Przygody Sherlocka Holmesa

Wydawnictwo: OLESIEJUK
Data wydania: 2012-10-26
ISBN: 978-83-7844-650-7

"Przygody Sherlocka Holmesa" - wybrane opowiadania ze zbioru "Wspomnienia Sherlocka Holmesa", który został opublikowany pierwotnie w "The Strand Magazine" w latach 1989-1893. Pierwsze wydanie książkowe ukazało się w 1894 roku. Opowiadania łączy postać Sherlocka Holmesa, słynnego detektywa z Baker Street, który rozwiązuje nietypowe i skomplikowane zagadki kryminalne, posługując się przede wszystkim metodą dedukcji. W ich rozszyfrowaniu pomagają detektywowi także: znajomość psychologii, chemii, balistyki, prawa i... nieodłączna fajka, a czasami - gra na skrzypcach. W pracy towarzyszy mu najlepszy przyjaciel i kronikarz jego dokonań - doktor Watson.

"Przygody Sherlocka Holmesa" Artura Conana Doyle'a to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w gimnazjum.

Kup książkę Przygody Sherlocka Holmesa

Opinie o książce - Przygody Sherlocka Holmesa

Avatar użytkownika - just_monca
just_monca
Przeczytane:2013-09-16, Ocena: 5, Przeczytałam,
Pięć niesamowitych opowiadań składających się na tą książkę, świadczy tylko o tym, że Sherlock jest nieśmiertelny. Jak dla mnie książeczka (bo sto stron to naprawdę niewiele) jest zbyt krótka i gdy faktycznie wpadłam już w wir prowadzonych przez Sherlock'a śledztw np. tajemniczego zniknięcia konia - Srebrzystej Gwiazdy i śmierci jej trenera, dziwnej sprawy urzędnika Pickrofta czy samobójstwie "stałego pacjenta"doktora Travellan, szybko musiałam powrócić do rzeczywistości i wyjść z szoku po śmierci Holmesa (co mi się bardzo nie podobało, jednak mam swoją teorię, że dopóki nie ma ciała, nikogo nie można uważać za zmarłego). Mimo języka, który daleko odbiegał od współczesnego opowiadania czytało się niezwykle lekko, a narracja doktora Watsona i jego celne uwagi były strzałem w dziesiątkę.
Avatar użytkownika - ZaczytanaHana
ZaczytanaHana
Przeczytane:2021-04-22, Ocena: 5, Przeczytałem, 26 książek 2021,

Świetna, nastrojowa, błyskotliwa, XIX wieczna Anglia

Avatar użytkownika - martucha180
martucha180
Przeczytane:2018-10-09, Ocena: 5, Przeczytałam, Moje 2018, Książki XXI wieku,

Nic tak nie naświetla sprawy, jak gdy ją komu trzeba wyłożyć. (s. 5)

Praca detektywa wmaga umiejętności odróżniania faktów istotnych od mnóstwa błahych i pobocznych tropów. (s. 46)

Avatar użytkownika - Styrana
Przeczytane:2014-01-21, Ocena: 6, Przeczytałam,
Pies Baskerville`ów. Audiobook
Artur Conan Doyle0
Okładka ksiązki - Pies Baskerville`ów. Audiobook

Pies Baskerville`ów to doskonała powieść i klasyka gatunku. Genialny Sherlock Holmes w obliczu niecodziennej zagadki kryminalnej, która okazuje...