reklama

My, dzieci z dworca ZOO - serial na podstawie kultowej książki w lutym na HBO GO

Data: 2021-02-19 13:02:58 Autor: adudek

HBO zapowiada nowy serial My, dzieci z dworca ZOO, produkcję opartą na kultowej powieści o takim samym tytule, będących zapisem wydarzeń z życia Christiane F. autorki i bohaterki powieści.

Obrazek w treści

HBO zapowiedziało kolejny potencjalny serialowy hit, który już pod koniec lutego zasili bibliotekę HBO GO, a w kwietniu będzie emitowany na kanale telewizyjnym HBO. Mowa o adaptacji książki autorstwa Christiane F. My, dzieci z dworca ZOO.

My, dzieci z dworca ZOO – opis serialu

Historia, na której opiera się scenariusz nowego serialu HBO, My, dzieci z dworca ZOO to opowieść, która wydarzyła się naprawdę. Jej bohaterami jest grupa sześciorga nastolatków: Christiane, Stella, Babsi, Axel, Michi i Benno. Młodzi ludzie poszukujący swojego miejsca na ziemi, żyjący bardzo intensywnym życiem, na ulicach Berlina.

Czytaj również: Christiane F. Życie po dworcu ZOO

Ich bytowanie w mieście polega na uczestniczeniu w undergroundowych imprezach, organizowanych w nocnych berlińskich klubach. Życie lekkoduchów, pełne wolności, z początku wydaje się im czymś wspaniałym i niepowtarzalnym, niczym życie w berlińskim „raju”.

Osią opowieści jest historia samej Christine F., nastolatki, która nie może pogodzić się z rozstaniem rodziców. Ucieka z domu, odnajdując się w alternatywnym życiu na ulicy, wśród grupki jej podobnych osób.

Z czasem więź między nastolatkami staje się silniejsza, ale i ich sposób postępowania zaczyna budzić coraz więcej kontrowersji. Szukając kolejny uniesień i dreszczyku emocji zaczynają ryzykować, przeżywają radości i kryzysy, wzloty i upadki. Coraz mocniej i głębiej pogrążają się w demonach własnej przeszłości i równie niejasnej przyszłości. 

My, dzieci z dworca ZOO – obsada serialu

Serial My, dzieci z dworca ZOO to produkcja obyczajowa z dramatem w tle, serial oparty na powieści biograficznej Christiane F., specjalnie na jego potrzeby poszerzonej i rozbudowanej.

W roli Christiane wystąpiła Jana McKinnon, znana z filmów: O niedogodności narodzin, Moje ślepe serce czy Obraz niemożliwy. Towarzyszą jej  Michelangelo Fortuzzi jako Benno, Lea Drinda jako Babsi, Lena Urzendowsky jako Stella, Jeremias Meyer jako Axel oraz Bruno Alexander jako Michi. 

Czytaj również: Christiane F.: Życie mimo wszystko

Reżyserem serialu jest Philipp Kadelbach, który ma na swoim koncie film Pachnidło, Nasze matki, nasi ojcowie, Nadzy wśród wilków. Współautorem serialu jest także Annette Hess, pełniąca w serialu obowiązki głównej scenarzystki oraz producentki kreatywnej. 

Producentami serialu My, dzieci z dworca ZOO są: Sophie von Uslar i Oliver Berben.

My, dzieci z dworca ZOO – kiedy premiera?

Serial My, dzieci z dworca ZOO to kolejna głośna premiera HBO. To właśnie na tej platformie, na HBO GO serial w całości, w postaci ośmiu odcinków, będzie miał swoją premierę. Ta została ustalona na 27 lutego 2021 roku na HBO GO.

Czytaj również: Profesor i szaleniec - klimatyczny dramat biograficzny już na HBO GO

Premiera na kanale telewizyjnym HBO ma nastąpić nieco później i została zaplanowana na kwiecień. Na razie nie podano dokładniejszej daty.

My, dzieci z dworca ZOO – ile odcinków

Najnowsza produkcja serialowa, którą już w lutym wyemituje platforma streamingowa HBO GO to seans składający się w 8 odcinków.

Wszystkie one trafią w całości, w pierwszym sezonie, w dniu premiery na wspomnianą platformę HBO GO, a za jakiś czas także na telewizyjne HBO.

My, dzieci z dworca ZOO – sezon 2

Na ten moment nie są znane losy drugiego sezonu serialu My, dzieci z dworca ZOO. To czy produkcja pojawi się w częściach kolejnych, zależeć będzie zapewne od zainteresowania widzów ową produkcją. O przyszłych decyzjach HBO, będziemy Was informować. 

Czytaj również: Nierealne, w kwietniu na HBO zaroi się od kobiet z nadprzyrodzonymi mocami

My, dzieci z dworca ZOO – opinie

Serial My, dzieci z dworca ZOO to nie tylko serialowa wersja niezwykle popularnej książki, biografii niecodziennej młodej kobiety, której warto się przyjrzeć, ale także doskonałe kino obyczajowe.

Serial ma okazję przyciągnąć i zaciekawić widzów lubiących historie oparte na faktach, wydarzenia, które pokazują wzloty i upadki i trzymającą w napięciu, dramatyczną opowieść. 

My, dzieci z dworca ZOO – książki

Serial My, dzieci z dworca ZOO to jak wspominaliśmy produkcja, choć specjalnie na potrzeby serialu zmieniona i przerobiona, czerpiąca garściami z powieści autorstwa Christiane F., Kai Hermann o tytule My, dzieci z dworca ZOO.

Książkę „My, dzieci z dworca ZOO” można kupić poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
My, dzieci z dworca Zoo
Christiane F.25
Okładka książki - My, dzieci z dworca Zoo

Szokująca relacja Christiane F., piętnastoletniej narkomanki z Berlina Zachodniego. Dziewczyna chciała, aby z zapisu magnetofonowego jej rozmów...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht
Spowiedź Goebbelsa
A miał być happy end
Katarzyna Kalicińska
A miał być happy end
Niskorosła
Joanna Bartoń
Niskorosła
Sam i Watson patrzą sercem
Ghislaine Dulier
Sam i Watson patrzą sercem
Największy sekret
Rhonda Byrne
Największy sekret
Czerwona księżniczka
Sofka Zinovieff
Czerwona księżniczka
Cóś
David Walliams
Cóś
Pokaż wszystkie recenzje