Najlepsze aplikacje do ebooków

Data: 2022-08-04 13:13:08 | artykuł sponsorowany Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Czytanie książek i słuchanie podcastów to idealna rozrywka w podróży oraz w deszczowe dni. Korzystanie przy tym z telefonu jest jednak mało wygodne, a papierowa książka i sprzęt elektroniczny do odtwarzania zajmują dużo miejsca w torbie podróżnej. Rozwiązaniem jest tablet z aplikacją do czytania e-booków i słuchania podcastów. Jakie aplikacje sprawdzają się najlepiej?

Obrazek w treści

Dlaczego warto wybrać tablet zamiast innych sprzętów?

Korzystanie z tabletu zamiast z czytnika e-booków i innych sprzętów jest przede wszystkim wygodne. Tablet zajmuje niewiele miejsca w torbie i jednocześnie może służyć do innych celów, gdy zajdzie taka potrzeba. Urządzenie umożliwia przeglądanie stron internetowych, uruchomienie nawigacji oraz granie w gry. Dzięki temu długa podróż upłynie na urozmaiconych rozrywkach. Ponadto tablet przyda się po dotarciu na miejsce, by znaleźć drogę do atrakcji lub uzyskać ważne informacje dotyczące podróży powrotnej, lokalnych zwyczajów itp.

Tablet zamiast czytnika e-booków dobrze sprawdza się w przypadku użytkowników, którzy na co dzień preferują tradycyjne książki papierowe, radio, płyty z muzyką itp. Zakup dodatkowych sprzętów tylko na czas podróży jest nieopłacalny. Lepszym rozwiązaniem jest pobranie aplikacji, która umożliwia czytanie książek w wersji elektronicznej i słuchanie podcastów. Jakie aplikacje zasługują na uwagę?

Więcej o tabletach i czytnikach e-booków dowiesz się z serwisu technologicznego nano.komputronik.pl

Amazon Kindle

Amazon Kindle to aplikacja polecana użytkownikom Kindle’a. Można używać jej do odczytywania wszystkich książek zakupionych za pośrednictwem Amazona. Dzięki niej można synchronizować zakładki. Aplikacja dodatkowo śledzi miejsce, w którym użytkownik zakończył czytanie. Użytkownik może dzięki temu kontynuować czytanie na tablecie, nawet gdy, na co dzień korzysta z czytnika e-booków. Amazon Kindle można używać również do czytania książek w formacie .mobi.

iBooks

Programy i aplikacje na każdy system operacyjny iOS uwzględniają możliwość odczytywania e-booków. iBooks jest darmową aplikacją, która ma podstawowe funkcje. Nie jest zbyt rozbudowana, jednak w zupełności wystarcza, by wygodnie czytać książki na iPadzie. iBooks umożliwia dodawanie własnych plików oraz odczytywanie książek w formach .epub i .pdf. Możliwe jest pobieranie plików bezpośrednio z cyfrowej księgarni Apple. Korzystanie z iBooks jest równie wygodne co z iTunes, które pozwala odsłuchiwać najlepsze polskie podcasty.

Empik Go

Aplikacja zapewnia dostęp do ponad 40 tysięcy e-booków i 4 tysięcy audiobooków. Użytkownik może kupować nowe tytuły i odsłuchiwać je bezpośrednio z aplikacji. Aplikacja umożliwia korzystanie z abonamentu, w którego ramach książki można pobierać i odczytywać w dowolnym momencie. Użytkownicy mogą skorzystać z darmowego okresu próbnego przez 14 dni, a następnie zadecydować, czy chcą płacić abonament.

eReader Prestigio

eReader Prestigio jest jedną z bardziej lubianych aplikacji do czytania e-booków. Można zainstalować ją na urządzeniach z systemem Android. Atutem aplikacji jest obsługiwanie wielu formatów: .epub, .epub3, .fb2, .fb2.zip, .pdf, .mobi, .html, .doc, .rtf, .txt i Adobe DRM. Jest to duże udogodnienie dla użytkowników, którzy mają już własne zbiory książek elektronicznych i chcą odczytywać je wygodnie z poziomu jednej aplikacji. Wystarczy jeden program, by w dowolnym czasie uruchomić wybraną książkę.

Aldiko Book Reader

Jest to aplikacja, z której mogą skorzystać zarówno użytkownicy z systemem Android, jak i iOS. Aplikacja jest dostępna w dwóch wersjach: płatnej i darmowej. Do sporadycznego użytkowania w zupełności wystarcza bezpłatna aplikacja. Może uruchomić w niej książki w formacie .pdf, .epub i eBooki Adobe. W aplikacji można stworzyć własną konfigurację ustawień, by dostosować sposób jej działania do indywidualnych preferencji. Ponadto na użytkowników Aldiko Book Reader czeka bogata biblioteka bezpłatnych, klasycznych książek.

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Tylko to, co ważne
Agnieszka Stec-Kotasińska
Tylko to, co ważne
Odrodzone królestwo
Elżbieta Cherezińska
Odrodzone królestwo
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Hotel spełnionych marzeń
Justyna Drzewicka
Hotel spełnionych marzeń
Moc Amelki
Barbara Gawryluk
Moc Amelki
Pokaż wszystkie recenzje