Włochy gościem honorowym Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie

Data: 2024-01-18 11:52:01 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie odbędą się w tym roku od 23 do 26 maja w Pałacu Kultury i Nauki i na placu Defilad, a w roli Gościa Honorowego zaprezentują się Włochy. Serwis Granice.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Przedstawiciele targów i Włoch

16 stycznia 2024 roku w Ambasadzie Republiki Włoskiej w Warszawie odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia dotyczącego udziału Włoch w roli Gościa Honorowego Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie. Porozumienie zostało podpisane przez reprezentującego stronę włoską J.E. Luca Franchetti Pardo, Ambasadora Włoch w Polsce, oraz przez przedstawicieli strony polskiej Jacka Oryla – Dyrektora Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie i Waldemara Michalskiego, Prezesa Fundacji Historia i Kultura, będącej organizatorem wydarzenia.

Włochy będą w centrum tegorocznej edycji dzięki bogatemu programowi wydarzeń takich jak prezentacje książek, spotkania z autorami oraz przedstawicielami branży wydawniczej: będzie to znakomita okazja do zaprezentowania i promocji włoskiego środowiska wydawców w Polsce. 

– Targi Książki w Warszawie, na których w tym roku Włochy wystąpią jako gość honorowy, stanowią niezwykłą szansę dla włoskich wydawców do zaprezentowania się na rynku 40 milionów mieszkańców, którzy, o czym miałem okazję się wielokrotnie przekonać, żywią głębokie i autentyczne zainteresowanie włoską kulturą na różnych polach, wręcz pragnienie kontaktu z nią – mówi Ambasador Luca Franchetti Pardo.

Udział Włoch jest możliwy dzięki współpracy i wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Współpracy Międzynarodowej, Ministerstwa Kultury (Centrum Książki i Czytelnictwa – CEPELL), Agencji ds. Promocji Handlu Zagranicznego ICE-ITA oraz Włoskiego Stowarzyszenia Wydawców, przy koordynacji, w Polsce, przez Ambasadę Włoch, Włoski Instytut Kultury w Warszawie i Biuro ICE-ITA w Warszawie.

Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie to kluczowe wydarzenie kulturalne i branżowe środowiska książki w Polsce, impreza znana i ceniona w Europie i na świecie. Najbliższa edycja Targów zapowiada się bardzo interesująco. Targom towarzyszyć będą wydarzenia promujące literaturę włoską, festiwale literatury komiksowej, kryminalnej, dziecięcej, strefy tematyczne, międzynarodowe nagrody literackie i prestiżowe konkursy oraz liczne wydarzenia branżowe. Międzynarodowe grono wystawców i doskonałych twórców: pisarzy, tłumaczy, ilustratorów; współpraca z wieloma instytucjami i mediami związanymi z książką i kulturą; znakomita lokalizacja w sercu Warszawy; bezpłatny wstęp dla wszystkich zwiedzających i dostępność wybranych wydarzeń online to niezaprzeczalne atuty Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie.

W ubiegłorocznych Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie, największym literackim wydarzeniu 2023 roku wzięło udział blisko 500 wystawców i znakomici twórcy z Polski i 14 innych krajów: Austrii, Azerbejdżanu, Chin i Tajwanu, Francji, Hiszpanii, Indii, Islandii, Korei Płd., Niemiec, Norwegii, Rumunii, Słowacji, Włoch oraz Ukrainy – która była gościem honorowym tej edycji. W ciągu czterech dni z publicznością spotkało się prawie 1 000 autorek i autorów, tłumaczy, ilustratorów, 
a także innych osób związanych z branżą wydawniczą i światem kultury. Łącznie, w ramach Targów, miało miejsce blisko 800 wydarzeń, a odwiedziła je rekordowa publiczność – ponad 100 000 osób. 

Fundacja Historia i Kultura – organizator Międzynarodowych Targów Książki – dysponuje pokaźnym dorobkiem w dziedzinie organizacji wydarzeń literackich z udziałem publiczności. Oprócz MTKW są wśród nich: Targi Książki Historycznej wraz konkursem o Nagrodę KLIO, warszawskie Jesienne Targi Książki, Targi Książki w Katowicach czy Plener Literacki w Gdyni. Tylko w 2023 roku organizator zapewnił czytelnikom 14 dni bezpośredniego kontaktu z książką i jej twórcami podczas Targów w których uczestniczyło ok. 1 060 wystawców, 1 450 autorów i ponad 220 tys. zwiedzających. Na ww. Targach odbyło się ponad 1 300 wartościowych wydarzeń literackich i branżowych, a dziesiątki nagrań z najciekawszych spotkań autorskich, konferencji i projektów edukacyjnych dostępne są w mediach społecznościowych Fundacji.

Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie odbędą się w dniach 23-26 maja 2024 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie i na placu Defilad. Wstęp na Targi jest bezpłatny, a wybrane targowe wydarzenia można będzie dodatkowo śledzić w mediach społecznościowych organizatora.

Więcej informacji: https://targiksiazkiwarszawa.pl

Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie, na które wstęp jest wolny, będą czynne dla zwiedzających:
23.05.2024 r. od godz. 10:00 do godz. 18:00
24.05.2024 r. od godz. 10:00 do godz. 19:00
25.05.2024 r. od godz. 10:00 do godz. 19:00
26.05.2024 r. od godz. 10:00 do godz. 17:00

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Ostatnia tajemnica
Anna Ziobro
Ostatnia tajemnica
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Pokaż wszystkie recenzje