Powstały znaczki pocztowe inspirowane 'Sherlockiem'

Data: 2020-08-07 09:17:40 Autor: pobarski

Z okazji 10 rocznicy premiery serialu BBC „Sherlock” z udziałem Benedicta Cumberbatcha, powstała limitowana edycja znaczków pocztowych oraz monet okolicznościowych inspirowana serialem i książkami opowiadającymi o popularnym angielskim detektywie. 

Obrazek w treści

W 2010 r. wyemitowano pierwszy odcinek brytyjskiego serialu Sherlock. Produkcja powstała na kanwie powieści stworzonych przez Arthura Conana-Doyle’a. Z okazji 10. urodzin serialu powstała specjalna, limitowana edycja znaczków pocztowych.

Na znaczkach znajdą się bohaterowie serialu Sherlock, a także ilustracje związane z książkami o Sherlocku Holmesie. Oprócz tego na znaczki nałożona zostanie specjalna warstwa graficzna, którą zobaczyć będzie można pod światłem UV.

Znaczki Sherlock HolmesFot. Royal Mail

Oprócz typowych znaczków, w sprzedaży znajdą się także specjalne znaczki okolicznościowe – sprzedawane na personalizowanej pocztówce, a także w znacznie większym formacie – w antyramie, o rozmiarach 33,5 cm x 23,5 cm (za niecałe 30 funtów). Pojawią się także koperty i pocztówki związane z serią.

Dodatkowo, fani serii będą mogli nabyć także okolicznościowe monety z napisem: „Get Sherlock” oraz „The Game is on” (cena to 20 funtów). W sprzedaży pojawi się także zestaw znaczków z autografem Marka Gatissa, wcielającego się w serialu w Mycrofta Holmesa. To najdroższy z zestawów, kosztujący prawie 110 funtów (czyli ok. 540 złotych). 

Znaczki z SherlockimFot. Royal Mail

Za produkcję i dystrybucję specjalnych znaczków odpowiedzialna będzie państwowa firma pocztowa z Wielkiej Brytanii - Royal Mail. Najtańszy z zestawów kosztować będzie 4,88 funta, czyli około 24 złote. W sprzedaży znaczki pojawią się od 18 sierpnia na royalmail.com. 

Inspiracją dla większości znaczków jest produkcja Sherlock, na którą składa się 13 odcinków w 4 sezonach. Sherlock to współczesna wersja historii o popularnym detektywie, która realizowana był przez BBC od 2010 r. W rolach głównych w produkcji wystąpili Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Mark Gatiss, Rupert Graves oraz Andrew Scott.

Pierwsza książka stworzona przez Arthura Conana Doyle’a z Sherlockiem Holmesem w roli głównej to Studium w szkarłacie, która opublikowana została w Anglii w 1888 r. Oprócz tej książki, ukazały się także trzy inne powieści – Znak czterech, Pies Baskerville’ów oraz Dolina strachu. Powstało także kilka zbiorów opowiadań. 

Książkę Studium w szkarłacie kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Przygody Sherlocka Holmesa
Artur Conan Doyle1
Okładka książki - Przygody Sherlocka Holmesa

"Przygody Sherlocka Holmesa" - wybrane opowiadania ze zbioru "Wspomnienia Sherlocka Holmesa", który został opublikowany pierwotnie w "The Strand Magazine"...

dodaj do biblioteczki
Recenzje miesiąca
Selfie z Toskanią
Monika B. Janowska;
Selfie z Toskanią
Wizna
Jacek Komuda
Wizna
Dom sekretów
Natalia Bieniek
Dom sekretów
Magiczne skrzypce
Izabella Klebańska
Magiczne skrzypce
Zapach makadamii
Anna Wojtkowska-Witala
Zapach makadamii
Trzecia strona medalu
Dariusz Grochal
Trzecia strona medalu
Bezsenna
Lou Morgan
Bezsenna
Drogi Edwardzie
Ann Napolitano
Drogi Edwardzie
O melba!
Grażyna Bąkiewicz
O melba!
Pokaż wszystkie recenzje