"Niepamięć" – Ziemia bez ludzi

Data: 2020-07-19 12:42:03 Autor: Patryk Obarski

Niepamięć to pochodzący z 2013 r. film science-fiction, który przenosi widzów do roku 2077. Wówczas na opustoszałą, pozbawioną ludzi Ziemię dociera statek kosmiczny. 

Obrazek w treścifot.: TVN / Universal / x-news.pl

Niepamięć to film science-fiction z elementami kina przygodowego, który przedstawia losy kosmonautów w 2077 r. Produkcja w reżyserii Josepha Kosinskiego ponownie zostanie wyemitowana w telewizji w lipcu. 

Niepamięć – opis

O czym jest film Niepamięć? Jest rok 2077, a na Ziemi nie ma już ani jednego człowieka. Z powodu wojny pomiędzy Ziemianami a najeźdźcami z kosmosu, jedyni ocaleni ludzie przebywają na księżycu Saturna. 

Czytaj także: "Krytyczna decyzja" – agenci kontra zamachowcy 

Nad zniszczoną Ziemią, z której ludzie obecnie czerpią jedynie niezbędne surowce, pracuje grupa badawcza, a wśród nich Jack oraz Victoria. On zajmuje się dronami, z kolei ona koordynuje działania Jacka i jest łącznikiem pomiędzy nim a dowódcami. Ich misja skończyć ma się już za 2 tygodnie, a po tym czasie powrócą do bazy, gdzie będą mogli wreszcie poczuć się bezpiecznie.

Nieoczekiwanie, Jack staje się świadkiem rozbicia statku kosmicznego na Ziemi. W tym czasie jednak żaden z pracowników stacji nie miał jednak lądować ani kierować się ku opuszczonej planecie. 

Jack decyduje się pomóc osobom, które rozbiły się na Ziemi. Nie wie jednak, jakie będzie miało to dla niego konsekwencje. 

Niepamięć – obsada

Kto wystąpił w filmie Niepamięć? W rolach głównych w produkcji wystąpili Tom Cruise, Olga Kurylenko oraz Andrea Riseborough.

Czytaj także: La Bandida: Juan złapany przez policję. Streszczenie 17 i 18 odc La Bandida

Oprócz nich w filmie pojawili się także Morgan Freeman, Nikolaj Coster-Waldau, Melissa Leo oraz Zoe Bell. 

Niepamięć – gdzie obejrzeć? 

Film Niepamięć niebawem wyemitowany zostanie przez stację TVN. Film zobaczyć będzie można w piątek, 29 lipca o godz. 20:05. 

Czytaj także: Oto najlepsze książki na lato 2020!

Produkcję zobaczyć można także w Internecie – za pośrednictwem serwisów VOD oraz Amazon Prime. 

Niepamięć – opinie

Film Niepamięć okazał się wielkim sukcesem i otrzymał wysokie noty zarówno wśród polskich, jak i zagranicznych widzów. Wielu internautów w swoich opiniach podkreślało, że jest to film ciekawy i świetnie zrealizowany. 

Niepamięć – książka

Scenariusz do filmu Niepamięć powstał na podstawie powieści graficznej pod tym samym tytułem autorstwa Josepha Kosinskiego. Niestety, publikacja ta nie ukazała się nakładem żadnego polskiego wydawnictwa. 

Zamiast tego polecić możemy Wam inną książkę – powieść Piąta fala, która opowiada o losach młodych ludzi, którzy poradzić muszą sobie w zawładniętym przez obcych w świecie bez dorosłych.

Książkę Piąta fala kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.