Targi Książki w Warszawie przełożone! Jaka jest nowa data imprezy?

Data: 2021-03-09 08:50:34 Autor: Patryk Obarski

Termin organizacji Warszawskie Targi Książki 2021 został zmieniony ze względu na wciąż obecne zagrożenie epidemiczne. Nowy termin organizacji imprezy wyznaczono na wrzesień. 

Obrazek w treściWarszawskie Targi Książki (maj 2019)

▪ Warszawskie Targi Książki 2021 nie odbędą się w czerwcu, a od 9 do 12 września. 

 Impreza zorganizowana zostanie w formie plenerowej w centrum Warszawy. 

▪ Zmiany dotyczą tylko jednego spośród wszystkich wydarzeń Fundacji Historia i Kultura.

W poniedziałek, 8 marca, organizatorzy Warszawskich Targów Książki ogłosili zmiany w swoim harmonogramie.

Targi Książki w Warszawie – data organizacji w 2021 

Po ubiegłorocznym zastoju w branży targowej, wielu pracowników sektora expo miało nadzieję, że w nowym roku uda się zorganizować targi branżowe. Taką nadzieję wyrażali także organizatorzy targów książki w Polsce – m.in. reprezentanci spółki Targi w Krakowie  (Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie) oraz Fundacji Historia i Kultura (Warszawskie Targi Książki, Śląskie Targi Książki).

Czytaj także: Czy w 2021 odbędą się targi książki? Organizatorzy mają taką nadzieję

Niestety, już teraz wiadomo, że plany części z nich się zmieniło. W lutym Fundacja Historia i Kultura oraz spółka Targi Książki poinformowały, że na czerwiec br. planują organizację Warszawskich Targów Książki. Wówczas nieznana była dokładna lokalizacja, bowiem w dotychczasowej  – na Stadionie Narodowym – wciąż zorganizowany jest szpital tymczasowy. 

Po miesiącu organizator Warszawskich Targów Książki zdecydował się zmienić datę organizacji warszawskiej imprezy. Targi w stolicy to jedne z największych w Polsce, a organizatorzy muszą liczyć się ze sporym zainteresowaniem nie tylko pracowników branży książkowej, ale także czytelników. 

Analizując na bieżąco informacje dotyczące skali pandemii i przewidując, że dochodzenie do normalności oraz znoszenie obostrzeń pandemicznych może następować dłużej niż pierwotnie zakładaliśmy, podjęliśmy decyzję o przesunięciu Targów na termin późniejszy

– mówił w komunikacie Fundacji Rafał Skąpski, prezes zarządu spółki Targi Książki.

Zamiast organizacji wydarzenia w dniach 18-20 czerwca, organizatorzy WTK postanowili przenieść wydarzenie na czas powakacyjny. Obecnie proponowana przez organizatorów data organizacji Warszawskich Targów Książki to 9-12 września 2021

Warszawskie Targi Książki w namiotach przed Pałacem Kultury 

To, co zaskakuje, to miejsce organizacji tegorocznej imprezy. Nie będzie ona ani na PGE Narodowym, ani też wewnątrz Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, jak początkowo przypuszczano. 

Czytaj także: Organizator Warszawskich Targów Książki wnioskuje o upadłość z powodu pandemii koronawirusa

Zamiast tego organizatorzy stawiają na bardziej kameralne wydarzenie, które zorganizowane zostanie na wzór plenerów literackich – w formie namiotów na wolnym powietrzu. 

Tegoroczne Warszawskie Targi Książki zostaną zlokalizowane w niewielkich namiotach ustawionych w bezpiecznej odległości od siebie na Placu Defilad przed Pałacem Kultury, w taki sposób, by zwiedzający mogli swobodnie przemieszczać się pomiędzy nimi na świeżym powietrzu. 

Ze względu na charakter tegorocznych Targów, w przeciwieństwie do ostatnich lat, wstęp na Warszawskie Targi Książki w 2021 roku ma być bezpłatny. 

Warszawskie Targi Książki będą też online

Jak zapewniają organizatorzy imprezy, pomimo plenerowego charakteru targów, oferta spotkań autorskich oraz wykładów wciąż ma być równie atrakcyjna, co dotychczas.

Czytaj także: Remigiusz Mróz z prezentem na dzień kobiet. Zapowiada „Afekt” 

Zorganizowane zostaną sceny, na których posłuchać będzie można wywiadów z najważniejszymi pisarkami i pisarzami. To właśnie te spotkania transmitowane będą na żywo w sieci. 

Osobne sceny mają zostać przygotowane m.in. dla fanów prozy kryminalnej oraz najmłodszych czytelników. Miejsca spotkań mają być zadaszone, dzięki czemu nawet zła pogoda ma nie przeszkodzić czytelnikom. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.