Transformers. Ostatni rycerz. Najważniejsze informacje o filmie

Data: 2020-05-18 16:49:32 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Transformers. Ostatni rycerz to ostatnia jak dotąd odsłona serii filmów o autobotach, która w swoim czasie cieszyła się ogromną popularnością. O czym opowiada film? Czy trzeba znać wcześniejsze części serii?

Obrazek w treści Transformers. Ostatni rycerz. Najważniejsze informacje o filmie [jpg]

Film Transformers. Ostatni rycerz miał swoją premierę w 2017 roku. To ostatnia, jak dotąd, odsłona serii w reżyserii Michaela Baya.

Transformers. Ostatni rycerz. O czym jest film?

Film Transformers. Ostatni rycerz to kontynuacja filmu Transformers. Wiek zagłady. Ale zanim dowiemy się, co stało się dalej z autobotami, cofamy się w czasie do 484 r., gdy król  Artur i jego rycerze toczy przegraną wielką bitwę z Saksonami. Tymczasem Merlin od Transformersów ukrywających się a Ziemi otrzymuje laskę, która miała przynieść Arturowi i jego sojusznikom zwycięstwo. Czarodziej został też ostrzeżony, że laska może stać się kiedyś przyczyną wielkiego zła.

Czytaj także: Ucieczka przed tajemniczą przeszłością.... – Porwanie (2011)

I to właśnie laskę Merlina współcześnie zdobyć ma Optimus Prime, będący dotąd największym sprzymierzeńcem ludzkości wśród autobotów. A że od tego zależą losy jego ojczystej planety, Optimus nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć swój cel. Obrońcy ludzkości pod wodzą Bumblebee stoczą więc kolejną epicką bitwę. Ostatnią już w serii filmów Michaela Baya. 

Seria filmów Transformers:

Seria Transformers składa się z pięciu filmów Michaela Baya: Transformers (2007), Transformers: Zemsta upadłych (2009), Transformers: Dark of the Moon (2011), Transformers: Wiek zagłady (2014) oraz Transformers: Ostatni rycerz (2017).

Czytaj także: Barry Seal: Król przemytu – kokainowy lotnik...

Wśród filmów z autobotami w rolach głównych należy wymienić jeszcze Bumblebee, który w praktyce opowiada zupełnie niezależną historię.  Główna marka nie doczeka się kolejnych sequeli – poznamy tylko kolejne odsłony opowieści o Bumblebee. 

Transformers: Ostatni rycerz – aktorzy

W filmie występują Mark Wahlberg, Anthony Hopkins, Josh Duhamel, Laura Haddock, Santiago Cabrera i Isabela Moner.

Transformers: Ostatni rycerz – czy warto zobaczyć?

Bez wątpienia Transformers: Ostatni rycerz to widowisko zachwycające stroną wizualną. Efekty specjalne są tu na niesamowitym poziomie i w zasadzie głównie dla nich warto zobaczyć film Michaela Baya. Główna historia jest co najwyżej przeciętna, dobrze radzą sobie za to aktorzy, których portrety są nieco pogłębione w stosunku do pozostałych odsłon serii. Przyzwoicie (ale tylko przyzwoicie) wypada poczucie humoru. 

Transformers: Ostatni rycerz – gdzie zobaczyć?

Kolejną odsłonę z cyklu Transformers – film Transformers: Ostatni rycerz – widzowie zobaczyli w kinach w 2017. Po kilku latach produkcja pojawia się ponownie na ekranach, lecz tym razem – małych. Film pojawi się na antenie stacji Polsat we wtorek, 8 sierpnia 2023 r. o godz. 20:00

Transformers. Ostatni rycerz – czy jest książka?

Nie, ale powstały liczne komiksy o autobotacch.

Transformers: Ostatni rycerz – czy istnieje kontynuacja?

Choć początkowo mówiło się o kontynuacji historii przedstawionej w Ostatnim rycerzu, ostatecznie zrezygnowano z nich. Nie powstanie więc kontynuacja filmu Tranformers: Ostatni rycerz. Można za to obejrzeć historię niezależną, przedstawioną w filmie Bumblebee, który doczeka się kontynuacji. 

Tagi: filmy w tv, filmy science-fiction, thrillery,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Imperium
Conn Iggulden
Imperium
Déja vu
Jolanta Kosowska
 Déja vu
Meduzy nie mają uszu
Adle Rosenfeld
Meduzy nie mają uszu
Pokaż wszystkie recenzje