reklama

W czerwcu zobaczymy film o J.R.R. Tolkienie. Jest już zwiastun

Data: 2019-04-15 09:32:07 Autor: Patryk Obarski
News - W czerwcu zobaczymy film o J.R.R. Tolkienie. Jest już zwiastun

Od czternastego czerwca na ekranach kin zobaczyć będzie można filmową biografię jednego z najsławniejszych pisarzy fantasy na świecie – J. R. R. Tolkiena. Teraz zaś zadebiutował zwiastun filmu.

John Ronald Reuel Tolkien urodził się 3 stycznia 1892 roku w RPA. Już od wczesnych lat wyrażał zainteresowanie językiem i sztuką, w późniejszych latach został profesorem filologii klasycznej i literatury staroangielskiej. Jego najpopularniejsze dzieła to m.in. Władca Pierścieni, Hobbit, czyli tam i z powrotem, czy – wydany już po jego śmierci – Silmarillion. Jeśli przed premierą filmu chcecie zapoznać się z twórczością pisarza, przygotowaliśmy dla Was przewodnik, w jakiej kolejności czytać książki Tolkiena i po które warto sięgnąć, a które można z powodzeniem pominąć. 

Od 14 czerwca w kinach zobaczymy film pt. Tolkien, w którym przedstawiona zostanie historia życia popularnego pisarza. Obraz skupić ma się na dzieciństwie, młodości i walce Tolkiena podczas I wojny światowej.

W rolę Tolkiena wcieli się Nicholas Hoult. U jego boku zobaczymy Lily Collins, grającą pierwszą prawdziwą miłość pisarza. Za scenariusz odpowiedzialni są David Gleeson i Stephen Beresford. Reżyserią zajął się Dome Karukoski. Za dystrybucję odpowiada Imprerial Cinepix.

Fot. Photo by David Appleby. © 2019 Twentieth Century Fox Film Corporation All Rights Reserved / mat. dystrybutora Imperial Cinepix

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Władca Pierścieni
J.R.R. Tolkien0
Okładka książki - Władca Pierścieni

Niełatwo powiedzieć, na czym polega tajemnica uroku wywieranego przez ,,Władcę Pierścieni". Miał niewątpliwie rację C.S Lewis, pisząc: ,,Dla nas,...

dodaj do biblioteczki
Recenzje miesiąca
Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht
Spowiedź Goebbelsa
A miał być happy end
Katarzyna Kalicińska
A miał być happy end
Niskorosła
Joanna Bartoń
Niskorosła
Sam i Watson patrzą sercem
Ghislaine Dulier
Sam i Watson patrzą sercem
Największy sekret
Rhonda Byrne
Największy sekret
Czerwona księżniczka
Sofka Zinovieff
Czerwona księżniczka
Cóś
David Walliams
Cóś
Pokaż wszystkie recenzje