Nowe książkowe miejsce na mapie Katowic!

Autor: mojebestsellery
News - Nowe książkowe miejsce na mapie Katowic!

W ubiegłym tygodniu wielkie otwarcie miała nowa księgarnia na mapie Katowic. Nowa miejscówka sprzedająca książki (i nie tylko) nie należy jednak do wielkich księgarskich sieci, a do… Wydawnictwa Sonia Draga.

Nie jest to pierwsza księgarnia, która należy do jednego z najpopularniejszych polskich wydawców. Sonia Draga jest właścicielką księgarni Korekty w Warszawie, a także… gliwickiej księgarni, która przez parę lat dostępna była dla czytelników pod szyldem Bookszpan. Sam Bookszpan Sp. z o.o. ma mieć problemy z utrzymaniem swoich placówek, o czym pisaliśmy tutaj.

Tym razem nowa księgarnia nazywa się Miejscownik. Tygiel kulturalny i ma być czymś więcej niż sklepem z książkami. W tym miejscu spotkać mają się wszyscy śląscy miłośnicy książek, którzy w Miejscowniku będą mieli szansę na rozmowy o literaturze i wypicie dobrej kawy.

O Miejscowniku rozmawiamy z  Pauliną Walkosz, pracownikiem spółki Sonia Draga: Miejscownik. Tygiel Kulturalny to nowy punkt na mapie Katowic, który powstał w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców Śląska. Ta księgarnio-kawiarnia pozostaje otwarta nie tylko na prywatne spotkania, ale także na mnóstwo wydarzeń o charakterze kulturalnym, będących — mamy nadzieję — doskonałą odskocznią od zgiełku codziennego życia. W Miejscowniku będą się odbywały spotkania związane z literaturą, filmem, muzyką, liczne warsztaty, debaty i dyskusje, które przy aromatycznej kawie na pewno zasmakują jeszcze lepiej. Do tego szeroki wybór książek i pracownicy służący radą przy wyborze interesującej lektury.

Oprócz wielu propozycji dla dorosłych przygotowaliśmy także liczne atrakcje dla najmłodszych czytelników. I tak na przykład w listopadzie dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych związanych z książką Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek — mówi Walkosz. — Poza tym planowane są naukowe wtorki, studenckie środy i filmowe czwartki, a to tylko początek naszej działalności! Zapewniamy, że będzie się działo, i serdecznie zapraszamy do częstych odwiedzin — dodaje.

Pojawiły się już także pierwsze zdjęcia księgarni. Miejscownik stanowi połączenie księgarni z kawiarnią, zatem w pierwszej części lokalu zamówić będzie można aromatyczną kawę czy dobre ciasto, natomiast w dalszej części - kupić książki z szerokiego zakresu gatunkowego. Co ważne, część gastronomiczna posiada osobny punkt sprzedaży, zatem książki kupuje się w specjalnie dedykowanej im kasie w księgarni.

O tym, czy nowy pomysł Sonii Dragi okaże się udany, przekonamy się dopiero niebawem. Wszak w centrum Katowic działa także przynajmniej dziewięć innych księgarń (w tym aż trzy Światy Książki!). Jesteśmy jednak pewni, że księgarnia Miejscownik nie przejdzie w Katowicach bez echa.

Fot. Miejscownik. Tygiel Kulturalny / Sonia Draga Sp. z o. o.

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Czego uszy nie widzą
Tyszka Agnieszka
Czego uszy nie widzą
Uciec jak najbliżej
Barbara Ciwoniuk
Uciec jak najbliżej
Kołysanka z Auschwitz
Mario Escobar
Kołysanka z Auschwitz
Pokaż wszystkie recenzje