Poznaj książkę na... Snapchacie?

Data: 2018-10-29 16:04:01 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet
News - Poznaj książkę na... Snapchacie?

Parę miesięcy temu nowojorska biblioteka zasłynęła nowym konceptem – możliwością czytania interaktywnej książki dzięki dostępnych na Instagramie funkcjach Stories. Tymczasem wydawnictwo Harper Collins nie próżnuje i chce dotrzeć do swoich czytelników dzięki… aplikacji Snapchat!

The Dead Girls Detective Agency to młodzieżowa powieść wydana w 2012 roku przez Suzy Cox. Od niedawna historię tę młodzi Amerykanie będą mogli obejrzeć w formie 8-odcinkowej adaptacji, która pojawi się na platformie Snapchat.

Dla przypomnienia, Snapchat jest aplikacją na urządzenia mobilne, dzięki której użytkownicy mają szansę na przesyłanie sobie wzajemnie zdjęć i wiadomości tekstowych. Co jednak ważne – takie wiadomości znikają zaraz po odczytaniu lub po 10 sekundach od momentu zobaczenia zdjęcia.

Nowy sposób promocji powieści jest jedną z innowacyjnych metod wprowadzanych przez Harper Collins za oceanem. Seria pojawi się w aplikacjach w ramach usługi Snap Originals baner, a każdy odcinek wynosić będzie około 5 minut. Za produkcję odpowiedzialni Indigo Development and Entertainment Arts, Insurrection Media oraz Keshet Digital Studio.

W filmikach udział biorą Gia Mantegna, Aparna Brielle, Vanessa Marano, Al Calderon oraz Sasha Compère. Reżyserem snapowego serialu jest zaś Suzi Yoonessi.

W rozmowie z Publishers Weekly Jean McGinley – przedstawicielka wydawnictwa Harper Collins – podkreślała, że prace nad tym miniserialem trwają już około 2 lata, a wcześniej przymierzano się do produkcji tradycyjnego serialu telewizyjnego.

Jak myślicie, czy takie akcje wpłynął na poziom czytelnictwa wśród młodzieży? Czy może wręcz przeciwnie – sprawią, że młodzi odbiorcy będą czekali na proste w odbiorze adaptacje?

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Tam, gdzie nie pada
Michael Sowa
Tam, gdzie nie pada
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Pokaż wszystkie recenzje