Teatr Telewizji: „Mord w hurtowni” – dziś spektakl Adama Sajnuka 

Data: 2023-09-25 16:59:43 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Mirosław Kalinowski
udostępnij Tweet

W ostatnim tygodniu września na antenie TVP 1 zobaczyć będziemy mogli najnowszy spektakl w ramach Teatru Telewizji. Chodzi o Mord w hurtowni – spektakl w reżyserii Adama Hajnuka opartą na sztuce sprzed wielu lat. 

Scena teatralna fot. ilustracyjna / Pexels

W ten poniedziałek na Jedynce zobaczyć będzie można nowy spektakl wyreżyserowany przez Adama Hajnuka – chodzi o Mord w hurtowni. Sztuka przenosi nas do czasów PRL-u i przedstawia pewną kryminalną zagadkę. 

Mord w hurtowni – opis 

W nowym spektaklu obserwujemy poczynania śledczego milicji obywatelskiej, który dostaje sprawę tajemniczego morderstwa, do którego doszło na terenie jednej z hurtowni. Kapitan MO przyjeżdża na miejsce zdarzenia, gdzie szybko identyfikuje ofiarę – jako sekretarza rady zakładu. 

Czytaj także: „Lipowo” 6 odcinek: Szokujące odkrycie pod koniec odcinka! Streszczenie 6 i 7 odc. „Lipowa”

Tropy się mnożą, a każde kolejne przesłuchanie sprawia, że na krystalicznym obrazie hurtowni pojawiają się coraz głębsze rysy. Wkrótce milicjant sam przekona się, że sprawa morderstwa to jedynie początek serii przestępstw, do których doszło w zakładzie. 

Mord w hurtowni – obsada 

Kto wystąpił w spektaklu Mord w hurtowni? W roli głównej – kapitana milicji – pojawił się Mariusz Ostrowski, aktor filmowy i teatralny. Oprócz niego na deskach Teatru Telewizji zobaczyć można było także Kamillę Baar, Izabelę Dąbrowską oraz Mirosława Konarowskiego. 

Mord w hurtowni – gdzie zobaczyć? 

Spektakl Mord w hurtowni wyemitowany zostanie w ramach poniedziałkowego pasma Teatru Telewizji. Na małych ekranach sztukę zobaczyć będzie można 25 września 2023 roku o godz. 21:10. Po premierze w telewizji spektakl prawdopodobnie pojawi się również na platformie TVP VOD. 

Mord w hurtowni – książka 

Najnowsza wersja spektaklu powstała na podstawie sztuki autorstwa Marka Domańskiego sprzed ponad półwiecza. Pierwotnie spektakl powstał w ramach cyklu Teatru Sensacji „Kobry” w 1967 roku. Wówczas reżyserem spektaklu był Józef Słotowiński

Chociaż sztuka opiera się na motywach i schematach znanych z literatury kryminalnej, to jednak – nie istnieje beletrystyczny odpowiednik sztuki Domańskiego. Zamiast tego widzom poszukujących po spektaklu podobnej literackiej zagadki kryminalnej, proponujemy powieść Lesio Joanny Chmielewskiej

Lesio - książka

To jedna z najlepszych książek w dorobku pisarki, w której wątki o zabarwieniu kryminalnym mieszają się ze sporą dawką humoru. Treść książki składa się z trzech opowiadań: Zbrodnia niedoskonała, Napad stulecia oraz Droga do chwały. 

Publikację kupić można poniżej:

Tagi: teatr tv,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Lesio
Joanna Chmielewska14
Okładka książki - Lesio

Lesio to jedna z najdowcipniejszych i najczęściej wznawianych sensacyjno - humorystycznych powieści Joanny Chmielewskiej. Autorka mistrzowsko nakreśliła...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Cienie zostaną za nami
Katarzyna Majewska-Ziemba
Cienie zostaną za nami
Pokaż wszystkie recenzje