Ekranizacja książek „Virgin River” zaskakuje widzów zakończeniem. Aktorka: „Było mi bardzo ciężko”

Data: 2023-09-13 14:17:12 Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Kilka dni temu na Netfliksie zadebiutował piąty sezon obyczajowej produkcji zatytułowanej Virgin River. W życiu bohaterów nastąpiło wiele zmian. Nie zabrakło również tragicznych wydarzeń. Jak komentują to aktorzy?

Kadr z serialu "Virgin River" fot. materiały prasowe / Netflix

Virgin River to produkcja, której główną bohaterką jest pielęgniarka i położna – Mel. Kobieta po utracie męża zdecydowała się przenieść na prowincję i zacząć swoje życie od nowa. W zeszłym roku na Netfliksie zadebiutował czwarty sezon serialu, wiadomo również, że twórcy mają w planach realizację szóstej serię. Tymczasem teraz fanów ekranizacji popularnych powieści zaskakuje przede wszystkim finał sezonu.

Virgin River 5 – tragedia w życiu głównych bohaterów

W piątym sezonie Virgin River naprawdę sporo się działo. Spokojną prowincję w Północnej Karolinie nawiedził ogromny pożar. Ta katastrofa naraziła mieszkańców. Wszyscy jednak starali się wspólnie działać na rzecz innych oraz miasteczka. Tim Matheson, wcielający się postać Doktora, powiedział w ramach Tudum Netflix:

Jedną z największych zalet Virgin River jest to, że jest to miejsce, w którym ludzie troszczą się o siebie nawzajem.

Niestety jednak w tym sezonie to Mel i Jack najmocniej ucierpieli. Kobieta ponowie musiała się mierzyć z utratą dziecka. We wcześniejszych sezonach borykała się ona już z poronieniem. Tym razem bohaterka straciła ciążę podczas pożaru, kiedy to pomagała ratować sąsiadów. 

Czułam, że to ważna historia do powiedzenia. Nie każdy może mieć swoje „miracle baby”. Rozmawiałam o tym z moją przyjaciółką, która zajmowała się problemami związanymi z bezpłodnością i wydawało mi się, że [w serialu] będziemy mówić o tym szczerze i w taki sposób, by kobiety, które przez to przechodziły, doceniły ten wątek. Było to dla mnie naprawdę ciężkie. Było dużo płaczu. To naprawdę smutna historia, ale ostatecznie wierzę w to, że Mel wyjdzie z tego silniejsza. 

– mówi Alexandra Breckenridge, aktorka wcielająca się w postać Mel

Czytaj także: Wpadka w „Virgin River”? Aktorka adaptacji wyjaśnia nieścisłości

Mel jest aktualnie przepełniona strachem w związku z podjęciem kolejnej próby zajścia w ciążę. Ma świadomość jak może się to skończyć. Możliwe więc, że kobieta będzie chciała w inny sposób powiększyć rodzinę. Aktorka mówi:

Oczywiście pod pewnymi względami to uderzyło Mel o wiele mocniej niż Jacka, ale myślę, że jako para przejdą przez to razem.

W piątym sezonie Virgin River okazało się również, że była partnerka Jacka od początku kłamała w sprawie jego ojcostwa bliźniaków. Mężczyzna coraz częściej zastanawia się nad rodzicielstwem. W ramach Tudum aktor powiedział: 

[Rodzicielstwo to] nowe marzenie, które zostało tak nagle wyrwane [Jackowi], więc przywiązuje on dużą wagę do pomysłu znalezienia innego sposobu na założenie rodziny. W głębi serca myślę, że jest wierny idei, że będą mieć dzieci bez względu na to w jaki sposób się to stanie.

Virgin River 6 sezon – co się wydarzy?

Już 30 listopada na Netfliksie będziemy mogli zobaczyć dwa świątecznie odcinki Virgin River. Możliwe, że właśnie dzięki tym epizodom wiele wątpliwości zostanie rozwiązanych. Wiadomo również, że powstanie szósty sezon produkcji. W kolejnych odcinkach prawdopodobnie dowiemy się, co dalej planują Mel i Jack. Czy będą chcieli ponownie starać się o dziecko, a może zdecydują się na adopcję? Na planie 5 serii producent i scenarzysta Virgin River stwierdził, że:

Bohaterowie rzeczywiście przechodzą przez naprawdę okropne rzeczy, ale zwykle kończy się to happy endem. Nie zawsze jest to szczęśliwe zakończenie, jakiego się spodziewali, ale trafiają do szczęśliwego miejsca, które pod pewnymi względami może być nawet lepsze, niż to czego wcześniej oczekiwali.

Jak wiadomo, Virgin River to produkcja, która została stanowi luźną adaptację cyklu książek autorstwa Robyn Carr. Wcześniej seria była znana pod tytułem W cieniu sekwoi. Teraz cykl został wznowiony przez wydawnictwo HarperCollins. Na całą serię składają się kolejno: Słońce po burzy, Kłopoty w raju, Tęcza nad doliną, Pożegnanie z przeszłością, Ulotne chwile szczęścia oraz Apetyt na miłość.

Aktualnie w nowym cyklu zostały wznowione trzy pierwsze tomy. Niedawno na półki księgarń trafiła nowa edycja powieści pod tytułem Tęcza nad doliną.

Słońce po burzy - książka

Pierwszą z powieści Robyn Carr kupić można w popularnych księgarniach internetowych:

Tagi: Virgin River,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Słońce po burzy
Robyn Carr2
Okładka książki - Słońce po burzy

Kalifornijskie miasteczko Virgin River leży u podnóża gór, w cieniu strzelistych sekwoi. Życzliwi mieszkańcy, spokojne życie i piękna przyroda sprawiają...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Krwawe srebrniki
Robert M. Rynkowski ;
Krwawe srebrniki
Nameryka
Martín Caparrós
Nameryka
I Love You, Cherry
Kinga Stojek
I Love You, Cherry
Pokaż wszystkie recenzje