Świat Książki otwiera księgarnie tylko dla dzieci!

Data: 2019-08-10 16:34:44 Autor: pobarski

W Krakowie otwarto właśnie kolejną księgarnię Świat Książki Kids – punkt, w którym znajdziemy książki jedynie dla młodych czytelników!

Świat Książki KidsFot. Facebook Świat Książki

3 sierpnia w Galerii Krakowskiej znajdującej się w centrum dawnej stolicy Polski otwarto drugą księgarnię sieci Świat Książki przeznaczoną tylko dla dzieci! W ofercie nowego punktu sprzedażowego znajduje się głównie literatura dziecięca, ale także artykuły szkolne i zabawki.

Czytaj także: Czy Bookszpan podzieli los Matrasa?

To nowy format księgarń należący do spółki Dressler Dublin z Ożarowa Mazowieckiego. Świat Książki to jedna z największych w Polsce sieci księgarskich, która na polskim rynku widoczna jest już od paru dobrych lat. Szczególny rozwój zauważono po masowych zamknięciach stacjonarnych sklepów sieci Matras.

Do tej pory w Galerii Krakowskiej znajdowały się trzy księgarnie – Empik, Mole Mole (także należące do Empiku) oraz Świat Książki. Niedawno dotychczasowy punkt Świat Książki zamknięto na czas remontu i przeniesiono do nowego lokalu w galerii – oddalonego o 20 metrów od dotychczasowej lokalizacji. Tym samym na dawnym miejscu „zwykłego” Świata Książki postanowiono otworzyć księgarnię Świat Książki Kids.

Wystrój Księgarń Świat Książki „KIDS” został przygotowany z myślą o dzieciach i przystosowany do ich potrzeb. Znajdują się tam niższe meble, specjalnie przygotowane grafiki dla dzieci oraz wydzielone kąciki do rysowania i zabawy – czytamy w informacji o rozwoju księgarń na stronie Ogólnopolskiej Bazy Księgarń.

To całkiem nowa forma, a księgarnia w Krakowie nie jest jedyną w Polsce. Obecnie spółka Dressler Dublin posiada na terenie Polski ponad 130 księgarń, z czego 6 jest Światem Książki Kids. Obecnie takie księgarnie można spotkać w Bytomiu, Częstochowie, Kielcach, Krakowie i Krośnie.

Co sądzicie o księgarniach skierowanych do dzieci i ich rodziców? Będą lepiej spełniać oczekiwania klientów niż tradycyjne księgarnie sieciowe?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Tylko dla dorosłych
Nina Majewska-Brown
Tylko dla dorosłych
Pod naszym niebem
Sylwia Kubik
Pod naszym niebem
Marzycielka
Katarzyna Michalak
Marzycielka
Cecylio, obudź się!
Dorota Wójcik
Cecylio, obudź się!
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz
Ta, która musi umrzeć
Ojciec, czyli o Pieronku
Szymon Wróbel
Ojciec, czyli o Pieronku
Kolory pawich piór
Jojo Moyes;
Kolory pawich piór
Coco i jej mała czarna sukienka
Annemarie Van Haeringen
Coco i jej mała czarna sukienka
Pokaż wszystkie recenzje