reklama

Czy Sherlock Holmes powróci z piątym sezonem?

Data: 2021-11-16 12:01:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Sherlock Holmes to postać fikcyjna znana z powieści i opowiadań kryminalnych sir Arthura Conana Doyle'a. To bohater nie tylko książek, filmów, ale i serialu, a nawet gier. Jedną z bardzo popularnych produkcji jest serial o tytule Sherlock, który został zakończony po czwartym sezonie już kilka lat temu. 

Obrazek w treści

Choć premiera ostatniego sezonu Sherlocka miała miejsce w roku 2017, czyli cztery lata temu, projekt najprawdopodobniej nie został ostatecznie porzucony. Świadczą o tym ostatnie wypowiedzi aktora Benedicta Cumberbatcha, który wcielił się w rolę słynnego detektywa. Co wiemy na ten temat?

Sherlock – jakie są szanse na piąty sezon?

Sherlock Holmes to postać wykorzystywana w produkcjach filmowych i serialowych dość często. Jednym z najbardziej popularnych seriali, cieszących się dużą popularnością i sporym uznaniem wśród widzów, ale i recenzentów, był serial o tytule Sherlock. Produkcja zakończyła się cztery lata temu. Powstały w sumie cztery sezony i wydawało się, że historia serialu została ostatecznie zamknięta. Jednak fani serialu nie przestali pytać o jego kontynuację. 

       Czytaj również: Sherlock Holmes: Gra cieni – Pościg w Europie trwa!

Kolejne odcinki serialu nie zostały potwierdzone, a jego twórcy nie wypowiadają się na ten temat, Benedict Cumberbatch, odtwórca roli Sherlocka Holmesa, dał widzom nadzieję na kolejny sezon. W ostatnim czasie udzielił on kilku wywiadów. W jednym z nich, dla Esquire UK, zapytany jakie są szansę na kontynuację produkcji aktor powiedział:

To nie byłoby sprawiedliwe w stosunku do innych osób w to zaangażowanych [gdybym podał, jakie są szanse]. Nie zamierzam dać się w to wciągnąć. Nie, nie, nie. (...) Cóż, wciąż mówię – nigdy nie mów nigdy. Wiesz, naprawdę lubię tę postać... po prostu okoliczności muszą być właściwe i myślę, że może teraz jest zbyt wcześnie, aby zobaczyć, jak ["Sherlock"] wraca do życia.  Myślę, że chociaż to jest wspaniałe, to na razie minęło.  Ale to nie oznacza, że nie będzie mieć kolejnej odsłony w przyszłości.

Ostatecznie temat rozpoczęcia produkcji piątego sezonu jest dalej otwarty, ale pozostaje jeszcze kwestia możliwości czasowych aktora. Otóż ten jest ostatnio rozchwytywany. Aktor znany nie tylko z roli we wspomnianym Sherlocku, ale także z serii Hobbit, filmu Gra tajemnic, czy nowej produkcji Netfliksa Psie Pazury, jest człowiekiem bardzo zapracowanym. Zobaczymy go także w nowym filmie Marvela, o tytule Dr. Strange and the Multiverse of Madness oraz Czarna Pantera: Wakanda Forever.

Sherlock – o czym jest serial?

Serial Sherlock to składający się z czterech sezonów dramat kryminalny, stworzony przez stację telewizyjną BBC. Jest on uwspółcześnioną wersją opowieści o Sherlocku Holmesie, przenoszącą nas oczywiście do Londynu, w którym mieszkał słynny detektyw.

           Czytaj również: Sherlock Holmes – Wielki i ekscentryczny detektyw stanie przed wielkim wyzwaniem!

Historia opowiedziana jest z perspektywy Johna Watsona, w którego rolę wcielił się Martin Freeman, znany z Hobbita, Czarnej Pantery, Przebudzenia dusz czy filmu Ładunek. John pewnego dnia wraca z wojny do Londynu. Tam niebawem spotyka genialnego, nieco zadufanego w sobie i szalonego detektywa, Sherlocka Holmesa. Choć oboje bardzo się od siebie różnią, niemal pod każdym względem, to wkrótce zaczynają stawać się sobie bardzo bliscy. Watson zaczyna pomagać detektywowi w rozwiązywaniu najbardziej zawiłych i wydawać by się mogło, niemożliwych do rozwiązania zagadek kryminalnych.

Sherlock – gdzie obejrzeć serial?

Serial Sherlock miał swoją premierę w roku 2010, a ostatni, czyli czwarty sezon mogliśmy zobaczyć w roku 2017. Oryginalna produkcja brytyjskiej stacji BBC dostępna jest obecnie w czterech sezonach na platformie streamingowej Netflix.

            Czytaj również: Powstały znaczki pocztowe inspirowane 'Sherlockiem'

Sherlock – książki

Serial Sherlock to opowieść o bohaterze, który został wymyślony przez sir Arthura Conana Doyle’a. W sprzedaży znajduje się wiele jego dzieł, także w formie audiobooków. Jednym z nich jest Sherlock Holmes Sprawy Sherlocka Holmesa.

"Sherlock Holmes Sprawy Sherlocka Holmesa" można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.