Serial „Wodnikowe Wzgórze" już w święta w BBC i na Netflixie

Data: 2018-11-04 21:19:03 Autor: Sławomir Krempa
News - Serial „Wodnikowe Wzgórze

20 mln funtów. Dwa odcinki. I cała plejada gwiazd. To właśnie „Wodnikowe Wzgórze" – niezwykła animacja dla dorosłych, przygotowywana już od ponad dwóch lat przez BBC i Netflix. Według Digital Spy jej premiera będzie miała miejsce w nabliższe Boże Narodzenie. 

Mieszkańcy królikarni Sandleford muszą opuścić to miejsce, bowiem powstać tu ma nowe osiedle. Ich rodzinne nory i piękne łąki zamienią się w betonową pustynię. Dlatego właśnie króliki pod dowództwem braci Piątka i Leszczynka zmuszone są do szukania lepszego miejsca do życia. Czy trzeba dodawać, że ich podróż obfitować będzie w dramatyczne wydarzenia?

Książkowe Wodnikowe wzgórze to absolutna klasyka, uwielbiana przez czytelników i pisarzy na całym świecie. Miłośnikami powieści Richarda Adamsa są Andrzej Sapkowski, Stephen King i Jeanne K. Rowling. Animacja na jej podstawie nie ma być ckliwą opowiastką dla najmłodszych, ale historią naprawdę mroczną. Za scenariusz odpowiada Tom Bidwell, ale naprawdę wielkie emocje zagwarantować ma gwiazdorska obsada. W produkcji grają John Boyega, James McAvoy, Nicholas Hoult, Ben Kingsley, Olivia Colman i Gemma Arterton, a także Peter Capaldi, Rosamund Pike, Daniel Kaluuya, Taron Egerton, Mackenzie Crook, Gemma Chan, Jason Watkins, Rory Kinnear, Craig Parkinson, Henry Goodman, Tom Wilkinson, Lee Ingleby, Charlotte Spencer i Daniel Rigby.

W Polsce Wodnikowe Wzgórze ukazało się nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego w 1982 roku w przekładzie Krystyny Szerer. Powieść wznowiło dwa lata temu Wydawnictwo Literackie w pięknym wydaniu z ilustracjami Alda Gallego. Jest dostępna w księgarniach i bibliotekach, więc jeśli wyznajecie zasadę „najpierw książka, potem film" i jej jeszcze nie znacie, najwyższy czas nadrobić zaległości! 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Wodnikowe wzgórze
Richard Adams2
Okładka książki - Wodnikowe wzgórze

Uniwersalna opowieść o odwadze i woli przetrwania. Klasyka porównywana i stawiana na półkach obok Hobbita Tolkiena i cyklu o Narnii Lewisa...

dodaj do biblioteczki
Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Pokaż wszystkie recenzje