Świat Książki otwiera księgarnie tylko dla dzieci!

Data: 2019-08-10 16:34:44 Autor: pobarski

W Krakowie otwarto właśnie kolejną księgarnię Świat Książki Kids – punkt, w którym znajdziemy książki jedynie dla młodych czytelników!

Świat Książki KidsFot. Facebook Świat Książki

3 sierpnia w Galerii Krakowskiej znajdującej się w centrum dawnej stolicy Polski otwarto drugą księgarnię sieci Świat Książki przeznaczoną tylko dla dzieci! W ofercie nowego punktu sprzedażowego znajduje się głównie literatura dziecięca, ale także artykuły szkolne i zabawki.

Czytaj także: Czy Bookszpan podzieli los Matrasa?

To nowy format księgarń należący do spółki Dressler Dublin z Ożarowa Mazowieckiego. Świat Książki to jedna z największych w Polsce sieci księgarskich, która na polskim rynku widoczna jest już od paru dobrych lat. Szczególny rozwój zauważono po masowych zamknięciach stacjonarnych sklepów sieci Matras.

Do tej pory w Galerii Krakowskiej znajdowały się trzy księgarnie – Empik, Mole Mole (także należące do Empiku) oraz Świat Książki. Niedawno dotychczasowy punkt Świat Książki zamknięto na czas remontu i przeniesiono do nowego lokalu w galerii – oddalonego o 20 metrów od dotychczasowej lokalizacji. Tym samym na dawnym miejscu „zwykłego” Świata Książki postanowiono otworzyć księgarnię Świat Książki Kids.

Wystrój Księgarń Świat Książki „KIDS” został przygotowany z myślą o dzieciach i przystosowany do ich potrzeb. Znajdują się tam niższe meble, specjalnie przygotowane grafiki dla dzieci oraz wydzielone kąciki do rysowania i zabawy – czytamy w informacji o rozwoju księgarń na stronie Ogólnopolskiej Bazy Księgarń.

To całkiem nowa forma, a księgarnia w Krakowie nie jest jedyną w Polsce. Obecnie spółka Dressler Dublin posiada na terenie Polski ponad 130 księgarń, z czego 6 jest Światem Książki Kids. Obecnie takie księgarnie można spotkać w Bytomiu, Częstochowie, Kielcach, Krakowie i Krośnie.

Co sądzicie o księgarniach skierowanych do dzieci i ich rodziców? Będą lepiej spełniać oczekiwania klientów niż tradycyjne księgarnie sieciowe?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Manhattan Babilon
Lech Majewski
Manhattan Babilon
Nigdy nie będziesz mną
Anna M. Brengos;
Nigdy nie będziesz mną
Orangeboy. Masz u nas dług
Patrice Lawrence
Orangeboy. Masz u nas dług
Mały manipulator
Bartosz Sztybor;
Mały manipulator
Westerplatte
Jacek Komuda
Westerplatte
Harem
Alex Vastatrix, Waldemar Bednaruk
Harem
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Jolanta Berezowska, Małgorzata Berezowska
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Pokaż wszystkie recenzje