Twórca „Eragona” wydaje nową książkę

Autor: mojebestsellery
News - Twórca „Eragona” wydaje nową książkę

Po kilkunastu latach od pierwszego wydania popularnej serii Eragon, Christopher Paolini wydaje kolejną książkę osadzoną w świecie znanym miłośnikom serii.

Do tej pory Paolini wydał cztery książki – wszystkie wchodzące w skład jednej serii. Pierwszy tom, Eragon, pojawił się w sprzedaży w 2005 roku, później powstały następne: tom drugi – Najstarszy, tom trzeci Brisingr i tom czwarty Dziedzictwo (w Polsce podzielony na dwie osobne części).

Christopher Paolini odniósł wielki sukces na skalę międzynarodową, mając zaledwie dziewiętnaście lat. Wydawało się, że „dziecko szczęścia" czerpać będzie ze swojego sukcesu garściami. Tymczasem minęło ponad 10 lat, a żaden nowy tytuł – nawet nie związany z Eragonem – nie trafił na księgarskie półki. Teraz Christopher Paolini wrócić ma z impetem. I to jeszcze w tym roku!

Amerykańska premiera książki pod tytułem The Fork, the Witch and the Worm odbyć się ma 31 grudnia 2018. Oznacza to, że amerykańscy czytelnicy będą mieli naprawdę niezwykłego Sylwestra! W Wielkiej Brytanii tytuł pojawi się w sprzedaży już… dzień później. Nieznana jest jeszcze polska data premiery – wiemy, że publikację powieści ma w planach Wydawnictwo Mag.

Pierwotnie seria Eragon zmieścić miała się w trzech tomach, jednak w 2007 roku autor przyznał, że pojawi się kontynuacja ze względu na złożoną fabułę całej historii. Później Paolini kazał czekać swoim czytelnikom na kolejną książkę aż 11 lat.

Na ten moment wiadomo tylko, że nowa książka nie jest wcale kolejną powieścią Paoliniego, lecz zbiorem opowiadań, które rozgrywają się w świecie Alagaësia znanym z poprzednich tomów.

Jak myślicie, czy fani Eragona zadowoleni będą z nowej opowieści o przygodach ich ulubionych bohaterów?

Fot. Gage Skidmore / CC BY-SA 2.0

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Eragon
Christopher Paolini
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Czego uszy nie widzą
Tyszka Agnieszka
Czego uszy nie widzą
Uciec jak najbliżej
Barbara Ciwoniuk
Uciec jak najbliżej
Kołysanka z Auschwitz
Mario Escobar
Kołysanka z Auschwitz
Pokaż wszystkie recenzje