Powie嗆 Agnieszki Panasiuk czytana w Radiu Bia造stok

Data: 2021-01-12 11:32:13 Autor: Piotr Piekarski
udost瘼nij Tweet

Od poniedziałku, 11 stycznia 2021 do piątku o godzinie 9:40 i 22:50 na antenie Radia Białystok czytana jest w odcinkach powieść Agnieszki Panasiuk Na Podlasiu. Antonia Serwis Granice.pl jest patronem medialnym tej książki. 

Obrazek w treści

Jest rok 1869. Antonia Gillard traci posadę nauczycielki na pensji dla dziewcząt. Opuszcza Warszawę i zostaje guwernantką w domu rosyjskiego urzędnika w Białej na Podlasiu. Tu zawiązuje przyjaźnie, poznaje lokalne tradycje i śledzi poczynania Oswobodziciela – tajemniczego jeźdźca, który pomaga mieszkańcom regionu mierzyć się z carskimi represjami. W wyniku intrygi guwernantka musi pożegnać się z nauczaniem i podjąć się zupełnie nowego zajęcia.

Antonia, jako dama do towarzystwa hrabiny Stefanii, wyjeżdża do Franopola. Bierze udział w życiu towarzyskim, podróżach i wizytacjach majątków, ale równocześnie angażuje się w pomoc ubogim i chorym. Los sprzyja kobiecie, która zakochuje się z wzajemnością. Jednak dla zakochanych nadchodzi czas próby. Czy zdołają zmylić tropy i odwrócić od siebie uwagę carskiej policji? Jak potoczą się dalsze losy Antonii?

– Umieszczając akcję na Podlasiu, być może zainteresuję czytelników tym regionem, sprawię, że pojawi się w ich turystycznych planach jako oaza spokoju i ciszy.  

- wywiad z Agnieszką Panasiuk.

– Agnieszka Panasiuk stworzyła nietypową powieść – czytamy w naszej redakcyjnej recenzji książki Na Podlasiu. Antonia. – Połączyła w niej nostalgię prozy pozytywistycznej ze współczesną koncepcją dojrzewania bohatera, a wszystko okrasiła happy endem. To przede wszystkim urocza historia o młodej buntowniczce, która walcząc z wrogiem, znajduje szczęście w zupełnie niespodziewanym miejscu.

Fragmentów książki wysłuchać możecie również na stronie internetowej Radia Białystok

REKLAMA

Zobacz tak瞠

Musisz by zalogowany, aby komentowa. Zaloguj si lub za堯 konto, je髒eli jeszcze go nie posiadasz.

Ksi捫ka
Na Podlasiu. Antonia
Agnieszka Panasiuk3
Ok豉dka ksi捫ki - Na Podlasiu. Antonia

Jest rok 1869. Antonia Gillard traci posad nauczycielki na pensji dla dziewcz徠. Opuszcza Warszaw i zostaje guwernantk w domu rosyjskiego urz璠nika...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesi帷a
Tylko to, co wa積e
Agnieszka Stec-Kotasi雟ka
Tylko to, co wa積e
Lekkie objawy 篡cia
Tomasz Bia趾owski
Lekkie objawy 篡cia
Centrum 鄉ierci
Tom Shachtman
Centrum 鄉ierci
Odrodzone kr鏊estwo
El瘺ieta Cherezi雟ka
Odrodzone kr鏊estwo
Szpiedzy i sufra篡stki
Krzysztof Be鄂a
Szpiedzy i sufra篡stki
Le郾iczanka
Klaudia Duszy雟ka
Le郾iczanka
Poka wszystkie recenzje