Ronin – złodziejska grupa specjalna

Data: 2020-08-24 10:06:06 Autor: Piotr Piekarski

Ronin to pochodzący z 1998 r. thriller, w którym przedstawiona zostaje historia grupy mężczyzn, których celem jest obrabowanie Rosjan z walizki z cenną zawartością.

Obrazek w treścifot.: TVN / MGM / x-news.pl

Ronin to thriller z końca lat 90. z udziałem Roberta De Niro. Już niebawem produkcja kolejny raz wyemitowana zostanie w telewizji. Co warto o niej wiedzieć?

Ronin – opis

O czym jest film Ronin? Produkcja przybliża historię Deirdre, pochodzącej z Irlandii bojowniczki, która kompletuje i tworzy grupę przestępczą, na którą składa się piątka mężczyzn o trudnej przeszłości. Mężczyźni muszą współpracować ze sobą, by ukraść z rąk Rosjan tajemniczą walizkę z niezwykle cenną dla Deirdre zawartością.

Czytaj także: Infiltrator – Ojciec rozpoczyna walkę z gangiem narkotykowym!

Wśród osób zaangażowanych w akcję znajduje się Sam, dawny agent CIA, świetny kierowca Larry, francuz Vincent, spec od broni Spence oraz Gregor, technologiczny maniak. Niebawem dochodzi do kradzieży; okazuje się także, że jeden z mężczyzn nie był tym, za kogo się podawał.

Ronin – obsada

Kto wystąpił w filmie Ronin? W roli głównej w produkcji pojawił się Robert De Niro, wcielający się w postać Sama.

Czytaj także: "Mów mi Vincent" – babysitter z sąsiedztwa

Oprócz niego w filmie zagrali także Natascha McElhone, Sean Bean, Michael Lonsdale, Jean Reno, Stellan Skarsgard, Skipp Sudduth oraz Jan Triska.

Ronin – gdzie obejrzeć?

Film Ronin zobaczyć będzie można w telewizji na początku marca 2021 roku. Produkcja wyemitowana zostanie na antenie stacji TVN 7 we wtorek, 2 marca o godz. 21:30.

Czytaj także: Creed: Narodziny legendy – Adonis Creed stanie do walki o sławę i szacunek!

Ronin – opinie

Film Ronin otrzymał wiele pozytywnych opinii ze strony widzów. Produkcję wyróżnia ciekawa fabułą, trzymający w napięciu klimat oraz dobrze dobrana obsada aktorska.

Ronin – książka

Film Ronin powstał na podstawie oryginalnego scenariusza, co oznacza, że nie istnieje książka powiązana z tym filmem. Zamiast tego polecić możemy inny tytuł – powieść W głębi lasu autorstwa Harlana Cobena. Przedstawia ona losy prokuratora, który zajmuje się sprawą śmierci niezidentyfikowanego mężczyzny. Wkrótce okazuje się, że denat powiązany jest z zaginioną przed laty siostrą prokuratora.

Książkę kupić można poniżej:

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht
Spowiedź Goebbelsa
A miał być happy end
Katarzyna Kalicińska
A miał być happy end
Niskorosła
Joanna Bartoń
Niskorosła
Wędrówka
Anna Onichimowska
Wędrówka
Sam i Watson patrzą sercem
Ghislaine Dulier
Sam i Watson patrzą sercem
Największy sekret
Rhonda Byrne
Największy sekret
Pokaż wszystkie recenzje