Psie pazury – Netflix prezentuje dramat nominowany do Złotych Lwów, oparty na powieści o takim samym tytule

Data: 2021-08-30 11:24:02 Autor: adudek
udostępnij Tweet

W grudniu swoją premierą na platformie Netflix ma mieć kolejny dramat i kolejna produkcja filmowa oparta na powieści. Tytuł dramatu to Psie pazury

Obrazek w treści

Film ma mieć swój debiut już we wrześniu, na Festiwalu w Wenecji, w wybranych kinach ma pojawić się w listopadzie, a z początkiem grudnia trafić na Netfliksa. Co wiemy o filmie? 

Psie pazury – opis filmu

Film Psie pazury to produkcja angielska, będąca dramatem, której bohaterem jest farmer, Phil Burbank. Phil jest człowiek szanowanym, ale niezwykle brutalnym i szorstkim w obejściu, traktującym życie bez sentymentów.

Czytaj również: Co nowego na Netfliksie? Najważniejsze premiery od 29 sierpnia do 5 września 2021 roku

Gdy pewnego dnia na jego farmę sprowadza się brat, ze świeżo poślubioną wdową z dzieckiem, Burbank staje się dla nich jedynie oprawcą i brutalem. Z czasem nastaje jednak w nim wielka zmiana, i nawet taki brutal jak on zaczyna rozumieć co znaczy wielka, nieprzenikniona miłość. 

Psie pazury – obsada filmu

Film Psie pazury to kolejna filmowa produkcja dramatyczna w której na ekranie zobaczymy gwiazdorską obsadę aktorską. W roli Phila Burbanka - Benedict Cumberbatch, aktor znany z roli w serialowym Sherlocku Holmesie, a także z filmów: Doktor Strange, Gra szpiegów, 1917 czy Avengers: Koniec gry.

W pozostałych rolach: Kirsten Dunst (Fargo, seria Spider-Man), Thomasin McKenzie (Ostatniej nocy w Soho, Zaginione dziewczyny), Frances Conroy (American Horror Story, serial Mgła, Joker). 

A także: Kodi Smit-McPhee, Adam Beach, Peter Carroll, Jesse Plemons, Keith Carradine.

Czytaj również: Psie pazury, informacje o filmie - opis

Reżyserką i autorką scenariusza filmu jest Jane Campion mająca na swoim koncie filmy: Fortepian, Anioł przy moim stole, Tajemnice Laketop.

Psie pazury – gdzie obejrzeć?

Film Psie pazury będzie miał swój debiut już 2 września 2021 roku na 78. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

W limitowanej wersji ma się ukazać 17 listopada 2021 roku, a od 1 grudnia będzie można go oglądać na Netflixie.

Psie pazury – opinie o filmie

Film przede wszystkim spodoba się miłośnikom produkcji dramatycznych, mających do przekazania widzom trudną, ale wzruszającą opowieść. Spodoba się także fanom adaptacji książkowych, gdyż jest to film bazujący na powieści. 

Warto go także obejrzeć choćby dla świetnej obsady aktorskiej. 

Czytaj również:  Clickbait – tajemniczy dramat w konwencji thrillera z dzisiejszą premiera na Netflix

Produkcja ma na swoim koncie nominacje do filmowych nagród: Złoty Lew - Udział w konkursie głównym Jane Campion oraz MFF W TORONTO - Nagroda Festiwalowa w sekcji 'Prezentacje Specjalne' ('Special Presentations') - Udział w sekcji Jane Campion.

Psie pazury – książki

Film Psie pazury to produkcja powstała na bazie popularnej powieście dramatycznej autorstwa Thomasa Savage'a o tytule „The Power of the Dog”. W zamian polecamy inną książkę, o tytule Psie lata, autorstwa Güntera Grassa.

Książkę „Psie lata” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.