Wspaniałe stulecie – zemsta Hürrem jest bezlitosna. Co wydarzy się w 16 i 17 odcinku serialu

Data: 2022-05-12 11:03:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Na antenie TVP 1 trwa emisja serialu Wspaniałe stulecie, tureckiej produkcji historycznej. W kolejnych odcinkach Hürrem realizuje swoją zemstę. Niestety na drodze do serca sułtana, staje jej kolejna piękność. Sprawdzamy co jeszcze wydarzy się w kolejnych epizodach. 

Obrazek w treści 

Wspaniałe stulecie to turecki serial kostiumowy, który opowiada pełną zwrotów akcji historię. W kolejnych szesnastym oraz siedemnastym odcinku Hürrem musi mierzyć się z kolejnymi kobietami, które stają jej na drodze. Co tym razem planuje? Co jeszcze wydarzy się w kolejnych odcinkach tureckiego serialu? 

Wspaniałe stulecie – opis 16 odcinka serialu

W szesnastym odcinku serialu Wspaniałe stulecie Hürrem nie poddaje się w realizacji okrutnego planu wobec konkurentki. Zgodnie z mim, dokonuje zemsty na nowej kochance sułtana Sulejmana. Tym razem o swoje życie walczy zatem Hatice. Wyjaśnia się również sprawa ożenku ukochanej Ibrahima. To nie on będzie tym szczęśliwcem, a dobrze wykształcony mężczyzny, uprawiający zawód nauczyciela. 

Czytaj także: Doktor Jan z Deekelsen. Streszczenie odcinków 71, 72, 73, 74 oraz 75 serialu

Plany wobec Hürrem ma również, i również niezwykle mroczne i przerażające, matka sułtana Sulejmana. Postanawia zabrać jej dziecko. 

Wspaniałe stulecie – gdzie i kiedy można obejrzeć 16 odcinek serialu?

16 odcinek Wspaniałego stulecia zostanie wyemitowany w czwartek, 12 maja 2022 roku, o godzinie 14:00, a także tego samego dnia, o godzinie 19:30, na TVP Kobieta. Emisja także w piątek, 13 maja 2022 roku, tym razem o godzinie 6:00, na TVP 1. 

Czytaj także: Wspaniałe stulecie – Hürrem ma konkurentkę. Co wydarzy się w 15 i 16 odcinku serialu

W razie gdybyście przegapili którąś z emisji, przypominamy, że ten jak i wszystkie poprzednie oraz następnie odcinki można przez cały czas oglądać na platformie streamingowej TVP VOD. 

Wspaniałe Stulecie – opis 17 odcinka serialu

W siedemnastym odcinku serialu Wspaniałe stulecie Hürrem ma kolejną konkurentkę. W pałacu sułtana Sulejmana pojawia się bowiem pewnego dnia przepiękna kobieta w przebraniu mężczyzny. Ma na imię Victoria i zamierza dostać się do pałacu, w czym pomaga jej halabardzista, Bondżuk. Niedługo później zachwyca sułtana i trafia do jego haremu. 

Czytaj także: „Wspaniałe stulecie” powraca na TVP! Co warto wiedzieć na temat produkcji?

Do Konstantynopola wraca Matrakczy, który ma ze sobą bardzo ważne wiadomości. Zaś Hürrem zamierza przygotować bardzo ważny talizman, więc udaje się po niego do pewnej kobiety. 

Wspaniałe stulecie – gdzie i kiedy obejrzeć 17 odcinek serialu?

17 odcinek Wspaniałego stulecia zostanie wyemitowany w piątek, 13 maja 2022 roku, o godzinie 14:00, a także tego samego dnia, o godzinie 19:30, na TVP Kobieta. Emisja także w sobotę, 14 maja 2022 roku, tym razem o godzinie 10:30, na TVP 1. 

Czytaj także:  Przysięga - odc. 636 - streszczenie - Meltem pochłania zło!

Serial cały czas można też oglądać na platformie streamingowej TVP VOD.

Wspaniałe stulecie – książki

Wspaniałe stulecie jest turecką superprodukcją, która czerpie z historii i opiera się na własnym scenariuszu. Postać Hürrem wydaje się jednak niezwykle ciekawa i barwna. Jeśli również czujecie do niej sympatię to polecamy Wam książkę Sułtanki autorstwa Iwony Kienzler. W tym dziele autorka przygląda się losom kilku sułtanek, które miały ogromny wpływ na politykę państwa Osmańskiego. Jedną z nich była właśnie Aleksandra, nazwana przez Sulejmana Hürrem.

Książkę Sułtanki można kupić w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Autor
Reklamy