Perełki Black Friday 2023 - za czym warto się rozejrzeć?

Data: 2023-11-06 15:27:28 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Autor X
udostępnij Tweet
Obrazek w treści Perełki Black Friday 2023 - za czym warto się rozejrzeć? [jpg]
 

Chociaż dla wielu osób temat Black Friday bywa kontrowersyjny, warto go zgłębić i dowiedzieć się, jakie produkty prezentują się szczególnie korzystnie cenowo tego dnia. Oczywiście, należy przy tym uważać na sztucznie pompowane promocje czy warunki obniżki zapisane na dole strony bardzo drobnym drukiem. Okazuje się jednak, że podczas czarnego tygodnia naprawdę można zaoszczędzić. Na czym?

Przede wszystkim skup się na tym, co planujesz kupić od dawna

Jeżeli masz od dawna przygotowaną listę życzeń, czyli artykułów, sprzętów i produktów, które planujesz kupić prędzej czy później, Black Friday 2023 to może być najlepszy moment na zakupy. Istnieje spora szansa, że akurat te produkty lub chociaż część z nich ulegnie promocji czy atrakcyjnej obniżce podczas czarnego tygodnia. Trudno oszacować, jak dużej, ponieważ zarówno sprzęty AGD, jak i ubrania oraz dodatki, a nawet kosmetyki mogą podlegać promocjom. Zdarza się, że ich cena może wynosić nawet 50% pierwotnej wartości. Dlatego, jeżeli do teraz zwlekasz z jakimś zakupem, nie chcąc nadszarpnąć domowego budżetu, sprawdź, czy da się kupić dany produkt taniej właśnie pod koniec listopada. Ostatecznie nic nie stracisz, jeżeli poczekasz, a jeśli uda się skorzystać z promocji, zyskasz, bo zaoszczędzisz pieniądze. 

Sprzęt AGD i RTV - na to zwróć uwagę

Okazuje się, że korzystnie kupić te artykuły, które są po prostu drogie w regularnych cenach, czyli sprzęt RTV oraz AGD. Jest to towar luksusowy, który w zależności od swoich właściwości i parametrów często kosztuje od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Jeżeli jego cena zostanie obniżona o kilkadziesiąt procent, to będzie to suma nie bez znaczenia dla portfela. Podczas Black Friday sprawdź takie produkty jak telewizory, laptopy, lodówki, pralki, komputery czy zmywarki, a także ekspresy do kawy i wiele innych użytecznych sprzętów, których używasz na co dzień. 

To także doskonała okazja do zakupienia prezentu dla bliskiej osoby: na święta, na przyszłoroczną komunię czy urodziny. Warto pomyśleć o zakupach w dalszej perspektywie, ponieważ kolejny dzień dużych promocji przypadnie znów pod koniec przyszłego roku, a po drodze jest jeszcze sezon wielkanocny, komunijny czy wakacyjny. Zaplanuj zatem swoje zakupy, aby rozsądnie na nich oszczędzić. Weź pod uwagę czas sięgający przynajmniej rok do przodu.

Meble oraz drobny sprzęt elektroniczny

Sprawdź również ceny mebli i innych elementów wyposażenia domu, zwłaszcza jeżeli planujesz remont bądź przeprowadzkę. Zasada jest podobna do tej, która obowiązuje przy sprzętach RTV i AGD - im droższy artykuł, tym bardziej znacząca może być promocja. Jest przecież spora różnica pomiędzy zaoszczędzeniem pięćdziesięciu złotych na sukience, a zakupem wanny czy brodzika o trzysta złotych taniej.

Uwagę powinien przykuć również drobny sprzęt elektroniczny, taki jak telefony, smartwatche oraz inne akcesoria codziennego użytku, które usprawniają codzienne funkcjonowanie. One również wyróżniają się na ogół wysokimi cenami, toteż ich obniżka będzie dużo bardziej odczuwalna. Promocje warto śledzić zarówno stacjonarnie, jak i online - ten drugi sposób jest szczególnie polecany dla osób, które źle czują się w tłumie ludzi i hałasie, a chcą skorzystać z atrakcyjnych obniżek cenowych.

Tagi: sponsorowany,

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Pokaż wszystkie recenzje