Mężczyzna może stracić mieszkanie bo… ma za dużo książek. Czytelników czeka eksmisja?

Data: 2019-03-22 06:13:08 Autor: mojebestsellery
News - Mężczyzna może stracić mieszkanie bo… ma za dużo książek. Czytelników czeka eksmisja?

Dość popularną mantrą książkoholików jest twierdzenie, że w życiu nie można mieć za dużo książek, a jedynie za mało miejsca na nie. Z takiego przekonania wyszedł też 67-letni zapalony czytelnik, któremu właśnie grozi eksmisja za… zgromadzenie zbyt dużej liczby książek!

67-letni Ben Hammer od 1973 mieszka w dwupokojowym mieszkanku na Brooklynie. Mężczyzna już od dziecka interesował się literaturą i uwielbiał czytać książki, wiele z nich miało dla niego mocne znaczenie sentymentalne. Od tego czasu zgromadził setki – a może nawet i tysiące – pozycji, które sukcesywnie uzupełniały jego domową biblioteczkę.

Jego mieszkanie przypomina dziś filię biblioteki – książki nie znajdują się już tylko na regale w salonie, ale także na licznych półkach i stosach w pozostałych pomieszczeniach, a także w kartonach w całym mieszkaniu, włącznie z kuchnią. Przesada? Być może, jednak – jak podkreśla Ben – każda z tych książek jest przygodą, z którą nie potrafi się rozstać.

Zaczytany emeryt wpadł w niezłe tarapaty, kiedy właściciel budynku kazał mu usunąć książki lub wynieść się z mieszkania. Powód? Według zarządcy nieruchomości, tak wiele książek stanowi zagrożenie pożarowe dla całego budynku. Nelson Diaz właśnie tym uzasadnił swoją decyzję i ultimatum postawione czytelnikowi.

Ben Hammer zaś zaprzecza i w rozmowie z „New York Daily News” podkreśla, że zarządcy nigdy nie przeszkadzały książki – do 2017 roku, kiedy mężczyzna przeszedł na emeryturę. Wówczas – zgodnie z obowiązującym prawem – właściciel budynku przestał mieć możliwość podnoszenia mu czynszu; wysokość opłat została na stałe zamrożona. Jak mówi 63-letni czytelnik z Brooklynu, książki stanowić mają jedynie pretekst, by „wykurzyć" go z mieszkania.

Żaden z mężczyzn nie chce ustąpić, sprawa trafiła więc do sądu. Jaki będzie jej finał?

A Wy co o tym sądzicie? Czy mężczyzna miał prawo zgromadzenia w mieszkaniu tak wielu książek, czy to zdecydowanie przesada?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Pasażer na gapę
Adrian Bednarek
Pasażer na gapę
Plan Huberta
Kluss Ewelina, Prokopek-Pyśk Marta
Plan Huberta
Trefny Tatuś
David Walliams;
Trefny Tatuś
Nigdzie indziej
Tommy Orange
Nigdzie indziej
Dom lalek
Edyta Świętek
Dom lalek
Pokaż wszystkie recenzje