Śmietanka towarzyska - Wszystkie drogi prowadzą do sławy?

Data: 2021-05-22 12:30:02 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Śmietanka towarzyska to kolejna propozycja słynnego Woody Allena, który z Jesse Eisenbergiem, Blake Lively oraz Stevem Carellem, zabiorą widzów do świata filmowej elity!

Śmietanka towarzyska to amerykańska komedia z 2016 roku w reżyserii Woody'ego Allena.

Śmietanka towarzyska – opis

Akcja filmu zabiera widzów do lat 30. ubiegło wieku, do Bronksu, gdzie wywodzący się z żydowskiej rodziny Bobby Dorfman marzy o światowej karierze oraz sławie, odrzucając rodzinną pracę jako jubiler. Udaje się do Hollywood, gdzie chce popracować dla wujka Phila Sterna.

Nieśmiały, ale inteligenty chłopak poznaje sekretarkę Vonnie, niezwykle odporną na jego uroki i zagrania. Ma jednak za zadanie pokazać uroki Nowego Jorku młodzieńcowi.

Czytaj także: Królewna Śnieżka i Łowca – Nowe, brutalniejsze spojrzenie na znaną baśń!

Młoda kobieta nie może dostać się do świata elit filmowych i finansowych, lecz przypadkiem dowiaduje się, że Bobby to jej (prawie) wymarzony klucz do bogactwa oraz sławy. Tak też rozpoczyna się ich relacja, w którą... wtrąci się piękna Veronica Hayes, mająca wkrótce wyjść za mąż....

Śmietanka towarzyska – obsada

Kto wystąpił w filmie Śmietanka towarzyska? Na ekranie błyszczał Jesse Eisenberg, który został świetnie dobrany do swojej roli, co jedynie potwierdziło, że Allen dalej ma swój zmysł.

Czytaj także: Noce i dnie – Wyśmienita adaptacja znakomitej powieści!

Poza nim w filmie wystąpili Kristen Stewart, Blake Lively czy Steve Carell.

Śmietanka towarzyska – gdzie zobaczyć

Film Śmietanka towarzyska w telewizji pojawi się już w najbliższą w sobotę, 25 czerwca 2022 r. o godzinie 20:00 w TVP Kultura oraz TVP Kultura 2.

Czytaj także: "Avengers: Wojna bez granic" – superbohaterowie w akcji

Śmietanka towarzyska – opinie

Śmietanka towarzyska, okazała się być jednym z najlepszych filmów Woody'ego Allena w ostatnich latach, prezentując w niezwykły sposób Nowy Jork, doskonałe lata 30. oraz generalny klimat i zamysł na opowieść, Nie wszystko jednak zagrało tak, jak powinno, a zaglądnięcie do świata mody, mogłoby być nieco lepsze...

Czytaj także: Wielki Mike – Szansa, która przerodziła się w gigantyczny sukces!

Śmietanka towarzyska – książka

Film Śmietanka towarzyska stanowi kolejną opowieść opracowaną przez reżysera Woody'ego Allena, z którym zapoznać się możecie chociażby za pośrednictwem jego autobiografii - A propos niczego.

Książkę A propos niczego kupić można poniżej:

Tagi: komedie, filmy obyczajowe,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy