Transformers. Ostatni rycerz. Najważniejsze informacje o filmie

Data: 2020-05-18 16:49:32 Autor: Piotr Piekarski

Transformers. Ostatni rycerz to ostatnia jak dotąd odsłona serii filmów o autobotach, która w swoim czasie cieszyła się ogromną popularnością. O czym opowiada film? Czy trzeba znać wcześniejsze części serii?

Obrazek w treści

Film Transformers. Ostatni rycerz miał swoją premierę w 2017 roku. To ostatnia, jak dotąd, odsłona serii w reżyserii Michaela Baya.

Transformers. Ostatni rycerz. O czym jest film?

Film Transformers. Ostatni rycerz to kontynuacja filmu Transformers. Wiek zagłady. Ale zanim dowiemy się, co stało się dalej z autobotami, cofamy się w czasie do 484 r., gdy król  Artur i jego rycerze toczy przegraną wielką bitwę z Saksonami. Tymczasem Merlin od Transformersów ukrywających się a Ziemi otrzymuje laskę, która miała przynieść Arturowi i jego sojusznikom zwycięstwo. Czarodziej został też ostrzeżony, że laska może stać się kiedyś przyczyną wielkiego zła.

I to właśnie laskę Merlina współcześnie zdobyć ma Optimus Prime, będący dotąd największym sprzymierzeńcem ludzkości wśród autobotów. A że od tego zależą losy jego ojczystej planety, Optimus nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć swój cel. Obrońcy ludzkości pod wodzą Bumblebee stoczą więc kolejną epicką bitwę. Ostatnią już w serii filmów Michaela Baya. 

Seria filmów Transformers:

Seria Transformers składa się z pięciu filmów Michaela Baya: Transformers (2007), Transformers: Zemsta upadłych (2009), Transformers: Dark of the Moon (2011), Transformers: Wiek zagłady (2014) oraz Transformers: Ostatni rycerz (2017). Wśród filmów z autobotami w rolach głównych należy wymienić jeszcze Bumblebee, który w praktyce opowiada zupełnie niezależną historię. Główna seria nie doczeka się kolejnych sequeli – poznamy tylko kolejne odsłony opowieści o Bumblebee. 

Zobacz także: Co nowego na Netflixie w maju?

Transformers: Ostatni rycerz – aktorzy

W filmie występują Mark Wahlberg, SAnthony Hopkins, Josh Duhamel, Laura Haddock, Santiago Cabrera i Isabela Moner.

Transformers: Ostatni rycerz – czy warto zobaczyć?

Bez wątpienia Transformers: Ostatni rycerz to widowisko zachwycające stroną wizualną. Efekty specjalne są tu na niesamowitym poziomie i w zasadzie głównie dla nich warto zobaczyć film Michaela Baya. Główna historia jest co najwyżej przeciętna, dobrze radzą sobie za to aktorzy, których portrety są nieco pogłębione w stosunku do pozostałych odsłon serii. Przyzwoicie (ale tylko przyzwoicie) wypada poczucie humoru. 

Transformers: Ostatni rycerz – gdzie zobaczyć?

Film Transformers: Ostatni rycerz zobaczyć można w poniedziałek, 18 maja 2020, o godzinie 20:00 na antenie Polsatu. 

Transformers. Ostatni rycerz – czy jest książka?

Nie, ale powstały liczne komiksy o autobotacch.

Transformers: Ostatni rycerz – czy istnieje kontynuacja?

Choć początkowo mówiło się o kontynuacji historii przedstawionej w Ostatnim rycerzu, ostatecznie zrezygnowano z nich. Nie powstanie więc kontynuacja filmu Tranformers: Ostatni rycerz. Można za to obejrzeć historię niezależną, przedstawioną w filmie Bumblebee, który doczeka się kontynuacji. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Transformers Prime (#2). Nocne starcie.
Agnieszka Trojan0
Okładka książki - Transformers Prime (#2). Nocne starcie.

Przed hangarem, w którym stacjonują autoboty, zaległa złowieszcza cisza. W mroku czai się niebezpieczeństwo. Deceptikony po raz kolejny chcą odebrać autobotom...

dodaj do biblioteczki
Recenzje miesiąca
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Kieszonkowiec
Fuminori Nakamura
Kieszonkowiec
Obserwatorka
Alicja Sinicka
Obserwatorka
Pokaż wszystkie recenzje