"Miłość w czasach wojny" - co wydarzy się w 17 i 18 odcinku? Streszczenie serialu

Data: 2021-11-22 10:20:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Miłość w czasach wojny, hiszpański serial historyczno - obyczajowo-wojenny to jedna z propozycji serialowych w Telewizji Polskiej, na kanale Drugim. Sprawdzamy co jeszcze się wydarzy w 16 i 17 odc.?

Obrazek w treści 

Miłość w czasach wojny to serial, który kilka lat temu miał swoją premierę na platformie internetowej Netflix. Teraz można go oglądać także na antenie TVP 2.

Miłość w czasach wojny - opis 17 odcinka serialu

W siedemnastym odcinku dochodzi do wsrzymania Julii przez księżną, która domaga się podjęcia bardzo ważnej decyzji. Kwity za posiłki pragnie pokazać Andreasowi Damaso, ale mając pewne obawy, zwraca się do Luisa po podpis. Ten się zgadza, ale w zamian chce prawdy na temay ciązy Raquel. Tymczasem w Madrycie Magdalena opowiada swojej matce o miłości do Larbiego i chęci ucieczki. 

Przeczytaj także: "Miłość w czasach wojny" - co wydarzy się w 14 i 15 odcinku? Streszczenie serialu

Kobieta ma jednak ultimatum z jej strony. Ma zakończyć swój związek. Zamierza na to się zgodzić. W szpitalu Susana pojawia się z zaproszeniem na ślub, zas Molina zauważa w mieście Julię oraz Fidela, który spacerują razem. Niebawem później, po bijatyce z nim Anders zostaje zawieszony. Ujawniona zostaje prawda....

Miłość w czasach wojny odc. 17 - kiedy premiera? 

Gdzie obejrzeć 17 odcinek Miłości w czasach wojny? Produkcja wyemitowana zostanie w czwartek, 22 listopada o godz. 21:55 na antenie TVP 2. 

Przeczytaj także: "Miłość w czasach wojny" - co wydarzy się w 13 i 14 odcinku? Streszczenie serialu

Widzowie, którzy nie zdążą na telewizyjną emisję, będą mogli zobaczyć ją ponownie w sieci na platformie Netflix, gdzie serial nosi tytuł W czasach wojny

Miłość w czasach wojny - opis 18 odcinka serialu

W osiemnastym odcinku serialu dochodzi do ataku samotnego strzelca na szpital. Atak ten odpowierają Andrés oraz Fidel. Zamierzająća wzbudzić zazdrość Veronici Gloria, zmusza, by poszedł z nią na randkę. Andrés chce zerwać związek z Julią i godzi się na przeniesienie do Madrytu. Tuż przed wyjazdem wręcza księżnej raport. Ma nadzieję, że ta odkryje prawdę. Ona zaś kontaktuje się z pułkownikiem, rozmawia także z generałem Ibarrą. Dowódca daje mu do zrozumienia, że zagłębianie się w temat, źle się skończy. 

Przeczytaj także: „Miłość w czasach wojny”. O czym będzie nowy serial TVP?

Tymczasem Magdalena wraca do Melilli, ale nie zdobędzie pracy, bo na księżką naciska zarówno królowa, jak i rodzina kobiety. Dochodzi do rozstania Fidela i Susany. Ten chce wyjechać na Półwysep w towarzystwie Julii.

Miłość w czasach wojny - gdzie obejrzeć 18 odcinek serialu?

18 odc. serialu Miłość w czasach wojny wyemitowany zostanie dopiero w poniedziałek, 23 listopada 2021 roku. Emisja ponownie zaplanowana została na godzinę 21:55 na antenie TVP 2.

Przeczytaj także: 

Widzowie mogą zobaczyć 17 odcinek także w Internecie - za pośrednictwem platformy Netflix, gdzie dostępna jest cała seria.

Miłość w czasach wojny - książka 

Serial Miłość w czasach wojny to oryginalna produkcja w reżyserii Dawida Pinillosa, która nie jest oparta na żadnej książce. Fani literatury mają do dyspozycji jednak wiele innych ciekawych tytułów, które poruszają podobną tematykę. 

Pani z wieży - książka

Warto sięgnąć m.in. po książkę Pani z wieży autorstwa Magdaleny Wali (Wydawnictwo Książnica). Publikacja przedstawia losy młodej dziedziczki, Elizy Baranowskiej, która musi przetrwać w czasie trwającej w kraju wojny polsko-bolszewickiej. W tym czasie angażuje się w prace na froncie jako sanitariuszka. 

Książkę Magdaleny Wali kupić można w popularnych księgarniach poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Riku i królestwo bieli
Randy Taguchi
Riku i królestwo bieli
Nocny ekspres
Karin Erlandsson
Nocny ekspres
Król Pik
Monika Godlewska (I)
Król Pik
Pokaż wszystkie recenzje