Aktorzy pojawili się na planie 5 sezonu „Stranger Things”!

Data: 2024-01-18 13:57:54 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Niedawno rozpoczęły się prace nad 5. sezonem Stranger Things. Aktorzy na początku stycznia pojawili się na planie produkcji! Co wiadomo na ten temat?

Kadr z serialu "Stranger Things"fot. kadr z 4 sezonu serialu / Netflix

Stranger Things to serial, który swoją premierę miał w 2016 roku. Od pierwszego sezonu produkcja wzbudzała niemałe emocje i stała się jednym z najchętniej oglądanych seriali platformy streamingowej. W 2022 roku swoją premierę miał czwarty sezon. Wtedy też twórcy zaczęli już wspominać o piątej serii, rozpoczęły się nawet prace nad scenariuszem. Dowiedzieliśmy się także, jaki tytuł będzie nosił pierwszy odcinek finałowej serii.

Stranger Things 5 – aktorzy właśnie pojawili się na planie

Na wiele miesięcy prace nad piątym sezonem zostały przerwane przez strajki aktorów i scenarzystów. Po ich zakończeniu cała ekipa filmowa mogła wrócić na plan. Jeden z twórców stwierdził wtedy, że nowa seria może zaskoczyć fanów i okazać się czymś większym i odważniejszym niż dotychczasowe odsłony. Jakiś czas temu pojawiła się informacja, jakoby aktorzy mieli pojawić się na planie na początku stycznia. Zapowiedziano również pojawienie się pewnej tajemniczej postaci

czytaj także: Lipowo 2 sezon – czy będzie kontyunacja serialu? 

Atlanta Filming poinformowało, że zdjęcia do piątego sezonu właśnie się rozpoczęły. Na planie znaleźli się już między innymi Natala Dyer, Joe Keery, Charlie Heaton i Maya Hawke. Kolejno wcielają się w: Nancy, Steve'a, Jonathana i Robin. Prawdopodobnie na dniach dołączą do nich pozostali aktorzy kojarzeni z produkcją. Niewykluczone również, że do stałej obsady dołączą nowi członkowie wyłonieni z castingów. 

Stranger Things – na nowy sezon trzeba będzie jeszcze poczekać

Chociaż fani już nie mogą się doczekać premiery 5 sezonu Stranger Things, to trzeba będzie na niego poczekać jeszcze przynamniej kilka miesięcy. Aktorów w najbliższym czasie czeka ciężka praca na planie. Następnie rozpocznie się długi i żmudny proces postprodukcji, gdy trzeba będzie zadbać o efekty specjalne. Szacuje się więc, że serial trafi na platformę streamingową dopiero w 2025 roku. 

czytaj także: Lipowo 2 sezon – czy będzie kontyunacja serialu? 

Twórcy zapowiedzieli również, że będzie to ostatni sezon Stranger Things. Nie rezygnują oni jednak z tego uniwersum. Mają już pomysł na spin-off, który przeniesie nas do przeszłości. Na razie jednak skupiają się na piątym sezonie. W tym momencie więc warto zapoznać się z książkami inspirowanymi serialem. Możemy między innymi polecić powieść Stranger Things. Mroczne umysły autorstwa Gwendy Bond.

Książkę można kupić w wielu popularnych księgarniach internetowych: 

 

źródło: filmozercy.com

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Stranger Things. Mroczne umysły
Gwenda Bond18
Okładka książki - Stranger Things. Mroczne umysły

Zanim pojawił się DemogorgonJeszcze nim przybył Łupieżca UmysłówStrach miał ludzką twarz Tajemnicze laboratorium. Szalony naukowiec. Tajna rządowa...

dodaj do biblioteczki
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis
Opowieści o kolorach
Pokaż wszystkie recenzje