Nowe książkowe miejsce na mapie Katowic!

Autor: mojebestsellery
News - Nowe książkowe miejsce na mapie Katowic!

W ubiegłym tygodniu wielkie otwarcie miała nowa księgarnia na mapie Katowic. Nowa miejscówka sprzedająca książki (i nie tylko) nie należy jednak do wielkich księgarskich sieci, a do… Wydawnictwa Sonia Draga.

Nie jest to pierwsza księgarnia, która należy do jednego z najpopularniejszych polskich wydawców. Sonia Draga jest właścicielką księgarni Korekty w Warszawie, a także… gliwickiej księgarni, która przez parę lat dostępna była dla czytelników pod szyldem Bookszpan. Sam Bookszpan Sp. z o.o. ma mieć problemy z utrzymaniem swoich placówek, o czym pisaliśmy tutaj.

Tym razem nowa księgarnia nazywa się Miejscownik. Tygiel kulturalny i ma być czymś więcej niż sklepem z książkami. W tym miejscu spotkać mają się wszyscy śląscy miłośnicy książek, którzy w Miejscowniku będą mieli szansę na rozmowy o literaturze i wypicie dobrej kawy.

O Miejscowniku rozmawiamy z  Pauliną Walkosz, pracownikiem spółki Sonia Draga: Miejscownik. Tygiel Kulturalny to nowy punkt na mapie Katowic, który powstał w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców Śląska. Ta księgarnio-kawiarnia pozostaje otwarta nie tylko na prywatne spotkania, ale także na mnóstwo wydarzeń o charakterze kulturalnym, będących — mamy nadzieję — doskonałą odskocznią od zgiełku codziennego życia. W Miejscowniku będą się odbywały spotkania związane z literaturą, filmem, muzyką, liczne warsztaty, debaty i dyskusje, które przy aromatycznej kawie na pewno zasmakują jeszcze lepiej. Do tego szeroki wybór książek i pracownicy służący radą przy wyborze interesującej lektury.

Oprócz wielu propozycji dla dorosłych przygotowaliśmy także liczne atrakcje dla najmłodszych czytelników. I tak na przykład w listopadzie dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych związanych z książką Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek — mówi Walkosz. — Poza tym planowane są naukowe wtorki, studenckie środy i filmowe czwartki, a to tylko początek naszej działalności! Zapewniamy, że będzie się działo, i serdecznie zapraszamy do częstych odwiedzin — dodaje.

Pojawiły się już także pierwsze zdjęcia księgarni. Miejscownik stanowi połączenie księgarni z kawiarnią, zatem w pierwszej części lokalu zamówić będzie można aromatyczną kawę czy dobre ciasto, natomiast w dalszej części - kupić książki z szerokiego zakresu gatunkowego. Co ważne, część gastronomiczna posiada osobny punkt sprzedaży, zatem książki kupuje się w specjalnie dedykowanej im kasie w księgarni.

O tym, czy nowy pomysł Sonii Dragi okaże się udany, przekonamy się dopiero niebawem. Wszak w centrum Katowic działa także przynajmniej dziewięć innych księgarń (w tym aż trzy Światy Książki!). Jesteśmy jednak pewni, że księgarnia Miejscownik nie przejdzie w Katowicach bez echa.

Fot. Miejscownik. Tygiel Kulturalny / Sonia Draga Sp. z o. o.

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy