Styczeń nadszedł, czyli co poczytać w Nowym Roku? Ebooki, po które warto sięgnąć

Data: 2024-01-02 10:43:39 | artykuł sponsorowany | Ten artykuł przeczytasz w 8 min. Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Nie ma lepszego sposobu na rozpoczęcie nadchodzących nowych 12 miesięcy niż uzupełnienie czytelniczych zapasów! Czym możemy doładować swoje czytniki, aby najlepsze tytuły mogły nam towarzyszyć przez cały ten rok? Na które książki warto zwrócić uwagę? Być może idealny okaże się któryś z 6 tytułów, które dziś polecimy - spójrz, jakie ebooki wzbudzały zainteresowanie w minionym roku i uzupełnij swoją biblioteczkę, zanim księgarniane półki zapełnią się nowościami! Dodatkowo mamy też ważne info.

Chłodne zimowe miesiące najlepiej spędzać z dobrą lekturą w towarzystwie kubka gorącej herbaty. Do tego nie trzeba chyba przekonywać żadnego z książkoholików! 

Chłopki

Tej książki nikomu nie trzeba przedstawiać – jeden z bestsellerów mijającego roku to historia naszych prababek przedstawiona przez Joannę Kuciel-Frydryszak w formie intrygującego reportażu. Ciężka praca, lęki, poniewierka, bieda, głód, upokorzenia oraz inne problemy wiejskich kobiet, przyciągnęły przed papierowe strony i ekrany czytników ogromne rzesze ludzi, pragnących poznać codzienność swoich przodkiń. Harujące od świtu do nocy gospodynie, folwarczne wyrobnice, mamki, dziewki pracujące w bogatszych gospodarstwach. Często analfabetki, bo „babom szkoły nie potrzeba" – lecz marzące o własnym łóżku i o tym, by nie wyjść za dziada. Robiły wszystko, by wyżywić swoje rodziny. Jeśli ta lektura jeszcze nie zagościła na Twoim czytniku, warto to nadrobić. 

Oppenheimer

Robert Oppenheimer. Amerykański fizyk, wybitny naukowiec, genialny człowiek, który na zawsze zmienił świat i do końca życia zmagał się z konsekwencjami swoich odkryć. Ojciec bomby atomowej - obserwując w praktyce konsekwencje własnego wynalazku, Oppenheimer stanowczo sprzeciwiał się rozwojowi broni atomowej, a zwłaszcza bomby wodorowej. Krytykował plany sił powietrznych dotyczące potencjalnego przeprowadzenia niewyobrażalnie niebezpiecznej dla ludzkości wojny nuklearnej. Historia pełna intryg i napięć maluje przed Czytelnikiem portret ambitnego, chociaż niepozbawionego wad człowieka.

Dystopia

Dla miłośników powieści szpiegowskim świetnym wyborem spośród zeszłorocznych premier będzie Dystopia – najnowsza powieść autorstwa Vincenta V. Severskiego.  Autor, emerytowany pułkownik polskiego wywiadu, przez prawie 30 lat pracował jako oficer operacyjny i odbył kilkadziesiąt misji w wielu krajach świata, zabiera nas ponownie w szpiegowski świat serii Sekcja. Agent GRU, Jerzy Kaziura, awansuje na stanowisko wicepremiera i koordynatora służb, wprowadzając chaos na najwyższych szczeblach władzy. Agencja Wywiadu zostaje rozwiązana, a jej członkowie - Konrad Wolski, Marcel Cichy, Roman Leski oraz Zofia Winiarska - zostają aresztowani. Do walki z wrogiem stają Sara, Monika i Maria, Wspomagane przez wytrawnych agentów MI6 oraz Miszę Popowskiego, byłego oficera rosyjskiego wywiadu i George'a Gordona, asystenta Sekretarza Generalnego NATO.

Powoli okazuje się, że Kaziura to szara eminencja, przygotowująca na zlecenie Moskwy kampanię medialną przeciwko Zachodowi...

Inne tonacje ciszy

Aspen szykowała się na swój pierwszy dzień w collage'u. Sądziła, że jest gotowa na wszystko, jednak nie przewidziała rozpędzonej półciężarówki, która z ogromną siłą wbije się w jej samochód. W wypadku ginie jej matka, a dziewczyna traci wszystko, na co dotychczas pracowała. Budzi się w szpitalu, a przy jej łóżku czuwa chłopak, którego nie zna. Nie ma pojęcia, kim jest ani kto pozwolił mu być przy niej. Grayson wydaje się problemem, który dopiero się przydarzy...

Pasażer

W ubiegłym roku pożegnaliśmy Cormaca McCarthy’ego. Pisarz przed swoją śmiercią zdążył jednak stworzyć ostatnie powieści - dylogia Pasażer i Stella Maris ukazały się 28 czerwca już pośmiertnie - były bardzo długo wyczekiwane przez Czytelników. Wydawnictwo Literackie mówi: "to swoisty literacki testament wielkiego mistrza". Bobby Western pracuje jako nurek głębinowy. Pewnego dnia zostaje wezwany na miejsce katastrofy wartego trzy miliony dolarów niewielkiego samolotu. Odkrywa brak czarnej skrzynki, torby pilota i ciała jednego z pasażerów. Ktoś musiał być tu przed nim -  co dziwne, media milczą o wypadku, mieszkanie Bobby’ego zostaje przeszukane, a konto bankowe zablokowane. Agenci federalni depczą mu po piętach. W co się wpakował? Czy ta sprawa ma coś wspólnego z zawiłą historią jego rodziny?

Do raju

Do raju to długo wyczekiwana powieść autorki Małego Życia i idealna propozycja dla miłośników głębokiej prozy. Pozornie odrębne fabuły łączą się tutaj harmonijnie w genialną symfonię wypełnioną dźwiękami i tematami, które wzajemnie się pogłębiają i wzbogacają. Choroba i leczenie przypłacone strasznymi konsekwencjami, bogactwo i nędza, słabość i siła, definicja rodziny i narodu, pycha ludzi władzy i buta rewolucjonistów, tęsknota za ziemskim rajem i jednoczesna świadomość o niemożności jego istnienia. Kilka alternatywnych światów, które łączy jeden mianownik - uczucia,  definiujące nas jako ludzi: lęk, miłość, wstyd, pożądanie i samotność.

Uwięzieni w słowach rodziców

Jeśli nowy rok wolisz zacząć z książką psychologiczną, sięgnij po Uwięzionych w słowach rodziców. Zwłaszcza, jeśli istnieją dla Ciebie takie słowa, które - głęboko ukorzenione w dzieciństwie -- uwierają aż do dziś. Choć minęły długie lata, Ty potrafisz zamienić się w bezbronne dziecko, słysząc coś takiego znów i znów. "Nie wydziwiaj", "A nie mówiłam?", "Dziewczynom tak nie wypada", "To tylko żarty, nie przesadzaj", "Inni jakoś potrafią". Jeśli obezwładnia Cię niepewność, lęk lub strach przed byciem sobą i robieniem tego czego pragniesz, bo "co ludzie powiedzą", to zdecydowanie będzie lektura dla Ciebie. Słowa mają ogromną moc, chociaż niestety często bywa ona destrukcyjna. A jako, że słowa tworzą nas i nasz świat od urodzenia, to od momentu naszego dzieciństwa przyczyniają się do tego, jak kształtuje się naszą osobowość i poczucie wartości. Uwięzieni w słowach rodziców. Jak uwolnić się od zaklęć, które rzucono na nas w dzieciństwie to ważna i potrzebna książka - o tym, jak uleczyć się z tych rzuconych na nas "zaklęć", o tym, jak zacząć żyć na nowo - tak, jak się tego pragnie, a nie tak jak oczekuje tego otoczenie.

Ucz się jak Einstein. Jak zapamiętywać więcej, czytać szybciej i z łatwością zdobywać nowe umiejętności

Ostatnia propozycja to coś dla fanów rozwijania swoich umiejętności -  czy wiesz, że Einstein nie był najlepszym uczniem? Przez długi czas uważano go za przeciętną osobę, a jednak to on zrewolucjonizował naukę i stał się najbardziej znanym naukowcem w dziejach. By uczyć się jak Einstein, wystarczy zorientować się, jaki sposób uczenia się jest dla Ciebie najwłaściwszy i jak ćwiczyć, aby osiągnąć mistrzostwo w wybranej dziedzinie. Dowiesz się, czym się różnią ćwiczenia nowych umiejętności od ćwiczeń doskonalących, a także jak działa ludzka pamięć. Poznasz znakomite metody ułatwiające zapamiętywanie informacji, takie jak fiszki czy historyjki, zdemaskujesz mity i błędne opinie dotyczące uczenia się oraz nauczysz się robić świetne notatki.

Jak widzisz, podsumowanie zeszłego roku obfituje w ciekawe tytuły, które pozwolą Ci zanurzyć się w styczniowej lekturze. Dodatkowo, zima to pora na świetne książkowe wyprzedaże oraz rabaty na ebooki i książki. Księgarnia Ebookpoint.pl organizuje właśnie swoją kultową noworoczną akcję – Zaczytani2024! Ponad 60 tysięcy publikacji, w tym ebooki, audiobooki, książki papierowe i kursy video, ponad 200 wydawców, którzy zdecydowali się wziąć udział i przecenić swoje tytuły –akcji towarzyszy także konkurs, w którym wygrać można czytniki marki Pocketbook, vouchery do kin CinemaCity oraz bony na zakupy w księgarni Ebookpoint. A w ramach niespodzianki, Ebookpoint ma także w zanadrzu 4 ebooki, z których możecie wybrać sobie jeden zupełnie za darmo. 

A Ty jakie ebooki lub książki wybierzesz do poczytania podczas kultowej noworocznej czytelniczej zabawy?  

Zaczytani 2024

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Pokaż wszystkie recenzje