Czy Sherlock Holmes powróci z piątym sezonem?

Data: 2021-11-16 12:01:01 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Sherlock Holmes to postać fikcyjna znana z powieści i opowiadań kryminalnych sir Arthura Conana Doyle'a. To bohater nie tylko książek, filmów, ale i serialu, a nawet gier. Jedną z bardzo popularnych produkcji jest serial o tytule Sherlock, który został zakończony po czwartym sezonie już kilka lat temu. 

Obrazek w treści Czy Sherlock Holmes powróci z piątym sezonem? [jpg]

Choć premiera ostatniego sezonu Sherlocka miała miejsce w roku 2017, czyli cztery lata temu, projekt najprawdopodobniej nie został ostatecznie porzucony. Świadczą o tym ostatnie wypowiedzi aktora Benedicta Cumberbatcha, który wcielił się w rolę słynnego detektywa. Co wiemy na ten temat?

Sherlock – jakie są szanse na piąty sezon?

Sherlock Holmes to postać wykorzystywana w produkcjach filmowych i serialowych dość często. Jednym z najbardziej popularnych seriali, cieszących się dużą popularnością i sporym uznaniem wśród widzów, ale i recenzentów, był serial o tytule Sherlock. Produkcja zakończyła się cztery lata temu. Powstały w sumie cztery sezony i wydawało się, że historia serialu została ostatecznie zamknięta. Jednak fani serialu nie przestali pytać o jego kontynuację. 

       Czytaj również: Sherlock Holmes: Gra cieni – Pościg w Europie trwa!

Kolejne odcinki serialu nie zostały potwierdzone, a jego twórcy nie wypowiadają się na ten temat, Benedict Cumberbatch, odtwórca roli Sherlocka Holmesa, dał widzom nadzieję na kolejny sezon. W ostatnim czasie udzielił on kilku wywiadów. W jednym z nich, dla Esquire UK, zapytany jakie są szansę na kontynuację produkcji aktor powiedział:

To nie byłoby sprawiedliwe w stosunku do innych osób w to zaangażowanych [gdybym podał, jakie są szanse]. Nie zamierzam dać się w to wciągnąć. Nie, nie, nie. (...) Cóż, wciąż mówię – nigdy nie mów nigdy. Wiesz, naprawdę lubię tę postać... po prostu okoliczności muszą być właściwe i myślę, że może teraz jest zbyt wcześnie, aby zobaczyć, jak ["Sherlock"] wraca do życia.  Myślę, że chociaż to jest wspaniałe, to na razie minęło.  Ale to nie oznacza, że nie będzie mieć kolejnej odsłony w przyszłości.

Ostatecznie temat rozpoczęcia produkcji piątego sezonu jest dalej otwarty, ale pozostaje jeszcze kwestia możliwości czasowych aktora. Otóż ten jest ostatnio rozchwytywany. Aktor znany nie tylko z roli we wspomnianym Sherlocku, ale także z serii Hobbit, filmu Gra tajemnic, czy nowej produkcji Netfliksa Psie Pazury, jest człowiekiem bardzo zapracowanym. Zobaczymy go także w nowym filmie Marvela, o tytule Dr. Strange and the Multiverse of Madness oraz Czarna Pantera: Wakanda Forever.

Sherlock – o czym jest serial?

Serial Sherlock to składający się z czterech sezonów dramat kryminalny, stworzony przez stację telewizyjną BBC. Jest on uwspółcześnioną wersją opowieści o Sherlocku Holmesie, przenoszącą nas oczywiście do Londynu, w którym mieszkał słynny detektyw.

           Czytaj również: Sherlock Holmes – Wielki i ekscentryczny detektyw stanie przed wielkim wyzwaniem!

Historia opowiedziana jest z perspektywy Johna Watsona, w którego rolę wcielił się Martin Freeman, znany z Hobbita, Czarnej Pantery, Przebudzenia dusz czy filmu Ładunek. John pewnego dnia wraca z wojny do Londynu. Tam niebawem spotyka genialnego, nieco zadufanego w sobie i szalonego detektywa, Sherlocka Holmesa. Choć oboje bardzo się od siebie różnią, niemal pod każdym względem, to wkrótce zaczynają stawać się sobie bardzo bliscy. Watson zaczyna pomagać detektywowi w rozwiązywaniu najbardziej zawiłych i wydawać by się mogło, niemożliwych do rozwiązania zagadek kryminalnych.

Sherlock – gdzie obejrzeć serial?

Serial Sherlock miał swoją premierę w roku 2010, a ostatni, czyli czwarty sezon mogliśmy zobaczyć w roku 2017. Oryginalna produkcja brytyjskiej stacji BBC dostępna jest obecnie w czterech sezonach na platformie streamingowej Netflix.

            Czytaj również: Powstały znaczki pocztowe inspirowane 'Sherlockiem'

Sherlock – książki

Serial Sherlock to opowieść o bohaterze, który został wymyślony przez sir Arthura Conana Doyle’a. W sprzedaży znajduje się wiele jego dzieł, także w formie audiobooków. Jednym z nich jest Sherlock Holmes Sprawy Sherlocka Holmesa.

"Sherlock Holmes Sprawy Sherlocka Holmesa" można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Najukochańsza
Joanna Jagiełło
Najukochańsza
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Pokaż wszystkie recenzje