Quantcast

Próba niewinności – świetnie przyjęta adaptacja powieści Agaty Christie!

Data: 2022-04-06 13:00:02 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Próba niewinności" to kolejna mini produkcja goszcząca na antenie głównej antenie stacji TVP Kultura, stanowiąca adaptację tytułowej powieści detektywistycznej Agaty Christie. Jak Brytyjczycy poradzili się w krótkie formie? Czy udało im się dorównać mistrzyni? Co warto wiedzieć o serialowym spojrzeniu?

Obrazek w treści

"Próba niewinności"  jest brytyjsko-amerykańskim serialem kryminalnym, wywodzącym się z 2018 roku w reżyserii Sandry Goldbacher.

Co dokładnie wiadomo na temat serialu Próby niewinności?

Próba niewinności – opis, o czym jest serial?

Niespodziewanie dochodzi do śmierci znanej i cenionej filantrop Rachel Argyll, znanej z szerokiego wsparcia udzielanego potrzebującym. Jej tajemnicza śmierć w rezydencji sprawia, że konieczne jest rozpoczęcie śledztwa. Nikt nie chce się przyznać do winy, zatem pierwszym podejrzanym zostaje czarna owca rodziny, adoptowany syn Jack. Szybko się jednak okazuje, że to nie on stoi za zabójstwo dokonanie w rodzinie.

Po dwóch latach na miejscu pojawia się dr Calgary, która posiada dowody, mogące poświadczyć o niewinności Jacka, rozpoczynając kolejne śledztwo w poszukiwaniu mordercy.

Wiele wskazuje na to, że przestępca cały czas pozostaje wolny i dotychczas mógłbyś przekonany o swojej bezkarności. Okres dwóćh lat spowodował wiele zmian w rodzie oraz jego okolicach...

Próba niewinności – wszystkie odcinki

Na miniserial składają się trzy odcinki o długości niecałej godziny. Każdy z nich dostarcza widzom sporą porcję niespodzianek oraz emocji wypełniających niemalże każdą scenę.

 • Sezon 1
  • Odcinki 1-10
   • Próba niewinności - odcinek 1 i 2 – opis epizodów 1 i 2
   • Próba niewinności - odcinek 2 i 3 – opis epizodów 2 i 3
   • Próba niewinności - odcinek 3 – opis epizodów 3

Próba niewinności – 2 sezon?

Do tej pory Brytyjczycy nie zdecydowali się kontynuować tej serii serialowej, opowieść rozpisano oraz zamknięto w trzeci odcinkach, które emitowane będą na TVP Kultura w tygodniowym cyklu, po pojedynczym odcinku. 2. sezonu Próby niewinności nie należy oczekiwać, o wiele lepiej zabrać się za oryginał lub poszukiwanie adaptacji innych detektywistycznych historii.

Próba niewinności – zwiastun

Produkcja z 2018 roku stanowi kolejną próbę adaptacji tytułowej powieści Agaty Christie, tym razem jednak zamykającą się w jedynie trzech epizodach. Każdy z nich oferuje nieco inne doznania oraz napięcie, które zwieńczone zostają w trzecim, finałowym odcinku.

Próba niewinności – ile odcinków? Gdzie zobaczyć?

Brytyjski mini serial doczekał się trzech epizodów, w trakcie których widzowie mają okazję zapoznać się z opowieścią, zwrotami akcji oraz prawdą, kto stoi za głównym morderstwem, a komu udało się obronić swoją tytułową niewinność. Całość emitowana jet na TVP Kultura i będzie dostępna również na vod.tvp.pl.

Próba niewinności – książki 

Miniserial Próba niewinności jest adaptacją powieści Próba niewinności, autorstwa Agaty Christie, wydanej przez Wydawnictwo Dolnośląskie. Książka po dziś dzień cieszy się sporym zainteresowaniem oraz uznaniem, co próbuje dość dobrze kontynuować telewizyjna produkcja.

Książkę Próba niewinności kupić możecie poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Próba niewinności
Agata Christie 3
Okładka książki - Próba niewinności

Pewnego listopadowego dnia w Sunny Point doszło do kolejnej kłótni o pieniądze między Rachel Argyle a Jacko - najmłodszym z pięciorga jej adoptowanych...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy