Weekend ostatniej szansy - słodko-gorzka opowieść o dojrzałej miłości

Data: 2022-06-18 10:40:01 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Dziś w godzinach wieczornych w polskiej telewizji do obejrzenia słodko-gorzka filmowa opowieść o miłości, film w gwiazdorskiej obsadzie, o tytule Weekend ostatniej szansy, opowiadający o dojrzałym małżeństwie, które zawalczy o miłość. 

Obrazek w treści Weekend ostatniej szansy - słodko-gorzka opowieść o dojrzałej miłości  [jpg]

Film Weekend ostatniej szansy to komediodramat francusko-brytyjski, przedstawiający wzruszającą opowieść o odnajdywaniu miłości na nowo. Co wiemy o tym filmie? Kto znalazł się w jego obsadzie. O której godzinie będzie można obejrzeć film?

Weekend ostatniej szansy – opis filmu 

Film Weekend ostatniej szansy to historia małżeństwa, filozofa Nicka i nauczycielki Meg, pary która jest ze sobą już od trzydziestu lat. Próbują naprawić dawne relacje i odnaleźć dawną miłość, para wyjeżdżą do Paryża. Nick nie może pozwolić, żeby ich małżeństwo się rozpadło, o czym myśli Meg. 

  Czytaj również: „Johnny” – wyjątkowa produkcja o ks. Kaczkowskim już we wrześniu w kinach!

Tymczasem wspólny czas w mieście, w który spędzili miesiąc miodowy, wcale nie zbliża ich do siebie. Sytuacja zmienia się, gdy w Paryżu spotykają dawnego przyjaciela Nicka, pisarza o imieniu Morgan. 

Weekend ostatniej szansy – obsada filmu

W filmie Weekend ostatniej szansy znalazła się gwiazdorska obsada. W głównych rolach: Jim Broadbent (Chłopiec zwany gwiazdką), Lindsay Duncan (Księga czarownic) oraz Jeff Goldblum (Jurassic World: Dominion).

   Czytaj również: Weekend ostatniej szansy, informacje o filmie - opis

W pozostałych rolach: Olly Alexander, Xavier De Guillebon, Denis Sebbah, Brice Beaugier, Marie-France Alvarez, Sébastien Siroux.

Reżyserem filmu  jest Roger Michell, mający na swoim koncie takie produkcje filmowe jak: Notting Hill, Przetrzymać tę miłość, Książę.

Weekend ostatniej szansy – gdzie obejrzeć film?

Film Weekend ostatniej szansy  to filmowa produkcja, która miała swoją premierę już kilka lat temu, bowiem w roku 2013. A niebawem będzie można ową produkcję obejrzeć także w telewizji. 

   Czytaj również:  Parada serc - nowa polska komedia romantyczna dziś debiutuje na Netflix

Premiera w TV przewidziana jest na niedzielę, 14 sierpnia 2022 roku. Emisja odbędzie się na kanale  TVP Kultura i TVP Kultura 2, o godzinie 20:00. Powtórka zaplanowana została na wtorek, 16 sierpnia na 1:15 na TVP Kultura.

Weekend ostatniej szansy – opinie o filmie

Opisywany film, o tytule Weekend ostatniej szansy to produkcja, która spodoba się przede wszystkim miłośnikom filmów romantycznych, przede wszystkim komediodramatów. 

   Czytaj również: Co nowego w kinach? Premiery kinowe od 17 do 24 czerwca 2022 roku

Film ma na swoim koncie także jedną nagrodę i kilka nominacji do filmowych nagród. Został nagrodzony nagroda BIFA - Najlepsza aktorka Lindsay Duncan. Na swoim koncie ma także nominację do nagród filmowych: Europejska Nagroda Filmowa (od 1997) - Najlepsza europejska komedia Kevin Loader, Roger Michell czy BIFA - Najlepszy brytyjski film niezależny; Najlepszy aktor Jim Broadbent; Najlepszy aktor drugoplanowy Jeff Goldblum; Najlepszy scenariusz Hanif Kureishi

Weekend ostatniej szansy – książki

Film Weekend ostatniej szansy to produkcja nie bazująca na żadnej książce. Oznacza to, że jej scenariusz powstał na podstawie własnego pomysłu. My natomiast w zamian polecamy inną książkę o takim samym tytule, ale w zupełnie innym klimacie, której tytuł brzmi Śledztwo ostatniej szansy. Autorem jej jest Grzegorz Kalinowski.

Książkę „Śledztwo ostatniej szansy” (Wydawnictwo Muza) można kupić taniej poniżej: 

 

Tagi: melodramaty, komedie romantyczne, telewizja,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Najukochańsza
Joanna Jagiełło
Najukochańsza
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Strefa interesów
Martin Amis
Strefa interesów
Pokaż wszystkie recenzje