Przyjaźń czy kochanie? – Lady Susan w poszukiwaniu męża dla swojej córki!

Data: 2020-10-11 20:07:26 Autor: tadas

Przyjaźń czy kochanie? to kolejna filmowa adaptacja opowiadania o Lady Susan, prezentującej widzom XVIII wieczną historię o młodej wdowie poszukującej dobrego męża dla swojej córki, w wyniku czego zostanie uwikłana w romans z już żonatym mężczyzną, co może wpłynąć na losy obu kobiet....

Obrazek w treści

Przyjaźń czy kochanie? to międzynarodowy film z gatunku melodramat z 2016 roku, w reżyserii Whita Stillmana.

Przyjaźń czy kochanie? – opis

O czym jest film Przyjaźń czy kochanie? Adaptacja historii z 1794 roku prezentuje losy mieszkańców posiadłości Churchill, gdzie inteligenta, młoda wdowa Lady Susan, która ma na celu znalezienie idealnego męża dla swojej jedynej córki, przepięknej Fredrikę.

Kobieta przyciąga uwagę wielu młodych mężczyzn, którzy spoglądając także na nią, ponieważ i sama Susan wciąż jest atrakcyjna, co sama także chciałaby wykorzystać.

Czytaj także: Creed: Narodziny legendy – Adonis Creed stanie do walki o sławę i szacunek!

Chcąc odbudować fortunę rozpoczyna wielką grę, z dognie z którą wpada w romans z żonatym lordem Manwaringiem, przez co będzie musiała na moment zniknąć.

W Churchill wciąż wzrasta napięcie oraz miłosne emocje, mogące zupełnie inaczej pokierować zdarzenia i plany wszystkich gości i gospodarzy....

Przyjaźń czy kochanie? – obsada

Kto wystąpił w filmie Przyjaźń czy kochanie? W roli Lady Susan wystąpiła Kate Beckinsale, którą ujrzeć mogliśmy także w Rytmach nocy, Underworld, Van Helsingu Zamieci czy też w Pamięci absolutnej.

Czytaj także: "Ludzie i bogowie": Polowanie na doktora Jana Nowotnego trwa! Co wydarzy się w 5 i 6 odc Ludzie i bogowie?

Oprócz nich w produkcji wystąpili również Morfydd Clark, Tom Bennett, Jenn Murray i Lochlainn O'Mearain.

Przyjaźń czy kochanie? – gdzie obejrzeć? 

Film Przyjaźń czy kochanie? dziś możemy zobaczyć w niedzielę, 11 października o 22:55 na antenie stacji TVP 1

Czytaj także: Red 2 – Frank i jego grupa muszą uciec do Paryża! 

Produkcję zobaczyć możemy także za pośrednictwem platform VOD.

Przyjaźń czy kochanie? – opinie

Film Przyjaźń czy kochanie? doczekał się znakomitego przyjęcia, będąc chwaloną produkcją praktycznie z każdej możliwej strony, udowadniającej, że można tego typu opowieść świetnie zaadaptować. Warto jednak odnotować, że społeczność widzów wyraźnie gorzej oceniła tę produkcję.

Przyjaźń czy kochanie? – książka

Film Przyjaźń czy kochanie? bazuje na noweli Lady Susan, z którą możemy się zapoznać poprzez za pośrednictwem wydania Lady Susan. Watsonowie. Sanditon, zbioru trzech historii autorstwa Jane Austen.

Czytaj także: Wypożycz książki z… Paczkomatu! Pomysł bibliotek w czasie pandemii 

Książkę Lady Susan. Watsonowie. Sanditon kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Lady Susan. Watsonowie. Sanditon
Jane Austen2
Okładka książki - Lady Susan. Watsonowie. Sanditon

Lady Susan, Watsonowie, Sanditon to trzy nowele, w tym dwa niedokończone szkice, w których autorka z właściwym sobie kunsztem eksperymentuje z formą literacką...

dodaj do biblioteczki
Autor