Wspaniałe stulecie – Hürrem ma konkurentkę. Co wydarzy się w 15 i 16 odcinku serialu

Data: 2022-05-11 10:30:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Na antenie TVP 1 trwa emisja serialu Wspaniałe stulecie, tureckiej produkcji historycznej. W kolejnych odcinkach sułtan znajduje sobie inną kobietę, co powoduje gniew Hürrem. Sprawdzamy co jeszcze wydarzy się w kolejnych epizodach. 

Obrazek w treści 

Wspaniałe stulecie to turecki serial kostiumowy, który opowiada pełną zwrotów akcji historię. W kolejnych piętnastym oraz szesnastym odcinku choć Hürrem otrzymuje drogi podarek od sułtana, czuje się odepchnięta na boczny tor. Co jest tego przyczyną? Co jeszcze wydarzy się w kolejnych odcinkach tureckiego serialu? 

Wspaniałe stulecie – opis 15 odcinka serialu

W piętnastym odcinku serialu Wspaniałe stulecie wyprawa sułtana Sulejmana na Rodos trwa. W swoim zdobywaniu Rodos sułtan zamierza wykorzystać bardzo dokładne mapy świata, autorstwa Piri Reisa. O pomoc prosi wielki mistrz. Stara się poszukać jej aż w samym Watykanie. 

Czytaj także: Doktor Jan z Deekelsen. Streszczenie odcinków 71, 72, 73, 74 oraz 75 serialu

Tymczasem Sułtan ofiaruje młodej mamie i swojej kochance, Hürrem futro z soboli. Jednocześnie znajduje sobie nową kochankę, skupia uwagę na kolejnej kobiecie. Zamierza spędzić z nią noc. To bardzo denerwuje Hürrem, więc zaczyna planować na nowej wybrance Sulejmana bolesną zemstę. 

Wspaniałe stulecie – gdzie i kiedy można obejrzeć 15 odcinek serialu?

15 odcinek Wspaniałego stulecia zostanie wyemitowany w środę, 11 maja 2022 roku, o godzinie 14:00, a także tego samego dnia, o godzinie 19:30, na TVP Kobieta. Emisja także w czwartek, 12 maja 2022 roku, tym razem o godzinie 6:00, na TVP 1. 

Czytaj także: Wspaniałe stulecie – Na świat przychodzi dziecko Hürrem. Co wydarzy się w 14 i 15 odcinku serialu

W razie gdybyście przegapili którąś z emisji, przypominamy, że ten jak i wszystkie poprzednie oraz następnie odcinki można przez cały czas oglądać na platformie streamingowej TVP VOD. 

Wspaniałe Stulecie – opis 16 odcinka serialu

W szesnastym odcinku serialu Wspaniałe stulecie Hürrem nie poddaje się i zgodnie ze swoim planem zemsty na nowej kochance sułtana Sulejmana, realizuje go. Tym razem o swoje życie walczy Hatice. Wyjaśnia się także sprawa ożenku ukochanej Ibrahima. Niestety nie będzie to on, a dobrze wykształcony mężczyzny, uprawiający zawód nauczyciela. 

Czytaj także: „Wspaniałe stulecie” powraca na TVP! Co warto wiedzieć na temat produkcji?

Plany wobec Hürrem, równie mroczne i przerażająca ma matka sułtana Sulejmana. Postanawia zabrać jej dziecko. 

Wspaniałe stulecie – gdzie i kiedy obejrzeć 16 odcinek serialu?

16 odcinek Wspaniałego stulecia zostanie wyemitowany w czwartek, 12 maja 2022 roku, o godzinie 14:00, a także tego samego dnia, o godzinie 19:30, na TVP Kobieta. Emisja także w piątek, 13 maja 2022 roku, tym razem o godzinie 6:00, na TVP 1. 

Czytaj także:  „Ślub od pierwszego wejrzenia”: sezon 7 - co wydarzy się w 11 i 12 odcinku programu?

Serial cały czas można też oglądać na platformie streamingowej TVP VOD.

Wspaniałe stulecie – książki

Wspaniałe stulecie jest turecką superprodukcją, która czerpie z historii i opiera się na własnym scenariuszu. Postać Hürrem wydaje się jednak niezwykle ciekawa i barwna. Jeśli również czujecie do niej sympatię to polecamy Wam książkę Sułtanki autorstwa Iwony Kienzler. W tym dziele autorka przygląda się losom kilku sułtanek, które miały ogromny wpływ na politykę państwa Osmańskiego. Jedną z nich była właśnie Aleksandra, nazwana przez Sulejmana Hürrem.

Książkę Sułtanki można kupić w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Autor
Reklamy