Powieść Agnieszki Panasiuk czytana w Radiu Białystok

Data: 2021-01-12 11:32:13 Autor: Piotr Piekarski

Od poniedziałku, 11 stycznia 2021 do piątku o godzinie 9:40 i 22:50 na antenie Radia Białystok czytana jest w odcinkach powieść Agnieszki Panasiuk Na Podlasiu. Antonia Serwis Granice.pl jest patronem medialnym tej książki. 

Obrazek w treści

Jest rok 1869. Antonia Gillard traci posadę nauczycielki na pensji dla dziewcząt. Opuszcza Warszawę i zostaje guwernantką w domu rosyjskiego urzędnika w Białej na Podlasiu. Tu zawiązuje przyjaźnie, poznaje lokalne tradycje i śledzi poczynania Oswobodziciela – tajemniczego jeźdźca, który pomaga mieszkańcom regionu mierzyć się z carskimi represjami. W wyniku intrygi guwernantka musi pożegnać się z nauczaniem i podjąć się zupełnie nowego zajęcia.

Antonia, jako dama do towarzystwa hrabiny Stefanii, wyjeżdża do Franopola. Bierze udział w życiu towarzyskim, podróżach i wizytacjach majątków, ale równocześnie angażuje się w pomoc ubogim i chorym. Los sprzyja kobiecie, która zakochuje się z wzajemnością. Jednak dla zakochanych nadchodzi czas próby. Czy zdołają zmylić tropy i odwrócić od siebie uwagę carskiej policji? Jak potoczą się dalsze losy Antonii?

– Umieszczając akcję na Podlasiu, być może zainteresuję czytelników tym regionem, sprawię, że pojawi się w ich turystycznych planach jako oaza spokoju i ciszy.  

- wywiad z Agnieszką Panasiuk.

– Agnieszka Panasiuk stworzyła nietypową powieść – czytamy w naszej redakcyjnej recenzji książki Na Podlasiu. Antonia. – Połączyła w niej nostalgię prozy pozytywistycznej ze współczesną koncepcją dojrzewania bohatera, a wszystko okrasiła happy endem. To przede wszystkim urocza historia o młodej buntowniczce, która walcząc z wrogiem, znajduje szczęście w zupełnie niespodziewanym miejscu.

Fragmentów książki wysłuchać możecie również na stronie internetowej Radia Białystok

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Na Podlasiu. Antonia
Agnieszka Panasiuk2
Okładka książki - Na Podlasiu. Antonia

Jest rok 1869. Antonia Gillard traci posadę nauczycielki na pensji dla dziewcząt. Opuszcza Warszawę i zostaje guwernantką w domu rosyjskiego urzędnika...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo