Poszukiwany, poszukiwana - kultowa polska komedia dziś na TVP 2

Data: 2023-08-13 12:09:01 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Dziś na kanale TVP 2 będzie można przypomnieć sobie kultową już komedię z lat 70-tych ubiegłego wieku, w której Wojciech Pokora, brawurowo, wcielił się w podwójną rolę, historyka sztuki i gosposi domowej, Marysi. 

 Wojciech Pokora jako Stanisław Maria Rochowicz / Marysia oraz Mieczysław Czechowicz jako Pan "profesor" w filmie "Poszukiwany, poszukiwana". 

Film nosi tytuł Poszukiwany, poszukiwana i jest, jak już wspominaliśmy kultową polską komedią, którą polska telewizja chętnie przypomina, a widzowie chętnie oglądają. O czym opowiada fabuła? Kiedy i gdzie można zobaczyć film? 

Poszukiwany, poszukiwana – opis 

Co to za film Poszukiwany, poszukiwana? Jest to polska komedia, której bohaterem jest Stanisław Maria Rochowicz, zwykły pracownik muzeum, z wykształcenia historyk sztuki, który pewnego dnia zostaje posądzony o kradzież jednego z obrazów. Grozi mu pięć lat więzienia. Postanawia ukryć się w przebraniu kobiety i wykorzystać ten czas na namalowania kopii obrazu. A ponieważ nie ma pieniędzy, postanawia zatrudnić się jako gosposia domowa, Marysia. 

Czytaj również: Wspaniałe stulecie: odcinki 201 i 202 na kanale TVP Kobieta! Sprawdź, co wydarzy się w serialu 

Podczas swojej pracy trafia do wielu domów, gdzie bywa molestowana, boryka się z rozpieszczonymi dziećmi, a także pomaga w produkcji bimbru. Pewnego dnia znajduje pracę o pewnego dyrektora, u którego przypadkiem znajduje zaginiony obraz. Może być sobą, ale zarobki jako gosposia są jednak większe. 

Poszukiwany, poszukiwana – obsada

Film Poszukiwany, poszukiwana to produkcja polska, w gwiazdorskiej, znanej obsadzie. W roli Stanisława Marii Rochowicza oraz  gospodynie domowej Marysi brawurowo wcielił się Wojciech Pokora. W pozostałych rolach: Jolanta Bohdal, Mieczysław Czechowicz, Maria Chwalibóg, Jerzy Dobrowolski, Wiesław Gołas, Adam Mularczyk, Barbara Rylska, Wojciech Siemion.

Czytaj także: Poszukiwany, poszukiwana, informacje o filmie - opis

Reżyserem filmu jest Stanisław Bareja.

Poszukiwany, poszukiwana – gdzie obejrzeć?

Film Poszukiwany, poszukiwana to produkcja z roku 1973, która już wielokrotnie była pokazywana w polskiej telewizji. Film wyemitowany zostanie na antenie TVP 2 w niedzielę, 13 sierpnia 2023 roku o godzinie 20:00. Powtórka we wtorek, 15 sierpnia, o godzinie 16:25, na tym samym kanale. 

Czytaj również: Zabójcza broń 4 - W pogoni za azjatycką mafią!

Poszukiwany, poszukiwana - opinie o filmie

Film Poszukiwany, poszukiwana to produkcja, która przypadnie do gustu zwolennikom polskich produkcji komediowych. To kultowa komedia, mistrza ludzkiej obserwacji, brawurowo zagrana, która zbierała, i dotąd zbiera bardzo wysokie oceny, nie tylko wśród widzów, ale i recenzentów. Więcej na temat filmów i seriali znajdziecie w naszym dziale nowości filmowe i serialowe.

Czytaj także: Pocałunek smoka - Jet Li w dramacie sensacyjnym już dzisiaj w TV Puls

Film ma na swoim koncie jedną nominację do filmowej nagrody - Złota Kaczka - Najlepszy żart - skecz - oświadczyny Czechowicz - Pokora

Poszukiwany, poszukiwana - książki

Film Poszukiwany, poszukiwana to produkcja w komediowym klimacie, kultowy film z lat 70-tych. Film powstał  na własnym scenariuszu. W zamian polecamy zatem inną książkę, o tytule Zanim wstanie dla nas słońce, której autorem jest Gabriela Gargaś.

Książkę "Zanim wstanie dla nas słońce" wydawnictwa Filia w dobrej cenie można kupić:

Tagi: filmy w tv, komedie, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Najukochańsza
Joanna Jagiełło
Najukochańsza
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Strefa interesów
Martin Amis
Strefa interesów
Stajnia pod Lipami
Magdalena Zarębska ;
Stajnia pod Lipami
Pokaż wszystkie recenzje