Profesor i szaleniec - klimatyczny dramat biograficzny już na HBO GO

Data: 2021-02-08 22:00:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Profesor i szaleniec, dramat biograficzny i zarazem historia oparta na faktach z Melem Gibsonem w roli głównej to kolejna filmowa premiera na HBO GO. Dramatyczna opowieść w świetnym klimacie i równie rewelacyjnej aktorskiej obsadzie

Obrazek w treści

HBO GO powiększyło swoją bibliotekę o kolejny doskonały filmowy tytuł. Profesor i szaleniec, którego scenariusz został oparty na książce Simona Winchestera, to trzymający w napięciu, klimatyczny dramat, oparty na faktach. 

Profesor i szaleniec - opis filmu

Profesor i szaleniec to film, ktorego sceniusz powstał na prawdziwej, biograficznej historii. Bohaterem tego biograficznego dramatu jest profesor James Murray. Opowieść rozgrywa się w XIX wieku, rozpoczynając się w roku 1857. Wtedy to profesor podejmuje pracę na Oxford English Dictionary.

Czytaj również: Profesor i szaleniec - opis filmu

Jednocześnie z nowym zajęciem postanawia zająć się bardziej karkołomnym zadaniem. Zamierza stworzyć pierwszy, niezwykle wszechstronny słownik historyczny. Ten składać się ma z wielu tysięcy haseł, złożonych z wiadomości pochodzących z całego świata. 

Dzieło, które powstaje w przeciągu zaledwie dziesięciu lat, w końcu trafia pod ocenę recenzentów. W toku jego sprawdzania, odkryte zostanie, że dziesięc tytułów haseł pochodzi od weterana wojny secesyjnej dr W. C. Minora. Gdy komisja zamierza go nagrodzić, na światło dzienne zaczynają wychodzić zaskakujące fakty.

Profesor i szaleniec - obsada

Film Profesor i szaleniec to kolejna filmowa produkcja, w której znajdziemy znane twarze hollywoodzkiego kina. W roli pofesora Jamesa Murray'a wystąpił Mel Gibson, aktor i reżyser, znany z wielu produkcji filmowych, takich jak: Braveheart - Waleczne Serce, Patriota, Zabójcza broń czy nowość Sposób na świętego. Towarzyszą mu  w roli Dr Williama Chestera Minora - Sean Penn, którego możemy podziwiać w takich filmach jak: Cienka czerwona linia, Życie Carlita czy Rzeka tajemnic oraz Natalie Dormer, jako Eliza Merrett. Aktorkę możemy oglądać w serialu HBO Gra o tron, Dom grozy: Miasto Aniołów czy w filmie Piknik nad wiszącą skałą.

Czytaj również: Robin Hood: Początek – Nieco inne spojrzenie na słynnego bohatera uciśnionych!

W obsadzie również: Eddie Marsan, Jennifer Ehle, Steve Coogan i Stephen Dillane.

Reżyserem filmu Profesor i szaleniec jest Farhad Safinia a autorami scenariusza John Boorman, Todd Komarnicki i Farhad Safinia

Profesor i szaleniec - gdzie obejrzeć?

Film Profesor i szaleniec swoją premierę miał w 2019 roku. Jednak od dwóch dni, czyli od 6 lutego 2021 roku, owa produkcja filmowa zasiliła bibliotekę platformy streamingowej HBO GO. Film znajdziecie także na innych platformach VOD. 

Profesor i szaleniec - opinie o filmie

Kolejna produkcja filmowa z doskonałą kreacją aktorską, Profesor i szaleniec to film niezwykle wysoko oceniany. Tytuł zbiera pozytywne oceny nie tylko wśród widzów, ale także rezenzentów, którzy opisują go jako klimatyczny, porywający i autentyczny. Film zdecydowanie polecany fanom nie tylko historii, ale także opowieści opartych na faktach.

Czytaj również: "Zostań, jeśli kochasz" – tragiczny wypadek a życie nastolatki

Profesor i szaleniec - książki

Film Profesor i szaleniec to dzieło filmowe, ktorego scenariusz powstał na bazie powieści "The Surgeon of Crowthorne" autorstwa Simona Winchestera. Jeśli lubicie wyzwania historyczne to polecamy książkę Zagadki historyczne. Gladiatorzy.

Książkę "Zagadki historyczne. Gladiatorzy" można kupić poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.