reklama

Nad Krainą Czarów

Data: 2016-09-12 06:31:57 Autor: Sławomir Krempa
News - Nad Krainą Czarów

Nakładem Wydawnictwa M ukazała się właśnie książka Catherynne M. Valente O pewnej dziewczynce, która wzleciała nad Krainę Czarów i przecięła Księżyc na pół. Tojuż trzeci tom opowieści o dziewczynce o imieniu September, która podróżuje do Krainy Czarów.

 

September tęskni za Krainą Czarów i swoimi przyjaciółmi: Librowerną Elem i Sobótką. Pragnie znów porzucić nudne domowe obowiązki i wyruszyć na poszukiwanie przygód. Nie wie jednak, że tym razem zostanie uniesiona aż na Księżyc, gdzie odnajdzie przyjaciół i stawi czoła wyzwaniu ocalenia Krainy Czarów przed księżycowym yeti o wielkiej sile i tajemniczych mocach.

 

Catherynne M. Valente stworzyła jedno z najbardziej niezwykłych dzieł fantasy, dla dorosłych i dzieci, opublikowane w tym wieku - czytamy w magazynie „Time”. Bawi się konwencją baśni i mitu, czerpie inspiracje z innych dzieł, ale tworzy własną, oryginalną opowieść, pełną przygód, zaskakujących wydarzeń, przewrotnego poczucia humoru i zabaw językiem. Warto sięgnąć po cykl, w skład którego wchodzą także powieści O pewnej dziewczynce i jej podróży do Krainy Czarów na okręcie własnoręcznie wykonanym i O pewnej dziewczynce i o tym, jakie harce wyczyniała pod Krainą Czarów. Dziś zamieszczamy fragment najnowszej części serii:

 

 

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht
Spowiedź Goebbelsa
A miał być happy end
Katarzyna Kalicińska
A miał być happy end
Niskorosła
Joanna Bartoń
Niskorosła
Sam i Watson patrzą sercem
Ghislaine Dulier
Sam i Watson patrzą sercem
Czerwona księżniczka
Sofka Zinovieff
Czerwona księżniczka
Największy sekret
Rhonda Byrne
Największy sekret
Cóś
David Walliams
Cóś
Pokaż wszystkie recenzje