomes), ale to również kolejna ciekawa interpretacja i wizja Najsłynniejszego Detektywa na Świecie. Chodzi oczywiście o Sherlocka Holmesa, a nie o Batmana.... Kolorowa animacja nie będzie jednak opowieścią tylko dla dzieci, ponieważ John Stevenson w oryginalnej wersji językowej zaangażował takie gwiazdy jak Emily Blunt, Johnny Depp czy James McAvoy!

16 marca 2018 będzie mogli zobaczyć również „Na linii wzroku", potencjalnie interesujący i zabawny film ukazujący odważnego chłopca - Michi (Luis Vorbach). pragnącego jedynie poznać swojego ojca. To zadanie udaje mu się zrealizować, jednakże zupełnie się nie spodziewa, że Tom (Jordan Prentice) jest karłem, w związku z czym ich relacje od początku nie będą układać się tak, jak powinny....

Pacific Rim: Rebelia" to kolejna odsłona uznanej serii, która dzięki wspomnianemu na samym początku Guillermo Del Toro uzyskała niezły styl oraz efektownie ukazała walkę Wielkich Mechów z inwazją gigantycznych potworów. Czas na rundę drugą, w której pojawi się niespodziewania frakcja, starając się ugrać coś dla siebie.

Daddy Cool" może rozśmieszyć wiele osób, bo w końcu jak tu nie czerpać satysfakcji i przyjemności z obserwowania historii Adriena (Vincent Elbaz), który chcąc uratować swój związek, postanawia założyć we wspólnym mieszkaniu domowe przedszkole. 

"Happy End" to nowa produkcja Michaela Hanekego, która przedstawi nam losy pewnej rodziny zamieszkującej na co dzień Calais. W filmie będziemy mieli okazję do poznania kilku ich dni, które na zawsze odmienią losy oraz nasze postrzeganie technologii i nowoczesnej rodziny.

W marcu w kinach każdy chyba znajdzie coś dla siebie, choć nie możemy w tym wypadku powiedzieć, że ten miesiąc pełen jest wielkich premier filmowych. Wyraźnie widać, że wiele mocnych uderzeń szykowanych jest w Polsce na kwiecień.

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Ułuda
Artur Cieślar
Ułuda
A lasy wiecznie śpiewają
Trygve Gulbranssen
A lasy wiecznie śpiewają
Tam, gdzie twój dom
Iwona Żytkowiak
Tam, gdzie twój dom
Zawód: szpieg
Michał Majewski
Zawód: szpieg
Pokaż wszystkie recenzje