Od zera do milionera - 20 lat w Unii - film dokumentalny dziś w TVP 1

Data: 2024-06-05 16:02:25 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Dwudziesta rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej to okazja do prezentowania produkcji poświęconych wstąpieniu naszego kraju do Unii. Jedna z takich produkcji, która opowiada o korzyściach z tym związanych dla Polaków jest film dokumentalny Od zera do milionera - 20 lat w Unii.

Zdjęcie z filmu dokumentalnego "Od zera do milionera - 20 lat w Unii" na TVP 1Zdjęcie: TVP Polonia 

Dziś świętujemy dwudziestą rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Świętowanie obchodzić będziemy nie tylko wydarzeniem muzycznym Urodziny w Europie! Dobrze, że jesteśmy razem, ale korzyści z wejścia naszego kraju do grupy państw europejskich przybliży także dokument Alicji Albrecht,Od zera do milionera - 20 lat w Unii.  Co o nim wiemy? 

Od zera do milionera - 20 lat w Unii – co to?

Od zera do milionera - 20 lat w Unii to film dokumentalny, który przybliża wejście naszego kraju do Unii Europejskiej, które nastąpiła dwadzieścia lat temu. Z okazji pięknej, i ważnej rocznicy, twórczyni dokumentu wraca do bohaterów sprzed dwudziestu lat. 

 Czytaj też:

Wraz z nią poznajemy losy przedsiębiorców, którzy dwadzieścia lat temu postanowili zmienić swój los, i wziąć sprawy w swoje ręce i rozpocząć własne biznesy, korzystając z możliwości jakie dało im wejście do Unii Europejskiej. Sprawdzimy jak wiedzie się im dwie dekady po tym wydarzeniu. 

Od zera do milionera - 20 lat w Unii – twórcy

Film dokumentalny Od zera do milionera - 20 lat w Unii to klasyczna produkcja dokumentalna, w której poznamy bohaterów, do których reżyserka powraca po latach. Każdy z nich zaczynał swoje biznesy momencie wejścia do Unii Europejskiej. 

Przeczytaj także: Bajecznie bogaci Azjaci - przezabawna komedia na podstawie popularnej powieści znów w tv! O czym jest?

Twórczynią dokumentu jest reżyserka i scenarzystka Alicja Albrecht

Od zera do milionera - 20 lat w Unii – gdzie i kiedy zobaczyć?

Film dokumentalny Od zera do milionera - 20 lat w Unii to klasyczna produkcja dokumentalna, którą będzie można obejrzeć zaraz po wyjątkowym koncercie, o którym wspominaliśmy powyżej, także na kanale TVP 1

Przeczytaj także: Królowe życia - komediodramat o śmiertelnie chorej kobiecie i jej wielkim marzeniu

Emisja przewidziana jest na dzień dzisiejszy, 1 maja 2024 roku, na godzinę 22:20 na TVP 1. Powtórkę będzie można obejrzeć 2 maja, o godzinie 4:05, a także w czwartek, 2 maja, o godzinie 14:55, na tym samym kanale i tego samego dnia, o godzinie 20:00, na TVP Dokument. 

Tagi: filmy dokumentalne, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Imperium
Conn Iggulden
Imperium
Pokaż wszystkie recenzje