"Miłość w czasach wojny" - co wydarzy się w 5 i 6 odcinku? Streszczenie serialu

Data: 2021-10-26 12:00:01 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Miłość w czasach wojny jest najnowszą propozycją na antenie TVP 2, prezentującą tym razem prośbę Pilara oraz Magdaleny do Larbiego, bez niego nie możliwe będzie pozyskanie morfiny i wsparcia medycznego. Co jeszcze się wydarzy w 5 i 6 odc.?

Obrazek w treści 

Miłość w czasach wojny to serial, który kilka lat temu miał swoją premierę na platformie strumieniowej Netflix. Teraz można go oglądać także na TVP 2.

Miłość w czasach wojny - opis 5 odcinka serialu

W piątym odcinku Magdalena daje znać Larbiemu, że doszło do kradzieży w szpitalu. Rozpoczyna się śledztwo, a następnie mężczyzna odnajduje zgrabioną szkatułkę u kuzyna. Carmen na próżno próbuje wymusić pomoc Marquezie przy pozyskiwaniu lekarstw. Mendoza trafia do szpitala, gdzie twierdzi, że członkowie batalionu... dalej żyją.

Pilar przypadkiem zdradza swoje plany ślubne z Luisem, w wyniku czego wstrząśnięta Raquel traci przytomność!

Przeczytaj także: "Miłość w czasach wojny" - co wydarzy się w 3 i 4 odcinku? Streszczenie serialu

Fidel odnajduje omdlałą księżną na podłodze, a następnie próbuje skłonić ją do leczenia. Równolegle rozpoczyna się sąd oraz ogłoszenie wyroku względem Pedro. Ballester za moment zostanie rozstrzelany, ale... egzekucja zostaje przerwana przez królową. Księżna po konflikcie została ranna!

Miłość w czasach wojny odc. 5 - kiedy premiera? 

Gdzie obejrzeć 5 odcinek Miłości w czasach wojny? Produkcja wyemitowana zostanie we wtorek, 26 października o godz. 21:55 na antenie TVP 2. 

Przeczytaj także: "Miłość w czasach wojny" - co wydarzy się w 4 i 5 odcinku? Streszczenie serialu

Widzowie, którzy nie zdążą na telewizyjną emisję, będą mogli zobaczyć ją ponownie w sieci na platformie Netflix, gdzie serial nosi tytuł W czasach wojny

Miłość w czasach wojny - opis 6 odcinka serialu

Pułkownik Marquez rozpoczyna operację księżnej, przy okazji dowiadując się, co jest przyczyną choroby. Przejmuje dowodzenie podczas jej niedyspozycji. Postanawia z miejsca wprowadzić kilka istotnych zmian. Pragnie, by księżna z damami udała się na półwysep. Królowa... stawia jednak swoje weto.

Raquel powoli odzyskuje siły, jednakże naraża się swoim zachowaniem pielęgniarkom. Magdalena i Pilar proszą Larbiego o pomoc.

Przeczytaj także: „Miłość w czasach wojny”. O czym będzie nowy serial TVP?

Kobiety nie wiedzą, gdzie i jak mogą odzyskać morfinę. Przydatny okazuje się artykuł doktora Calderona, zajmującego się ratunkiem jeńców. Lekarz osobiście się angażuje, ale komendanty Silva zleca kapitanowi Somarribie pozbycie się Andreasa. W kantynie pojawia się Romn, były narzeczony Raquel...

Miłość w czasach wojny - gdzie obejrzeć 6 odcinek serialu?

6 odc. serialu Miłość w czasach wojny wyemitowany zostanie w środę, 27 października 2021 roku. Emisja ponownie zaplanowana została na godzinę 21:55 na antenie TVP 2.

Przeczytaj także:  Pajęczyna - co wydarzy się w 1 oraz 2 odcinku serialu Player Oryginal?

Widzowie mogą zobaczyć 6 odcinek także w Internecie - za pośrednictwem platformy Netflix, gdzie dostępna jest cała seria.

Miłość w czasach wojny - książka 

Serial Miłość w czasach wojny to oryginalna produkcja w reżyserii Dawida Pinillosa, która nie jest oparta na żadnej książce. Fani literatury mają do dyspozycji jednak wiele innych ciekawych tytułów, które poruszają podobną tematykę. 

Pani z wieży - książka

Warto sięgnąć m.in. po książkę Pani z wieży autorstwa Magdaleny Wali. Publikacja przedstawia losy młodej dziedziczki, Elizy Baranowskiej, która musi przetrwać w czasie trwającej w kraju wojny polsko-bolszewickiej. W tym czasie angażuje się w prace na froncie jako sanitariuszka. 

Książkę Magdaleny Wali kupić można w popularnych księgarniach poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.