Nowiny ze świata trafiły na Netflix - dziś polska premiera

Data: 2021-02-10 13:00:01 Autor: adudek

Nowiny ze świata, dramat w stylu westernu, film oparty na wzruszającej powieści autorstwa Jiles Paulette, dziś ma swoją polską premierę. Film możecie juz oglądać na plaformie Netflix. Czas na mocne, pełne emocji kino.

Obrazek w treści

źródło zjęcia: Universal Pictures/Netflix

Film Nowiny ze świata to kolejna, nie oryginalna produkcja Netflixa, która po amerykańskiej, zeszłorocznej premierze, teraz także dostępna jest w Polsce. Opowieść oparta na powieści, w westernowym stylu, ma teraz szansę podbić serca także polskich widzów. 

Nowiny ze świata - opis

Film Nowiny ze świata zabiera widzów w czasy tuż po wojnie secesyjnej. Bohaterem opowieści jest kapitan Jefferson Kyle Kidd, wdowiec, weteran wielu wojen. Poznajemy go pięć lat po zakończeniu wspomnieniej bratobójczej wojny. Wiedzie proste życie wędrownika, przemieszczając się od miasta do miasta, z wioski do wioski. Jego zadaniem jest przekazywanie ludziom nowin ze świata. Te dotyczą toczących się wojen, prezydentów, a nawet królów.

Czytaj również: Nowiny ze świata - opis filmu

Życie samotnika toczy się swoim wolnym rytmem, do czasu, gdy na równinach Teksasu spotyka dziesięcioletnią Johannę. Dziewczyna przez sześć lat wychowawywana była przez plemię Kiowów. Nigdy nie uświadczyła prawdziwego świata, do którego teraz jest wrogo nastawiona.

Problem tym, że nakazem władz, wbrew swojej woli, ma być odesłana do dalekich krewnych, których nie widziała na oczy. Misja dostarczenia dziecka do rodziny, powierzona zostaje kapitanowi Kiddowi, który godzi się dowieźć bezpiecznie Johannę do domu.

Problem w tym, że zadanie to wcale nie będzie takie proste. Po drodze on i jego podopieczna będą borykać się nie tylko z przeciwnościami natury pogodowej, ale także z niesprawiedliwości i nietolerancją, a nawet wrogością innych ludzi. 

Nowiny ze świata - obsada

Przedstawiany Wam tu film to kolejne dzieło, w którym na ekranie będziemy mogli podziwiać kunszt aktorski gwiazdy kina, Toma Hanksa. Aktor wcielił się bowiem w postać kapitana Jeffersona Kyle'a Kidda. Jego umiejętności aktorskie możecie śledzić w takich filmowych produkacjach jak: Forrest Gump, Zielona mila, Kod Da Vinci czy Cast Aay - poza światem.

Czytaj również: Nowiny ze świata, dziś na platformie Netflix premiera dramatu w konwencji westernu

Towarzyszy mu młoda aktorka, Helena Zengel, która ma na swoim koncie role w filmach: Błąd systemuDie Tochter czy Looping.

W obsadzie znaleźli się także: Elizabeth Marvel, Mare Winningham, Ray McKinnon, Neil Sandilands, Thomas Francis Murphy, Stafford Douglas, Fred Hechinger i inni.

Za reżyserię filmu Nowiny ze świata odpowiedzialny jest Paul Greengrass, który ma na swoim koncie filmy z serii Jason Bourne, Lot 93 i Kapitan Phillips, w którym także możemy podziwiać Toma Hanksa.

Autorem scenariusza jest także Paul Greengrass oraz Luk Davies. Producentami filmu są Gary Goetzman (seria Mamma Mia!, Misja Greyhound), Gail Mutrux (Dziewczyna z portretu, Donnie Brasco) i Gregory Goodman (22 lipca, 8. mila), a producentami wykonawczymi Steven Shareshian i Tore Schmidt.

Nowiny ze świata - gdzie obejrzeć?

Film Nowiny ze świata (News of the World) swoją amerykańską premierę miał w Boże Narodzenie, w zeszłym roku. Dzięki Netflix i Universal Pictures, który jest światowym dystrybutorem tejże produkcji, jest ona dostępna dla polslich widzów. Ten przejmujący dramat/western jest od dziś, 10 lutego 2021 roku dostępny na platformie Netflix. 

Czytaj również: Wykopaliska - Netflix ze wzruszającą opowieścią opartą na faktach

Nowiny ze świata - opinie o filmie

Film Nowiny ze świata to niewątpliwie seasn godny polecenia, nie tylko z powodu samego aktora, który wcielił się w postać kapitana, ale i ze względu na książkową adaptację i niezwykle przejmującą opowieść. 

Dzieło mogli już oglądać widzowie i recenzcji, gdyż, tak jak wspominaliśmy, film Nowiny ze świata, miał już premierę, choćby w Stanach Zjednoczonych. Produkcja ma na swoim koncie wiele nominacji i nagród. Między innymi dwie nagrody - Złoty Glob za najlepszą aktorke drugoplanową i najlepszą muzykę.

Produkcja zbiera także mnóstwo pozytywnych ocen ze strony samych widzów, jak i jej recenzentów. Więc z pewnością warto się jej przyjrzeć. 

Nowiny ze świata - książki

Film Nowiny ze świata to produkcja, której scenariusz powstał na kanwie bestsellerowej, nominowanej do nagrody National Book Award książki Paulette Jiles o takim samym tytule Nowiny ze świata. Jest to niezwykle wruszająca, mądra opowieść, którę serdecznie Wam polecamy. 

Książkę "Nowiny ze świata" można zakupić poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Nowiny ze świata
Paulette Jiles0
Okładka książki - Nowiny ze świata

,,Gdzie jest skała, na której zostałam zbudowana?" Rok 1870. Kapitan Jefferson Kyle Kidd, siedemdziesięcioletni wdowiec, weteran kilku wojen, przemierza...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht
Spowiedź Goebbelsa
A miał być happy end
Katarzyna Kalicińska
A miał być happy end
Niskorosła
Joanna Bartoń
Niskorosła
Czerwona księżniczka
Sofka Zinovieff
Czerwona księżniczka
Sam i Watson patrzą sercem
Ghislaine Dulier
Sam i Watson patrzą sercem
Największy sekret
Rhonda Byrne
Największy sekret
Cóś
David Walliams
Cóś
Pokaż wszystkie recenzje